Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább a honvágyat....

Nem bírom tovább a honvágyat. Normális ez?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok, 2,5 éve élek 1000 km-re a családomtól. 4 havonta haza tudok menni pár napra, de szó szerint erőszakkal kell rávegyem magam arra, hogy egy hazalátogatás után vissza jöjjek ide. Imádom a munkámat, nagyon jó barátaim és támogató közösségem van, iszonyú szerencsés vagyok, hogy ők mellettem vannak. Viszont nem rég hirtelen meghalt nagytatám, két hónappal később pedig a nagymamám és iszonyú fájdalmas, hogy életük utolsó szakaszában alig láthattam őket. Bűntudatom is van. Mostmár csak anyum maradt és ha belegondolok, hogy életem hátralevő részében évente összesen 3 hetet lehetek mellette fizikailag, kikészít. Nagyon szeretem a munkám, otthon nem lenne lehetőségem ebben a szakmában dolgozni. Ha maradok, akkor még távolabbra kell mennem 2 évre egy továbbképzés miatt, azalatt egyáltalán nem is lenne lehetőségem haza menni, max. egyszer. Én nem hiszem, hogy valaha is elmúlik a honvágy. Az nagyon felkavar, hogy nem lehetek anyum mellett, és ki tudja, hogy mennyi ideig lesz még köztünk. De otthon nem tudnék olyan munkát elképzelni, amit ilyen szívesen és önátadással tudnék végezni. És ez most akkora feszültséget generál bennem, hogy nem tudok normálisan működni a hétköznapokban. Egyszerűen nem tudom mi lenne a helyes, mit tegyek, kit/mit tartsak szem előtt a döntésben. Ha a munkámat választom a családom helyett, önzőnek érzem magam, hogy elhagyom őket a saját jólétemért. Hogy itt hagyom a munkám és haza megyek, akkor fogalmam sincs, mihez kezdenék magammal. De nem akarok egy nap arra ébredni, hogy eltelt az élet és nem voltam a családom mellett. És úgysem akarok ébredni, hogy elszalasztottam a jó lehetőségeimet, mert ilyen gyenge és ragaszkodó típus vagyok.

dec. 14. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
82%

Normális. Mások vagyunk. Sokan elindulnak, kiköltöznek és mindenféle nehézség nélkül élik az életüket máshol, vagy minimális, átmeneti honvággyal. De normális az is, hogy hazavágysz. Az én munkám is külföldre hívna, szinte kötelező. Még rövid időszakra sem tudtam elmenni, pedig körbejártam a fél világot, és sok helyen lenne objektíve sokkal jobb és könnyebb a munkám és az életem is. Viszont nagyon erős családi kötelékek fűznek ide, nagyon ragaszkodom a megszokott környezetemhez, és már a gondolattól rosszul vagyok, hogy otthonnak nevezzek egy helyet, ahol még egy ízeset sem tudok káromkodni, hogy más is értse.


Adj időt magadnak, de ha szenvedsz, gyere haza a f.szba. Néha az kell, hogy költözz, hogy lásd a hogyan továbbot. Az is megeshet hogy ha hazaköltözöl, akkor fogod tudni hogy mit is kell csinálnod - pl visszaköltözni külföldre. van ilyen ismerős is, aki 12 év USA után hazajött honvágyból, végül négy év itthoni kínlódás után rájött, hogy visszavonhatatlanul amerikai lett, és hat éve újra az USA-ban él. Ő így boldog, és ez is teljesen rendben van.


Ne félj a szíved szerint dönteni. A hírekkel ellentétben itthon is szoktak az emberek mosolyogni és nem éhen halni.

dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
63%
engem 6 lovas kocsival sem lehet tul gyakran vissza vinni ha megyek is csak 72 óråra ,2x olyan dråga minden sovány választék ,ės mosolytalan komor emberek.
dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
71%
Én évente 1 hétre megyek haza de az se hiányzik.
dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy milyen munka, de kapásból három ismerősömet tudom a szűkebb ismerősi körömben, akik külföldi cégnél dolgoznak itthonról, Magyarországról, home office-ban. Közülük ketten kint éltek külföldön, de a covid miatt hazajöttek és azóta home officeból dolgoznak. Sok cég nem állt vissza a személyes munkavégzésre. Illetve havonta-két havonta kimennek személyesen 3-4 napra. Egyikük Berlinbe, másikuk Madridba.

Ez is egy opció lehet.

dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
35%

Költözz haza, ilyen egyszerű.


Aztán majd rájössz, mennyivel egyszerűbb külföldön az élet, és a "család" csak egy kis része a dolognak, hogyha pl nem tudsz megélni sem a munkádból otthon.

dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megtudhatjuk melyik ország ez?
dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 A kérdező kommentje:
Franciaország.
dec. 15. 15:45
 48/77 anonim ***** válasza:
90%
Na pont Franciaországban lakom én is.Ha gondolod irj privátban.Lehet segíthetnék megérteni amin keresztül mész.
dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
28%
Gyere haza, ne edd magad. A franciák is otthon szeretnek élni, azért olyanok, amilyenek.
dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
80%
Ne szóljuk már le a franciákat :) Eskü én jobban emberszámba veszem őket tisztelet téren.
dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!