Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy elvált szülők...

Igaz, hogy elvált szülők esetén a láthatáson a hétvégi szülő gyakran lepasszolja az ő szüleinek a gyereket, gyerekeket?

Figyelt kérdés

dec. 20. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
48 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Van ilyen is, de viszont tudok olyat is akinél nála lett elhelyezve a gyerek, mégis 90%ban a nagyszülőnél van. Szerintem ez pont az a kategória amihez senkinek semmi köze.
dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván van ilyen, de nem mindenki ilyen.

Szerintem ez nem gyakori, hanem ritka jelenség, de statisztikát sosem láttam erről, és szakemberek becslését sem.

dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként elvált anyukák vesszőparipája ez, hogy mit csinál az apa a láthatási időben a gyerekkel, pedig az a helyzet, hogy amíg nem veszélyezteti a gyereket azt csinál amit csak akar. És ha az apa elmegy randizni mondjuk a párjával a gyerek meg pàr órát a nagyszülőkkel van akkor mi van? Pont ezért van ennyi konfliktus amúgy válások után, mert általában az egyik fél nem tudja felfogni, hogy innentől semmi köze a másik életéhez és nem tartozik neki beszámolóval mindenről.
dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Én egyszer egy elvált építészmérnökkel beszéltem valamiről, és mondta, hogy azon a hétvégén egyáltalán nem tud foglalkozni az ügyemmel, mivelhogy pont akkor lesz láthatási hétvége, és akkor semmi más program nem lehetséges, csak a gyerek.

Szóval ilyen is van.

dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem inkább a "megesik" kategória, nem a gyakori.

Mondom ezt úgy, hogy a férjem kocsmájába járt be olyan apuka inni, aki megemlítette néha, hogy épp gyerekes hétvégéje van, csak beadta a gyereket a szomszéd nénihez (nem is a szüleihez!)... De ez remélem tényleg csak extrém eset.

Az én ismerősi körömben inkább az okozott problémát, hogy apuka(/anyuka) programozni is ment volna a gyerekkel, meg a nagyszülőkhöz is vitte volna az unokát, mert nyilván ha egy hétvége kimaradt, akkor ők is havonta egyszer találkoztak csak.

Abban semmi kivetnivalót nem találok én sem, ha a szülőnek van egy hétvégi programja, és addig más rokonra bízza a gyereket, főleg ha a rokon is örül neki (meg persze a gyerek is). De azt nehezen tudom elképzelni, hogy hosszabb időre "lepasszolja", hisz ha annyira nem érdekli/nem ér rá, tehát nyűg, akkor miért hozza el egyáltalán. Csak abban az esetben ítélném el ezt, ha a szülőt nem is érdekli igazán a saját gyereke, nem tud (és akar) vele mit kezdeni, de muszáj elhozni, hisz ehhez joga vagy, és nehogymár ne éljen vele, vagy nehogymár a másik szülővel jól érezzék magukat.

A többi esetben tényleg nem etikus beleszólni, hogy mit kezd a ráeső időben a gyerekkel, amíg a gyerek nem sérül, sem fizikálisan, sem lelkileg.

dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
44%
Lepasszolás, hogy a nagyszülei láthassák az unokájukat? Micsoda logika. Nő vagy, mi?
dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%
Előfordul, de amíg a nagyszülőkkel biztonságban van a gyerek, szeretettel foglalkoznak vele, és persze a külön élő szülő is tölt időt a gyerekkel, addig miért baj? Egyébként nem is minden esetben lepasszolás. Sokszor a nagyszülők kérik, hogy pár órát hadd lehessenek a gyerekkel, mert ők amúgy nem látják.
dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%
Itt nem az lenne a probléma szerintem hogy a gyerek a nagyszuloknel van, hanem hogyha két hetente par napot láthatom csak a gyerekemet akkor azt a par napot vele töltöm és nem csajokkal meg haverokkal meg egyéb más programokkal foglalkozok hiszen arra ott van a másik hétvége és a hétköznapok…
dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 babyboom567 ***** válasza:
56%

3-as válaszoló.Már bocs, de ha 2 hetente van láthatás,akkor apukának ne pont akkor legyen b..aszhatnékja(bocs)/randija/stb,arra addig ,meg utána van 2-2 hete.Extrém parasztság,pont a gyerekes hétvégén csajozni.

De különben a nagyszülő is ember, egészen biztos,hogy tartanám anyósommal a kapcsolatot,és nem csak havonta láthatná az unokát.(nekem rendes anyósom van)

dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%
10es azért reálisan belegondolva ha minden 2. hétvégén apukánál van a gyerek azért néha beeshet neki is olyan dolga, hogy pár órára mondjuk rá kell bízni valakire a gyereket, nem csak randi, az csak példa volt. Amúgy gondolom Anyuka meg a másik 2 hétvégén nem megy soha sehova igaz?
dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!