Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy elvált szülők...

Igaz, hogy elvált szülők esetén a láthatáson a hétvégi szülő gyakran lepasszolja az ő szüleinek a gyereket, gyerekeket?

Figyelt kérdés

dec. 20. 12:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
32%

Bontsuk le egy hónapra…

Havonta 4 napot max 5-ot van a drága apuka a gyerekkel, marad 23-26 napja amikor azt csinál amit akar 🙂

dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
29%
12es jah mert amúgy a férfiak nagy része nem dolgozik hétköznap reggeltől estig igaz?
dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
A ferjem hetvegi apuka, es nem passzolja le. Olyan van, hogy elmegyunk egyutt a ferjem szuleihez, hogy ok tudjanak unokazni kicsit. Vagy atjon a szomszed kisfiu es nalunk alszik, vagy a ferjem fia megy at ottalvos partira.
dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
40%

Miert a nők nagy része nem dolgozik? 😃

Munka után meg szabadnapokon azt csinál amit akar 😃 ne vicceljünk már tényleg 😃 a saját gyereked és nem tudja valaki elintézni hogy havonta 4-5 napot vele legyen?

dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván nincs erről statisztika.
dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
15ös most itt amúgy nem az a lényeg, hogy el tudja vagy nem tudja, de törvényileg is ő azt csinál a láthatási hétvégén amit akar. Igen, én ismertem olyat aki amúgy ilyenkor simán elment fesztiválozni, bulizni, haverozni, közös telken lakott az anyjáékkal, náluk volt addig a gyerek. Ott is próbált az ex beleokoskodni, de megmondták a gyámügyön is hogy semmi köze hozzá. Ennyi erővel ugyanúgy a külön élő szülő is pattoghatna, hogy amikor a másikkal van a gyerek miért nem vele van 0-24ben
dec. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
69%

Persze, csak az ilyen nem fog pattog i mert annyira lesz*rja a gyerekét hogy havonta par napot sem tud vele lenni, annak az ismerősödnek pedig gratulálni tudok hogy egy fesztivál fontosabb volt mint a gyereke.

Hányok az ilyen emberektől.

dec. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem értek egyet amúgy veletek, és nem férfi vagyok. De most ha amúgy tényleg minden 2. hétvégén apukánál van a gyerek (amúgy ha jól emlékszem ráadásul náluk úgy volt, hogy már péntek délutántól vasárnap estéig) akkor ha van egy olyan fesztivál vagy bármi amire nagyon szeretne elmenni miért ne mehetne? Nyilván jó helyen van a gyerek, Anyukával sincs kicseszve, mert nem neki kell megoldani. Most komolyan, lehet amúgy szidni az elvált apákat, de nektek a férjetek minden 2. hétvégén 0-24ben a gyerekkel foglalkozik? Sokszor azt látom ahol együtt vannak a szülők sok még arra se képes hogy egy fél napot játszon a gyerekkel, de az sokkal jobb
dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem, ez általánosítás. Nagyon sokféle szülő van. A külön élő nem mindig az apa, bár ez a többség. Van olyan, aki el sem viszi kapcsolattartásra. Van, aki lepasszolja. Van, aki ugyan elviszi a saját szüleihez, de ő is ott van. Van, aki csak néha, pár órára hagyja a szüleinél, ha tényleg olyan elfoglaltsága van, van, akinek nincsenek is szülei, vagy vannak, de soha sem hagyja ott, van, aki sokszor az aktuális párjára bízza a gyereket, és még sorolhatnám. Azért, mert a kérdező ismer egy vagy két ilyen szülőt, aki rendszeresen lepasszolja, nem kell általánosítani. Az én volt férjem pl rendszerint hamar belefáradt a gyerekbe, de igénye is volt a kapcsolattartásra. Ez azt jelenti, hogy a láthatásról mindig előbb hozta vissza, viszont volt, hogy láthatást időn kívül is elkérte. Volt, hogy lepasszolta az anyukájának, de a kétnapos hétvégéken csak pár órára, és volt, hogy ő is ott maradt vele, főleg, amíg kicsi volt. Engem nem zavart, mert: 1.akárhogy váltunk el, a gyereket tényleg szereti-szerette, és nem akartam tönkre tenni a kapcsolatukat, 2.az ex-anyósom nagyon szereti az unokáját és velem is tök rendes maradt, 3.hajlandó voltam a rugalmasságra, mert nekem is lehettek, lettek elfoglaltságaim, ami miatt cserét, rugalmasságot kértem.

Szerintem fontos a gyerek érdekében az elvált szülőknek együttműködni, hogy a gyerek ne sérüljön, nem azt kell figyelni, hogy jaj, mikor csinál a másik valami olyant, ami nem tetszik, nyilván a veszélyeztetés kivételével.

dec. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
22%

Persze, de aki szereti a gyerekét az nem helyez egy fesztivált előtérbe, mondom ezt úgy hogy fiatal vagyok és nincsen gyerekem.

Fesztiválból rengeteg van és rengeteg is lesz, szomszédos országokról ne is beszéljünk, furcsa lett a világ hogy mentegetünk valakit aki a saját gyerekére sajnálja az időt és minden fontosabb. Másik hetvegen is lehet bulizni és aki 2 nap után siet hogy leadja a gyerekét újabb 11-12 napra az minden csak nem jó szülő. Nem arról van szó hogy minden percet vele kéne lenni, de annak a gyereknek valószínűleg a szíve szakad meg hogy nem elég fontos és nem látja eleget a másik felet. ( havi 4-5 napról beszélünk továbbra is!!! )


Persze később majd a gyerek úgy is felnő és nyilván lesz egy rendes szülője aki felnevelte a másik fél meg addigra már vagy rá sem néz ( vagy kölcsönösen ) vagy a gyerek nem akarja látni majd.

dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!