Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a szorongás kialakulásában ennek?

Figyelt kérdés

Amikor valaki olyan szülővel nő fel, hogy nem lehet nyíltan, őszintén beszélni.

Csak felszínes témákról, határokat betartva.


Normális, ha szorongást vált ki egy ilyen emberrel kommunikálni?


dec. 20. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy normális, mért kérdőjelezed meg magadat?
dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
A témák kerülgetését tanultad meg, azaz tojáhéjon kellett táncolnod, ami egy stresszhelyzet. Akkor miért ne lenne neked szorongásod?
dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
94%
Igen. Hasonlóan voltam nem vallottam be nekik hovy melwg vagyok:DDD viccet kívül hagyva nyilván meg kéns beszélnetek dolgokat. Így távolságtartóbb a kapcsolat az emberekkel is merevebb leszel vagy nagyon fordítva.
dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Bőven van
dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%
Ez nem igaz.
dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is meleg vagyok, 3-as, de nem csak erről, semmiről nem lehet nyíltan beszélni, mert elterelik a témát.
dec. 21. 00:10
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Itt plusz még egy meleg, nyilván összefügg a dolog. Nálunk se lehetett semmiről normálisan beszélni, mindent titkolnom kellett meg összevissza hazudozni mindenről is. Csoda, hogy felnőttként 'csak' szorongok.
dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szörnyű, hogy ennyi ilyen család van.


Inkább ezt kellene megelőzni, hogy ne legyen szorongó felnőtt az emberekből, de sajnos az emberek mentális egészsége senkit nem érdekel.

dec. 21. 01:00
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Mert téged kell, hogy érdekeljen a saját mentális egészséged. Neked kell feldolgozni ezeket a családi és egyéb traumákat pszichológussal, pszichoterapeutával, empatikus, támogató közeggel.

Az egyén dönt, hogy milyen élete lesz. Ahogy anyád, apád szintén döntött, hogy gatyarotty állapotban vállal téged, ők sem dolgozták fel a traumáikat, hogy is tudtak volna szeretettel, empátiával, őszinteséggel feléd fordulni?

Igen, rengeteg ilyen család van. Fájt látni. (volt coach)

dec. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Lehet.

Nem lehet nyíltan elmondani dolgokat, sose tudod, hogy amit elmondtál, az nem túl sok e, mert ha esetleg túl sok akkor akár büntethet is, lehet passzív agresszív, vagy lehet büntetés mondjuk szeretetmegvonás, úgy hogy igazából azt se tudod, hogy miért kapod, azért e mert túl sok infót adtál ki és azért büntet, vagy valami másért? Mivel ö sem őszinte, valószínüleg meg sem fogja mondani, mert nem lehet vele beszélni róla, nem mer, nem akar, fejét a homokba dugja, "az ö gyereke aztán nem ilyen". Ha pedig túl keveset mondasz de eleget ahhoz, hogy érezze, hogy valamit titkolsz, akkor meg azért büntethet (és meg is mondja), hogy ö tudja, hogy te titkolsz valamit, te vagy a titkolózó gyerek, aki nem őszinte, bezzeg ö mindent megtett, de te nem lettél őszinte ember meg hazudozol össze vissza. Itt megint az jön ki, hogy te vagy a sz.r gyerek ö meg az áldozat.

Bizonytalanságban vagy, nem tudod, hogy mikor mit kapsz, ettől aztán kialakul a szorongás.

dec. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!