Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étrend és a...

A vegetáriánus étrend és a mentális betegségek kialakulása közt tényleg van összefüggés?

Figyelt kérdés

Egy cikkben olvastam, ami egy vegetáriánus kontra húsfogyasztásos kutatás eredményeit összegzi.

Azt írja, hogy a vegetáriánusok körében nagyobb lehet a depressziós vagy mentális, lelki gondokkal küzdők száma. Szerintetek ez igaz lehet?

Befolyással van a húsfogyasztás erre?

Érdekelne, hogy ki mit gondol ezzel kapcsolatban.

(de csak kulturált válaszokat légyszi', mert nem szeretnék 'vegák vs húsevők' vitát kezdeményezni :D )



2014. okt. 12. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen, sok vega megszállottan gyilkosozza a húsevőt és próbálja megtéríteni őket. Ez elmebaj.
2014. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg a cikket is mellékelhetnéd, arról az állítólagos kutatásról....
2014. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sowilo ***** válasza:
39%

A kellően komoly precizitás és odafigyelés mellett vegetáriánus, sőt vegán étrend mellett is be lehet vinni minden tápanyagot. Ez viszont körülményes, lusta rá az átlag magyar, és általában annyit csinálnak, hogy az alapból szar étrendjükből elhagyják a húst. Adnak a szarnak egy pofont. Igen, így tényleg okozhat különböző betegségeket a vegetáriánus étrend.


Elmebetegséget viszont biztos hogy nem okoz, ha meg jól csinálják, akkor pláne nem.


Az meg, hogy a vegák kötelességüknek érzik hogy a húsevőket basztassák(főleg ha az átlag szarul evő magyar vegáról van szó), nem az étkezésnek tudható be, ezek csak alapból szar emberek.

2014. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Létezik, de fordított előjellel, vagy fordított ok-okozati összefüggés formájában. Tehát a depressziós vagy mentális, lelki gondokkal küzdők térnek át vega étrendre. Én pl többször megfigyeltem már, ha nagyobb mennyiségű húst eszem, az emésztés során rosszkedvű, szinte mérgezett leszek tőle. A feleségemen is meg szoktam figyelni hasonló tüneteket. Nem vagyunk vegák, de sokszor kihagyjuk a húst a fent említett okok miatt.
2014. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sowilo ***** válasza:
Csak tudnám, miért lettem lepontozva. Ha valaki valamit meg tud belőle cáfolni, örömmel várom.
2014. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A cikk forrását még mindig várjuk kérdező....
2014. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!