Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen összefüggés van a...

Milyen összefüggés van a jellemhiba és a függőség kialakulása között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a dohányzás, alkohol, drog, szerencsejáték és egyebekre...
2020. nov. 9. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyenge akaraterővel rendelkezik az, aki képes függővé válni és nem akar leszokni, megválni függősége tárgyától.


A függőség egyfajta pótcselekvés is. Nincs az adott személy életében más, amivel le tudná magát foglalni, ezért végzi ezeket.

2020. nov. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a jellemhiba dolog egy marhaság Mi számít annak egyáltalán? Hogy kinél alakul ki függőség, azt még szakemberek sem tudják pontosan, pszichológiai-szociális-biológiai okokat valószínűsítenek A leszokás nem tudom, hogy jön a kérdéshez, kedves 1-es
2020. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Úgy jött ide, hogy tovább vittem a gondolatmenetet.

2020. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem gondolnám , hogy van összefüggés a jellem és a függőség kialakulása között.


általában a függőség kialakulásakor az illető nem veszi észre , hogy függő és azt hiszi bármikor letud állni a szerről.(függetlenül attól,hogy jellemtelen vagy nem)


Később aztán kiderül, és belátja a függőségét és a leállás záloga az akaraterő és a környezeti hatás.


ismertem jellemtelen és erkölcsös rendes embereket akik erős ,drog , cigi, alkohol, vagy éppen csak játék függők voltak , és mindkét körből volt aki lejött a szerről és volt aki elveszett.


az már egy másik kérdés , hogy a szer hatása alatt vagy a hiánya miatt, milyen messze képes elmenni egy ember a jellemtelenség útján.

(nagyon messzire).

2020. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!