Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelki, testi bántalmazás az...

Lelki, testi bántalmazás az apámtól. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Számomra egy hétköznapi,ám egyaránt érzékeny témával fordulok hozzátok, vagyis ahhoz aki épp ezt olvassa. 18 éves lány vagyok, idén fogok érettségizni. A családommal élek, anyukám nagyon jó a viszonyom, viszont apám egy pszichopata, Aki kiskorom óta fizikálisan és mentálisan is bánt.

Van párom, Ő 20 éves, itt lakik a városban albérletben, Amit azért vett ki februárban,mielőtt 18 éves lettem, hogy minél hamarabb el szabadulhassanak "itthonról". Apám tilt tőle, sosem találkoztak, már két éve együtt vagyunk. Nem tudja hogy együtt alszunk minden hétvégén, Úgy tudja hogy a mamámnál vagyok(anyum anyukája akivel rosszban van apám, anyum is jóba van a párommal mindenki falaz nekem). Minden nap rettegve vagyok itthon, apám nem dolgozik csak anyum, rettegve járok haza az iskolából, hogy éppen milyen hangulata lesz, vajon fog-e rám kezet emelni.. A mentális bántalmazást már megszoktam... már amennyire meglehet... hogy folyton a súlyommal piszkál... A kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan szedjek erőt arra, hogy elmeneküljenek ebből a közegből? minden nap ezen jár az eszem február óta. Csak egy pár dolgot vinnék magammal, többet vissza sem jönnek ide. Csak attól félek, hogyha el is költöznék a páromhoz, akkor valahogy az apám megtalálna. Pl eljönne elém az iskolába, vagy valahol fel kutatna... hiába tiltanám le, törölném ki mindenhonnan.... fogalmam sincs hogy mi tévő legyek, teljesen kivagyok lelkileg, nagyon nem bírom már ezt. Minden este úgy fekszek le hogy bárcsak ne kelnék fel reggel.... sajnos anyám nem ért meg teljesen, pedig ő is gyűlöli apámat, csalja is őt. Viszont a szemébe meg csak a szépet mutassa és képmutató. Sose véd meg engem. Sose védett meg akkor sem hogyha vert, vagy éppen a falra nyomott engem és a torkomat fogta az apám... soha!

El akarok húzni innen! csak nincsen erőm... félek... félek így is, félnek úgyis hogy megtalál...

A legjobb barátnőm nagyon bátor, ugyanilyen helyzetből tudott kimenekülni, viszont őt a nevelő apja bántotta kiskora óta. Őt mondjuk nem kereste fel sehol,... Mióta elment otthonról. Nem szeretnék semmilyen hatósághoz fordulni, vagy bármi, mert tudom hogy az hosszadalmas, És nem mindig jól végződő folyamat.

Én csak szeretnék nyugalomban élni a párommal, nem rettegve hazajárni...

nagyon szépen köszönöm hogyha valaki ezt elolvassa...



dec. 22. 20:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Aki retteg, nem meri megtenni, hogy folyamatosan hazudik... Tudom, én tényleg rettegtem az apámtól.
dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
18 eves kor utan nagykoru vagy, siman elkoltozhetsz a baratodhoz. Ha az apad odamegy es tovabb bant, fel kell jelenteni.
dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
93%
Már most is fel lehet jelenteni viszont nem tudom hogy távolságtartási végzést lehet e kérni mert ő a saját apád.
dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
A sajat apjatol is lehet tavolsagtartas kerni, ha bantalmazo. Sot, ne alakuljon ugy, de egy bantalmazasa utan akar bortonbe is kerulhet am. ;)
dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
18 vagy pakolj es menj ha meg zaklat akkor irany a rendőrseg pakolj ossze amikor nincs otthon(vagy amikor ‘mamádhoz’ mész) es irany a baratodhoz lelkileg kinyir ez az egesz feleslegesen ne tedd ki magad ennek . Szurkolok😊 hajrá
dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Vesszek meg, ha értem mi a kérdés.

Apád pszichopata, nem szeret. Anyád sem szeret, mert hagyja ezt, nem véd meg.

18 vagy, lenne is hová menned, amit a bántalmazottak többsége nem mondhat el magáról.

Mi a kérdés? Komolyan nem értem.

dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
18 éves vagy, simán a párodhoz tudsz költözni. Apádat pedig jelentad fel, ha zaklatni fog.
dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Közöld apáddal, hogy veszélyeztetett terhes vagy, amennyiben feszélyezni próbál, zaklat, vagy akárcsak egy rossz szóval is felidegesít, BŰNCSELEKMÉNYT követ el, és ezt közölni fogod a védőnővel és a nőgyógyászoddal is!


Megnézném ezekután apád fejét!

dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
18 évesen azt csinálsz amit akarsz, nem kötelezhet semmire. Ha pedig felkeres akkor feljelented és szevasz. Egyébként meg önvédelemből lerendezed ha az iskoládhoz menne vagy az albérletbe. Egyébként ha nem szeret akkor minek menne utánad? Inkább örül hogy már nem vagy otthon.
dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Költözz a barátodhoz.
dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!