Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régi korok gyermekei a fizikai...

Régi korok gyermekei a fizikai bántalmazás elől miért nem szaladtak el? miért kellett azt kötelezően elszenvedni?

Figyelt kérdés
dec. 10. 21:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Agyon is verték volna őket. Nem elég, hogy rossz, még tiszteletlen is? Ja, és sehova sem mehetett panaszra.
dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Hova szaladtak volna?
dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Duplán kaptak volna utána.
dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
42%

Hát magamról és az öcsémrol tudok nyilatkozni csak. 50-esek vagyunk...


Sokszor kikaptunk. (Mindig okkal, tehát mi is egyetértettunk vele utólag, piszkosul kihuztuk a gyufát sokszor szándékosan. Én nő vagyok egyébként).


Ahogy anyánk ránk ordított, hogy "állj meg, vagy többet kapsz!" rám ez bénítóan hatott, úgyhogy én negalltam, és kikaptam.


Ellenben az öcsém csak nevetett és elszaladt. Őt nem hatotta meg ez a felszólítás! Soha! És amikor órák múlva előkerult, anyám mérge már rég elparolgott.


Szoktuk is emlegetni családi összejöveteleken, hogy az öcsém részét is mindig bőven én kaptam meg. 😃

dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Metionin ***** válasza:
91%
Én még bőven nem vagyok régi gyerek (33) de ha elszaladtam volna, csak dupla annyit kapok később. Egyszerű logika, 1-2 alkalom után egy ovis is rájön.
dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
10%
Milyen fizikai bántalmazásra gondolsz? Arra, hogy kapott egy-két pofont, ha nem bírt magával? Az teljesen rendben van. Én is kaptam néha.
dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Jó, hogy nem azt kérdezed, "Minek születtek oda?"!
dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
És ha elszalad? Vissza kell mennie gyerekként.
dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

6. Nem egy-két pfon volt, hanem alapos verés. Bottal, ostoreal, kutyakorbáccsal. Kapott ott a mama is, nem csak a gyerek.

Nem volt más viselkedésminta. Hova is mehetett volna?

Nem volt minden férfi brutális, de ő parancsolt a családban, és senkinek nem lehetett ellenvetése.

dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%
Mert semmi értelme elszaladnia hisz oda született hova szaladt volna élni? A híd alá??
dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!