Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS!!!! Problémamegoldás anya...

SOS!!!! Problémamegoldás anya fia küzdelem apa ellen. Mit lehet tenni???? Seg.ítsetek.

Figyelt kérdés

Apa nem dolgozik, nem tart el minket és anyát is semmibe nézi sőt folyamatosan leszólja, sértegeti.


Nagyon nagyon sok, förtelmes dolgokat csinál (pm) ha valakit nagyon érdekel elmondom nagyvonalakban.


A lényeg: anya többször felállt, hogy költözünk de végül vagy neki ugrott, folytogatta, kikotozte, hogy ne tudjunk menni vagy pedig [lefeküdtek (szexeltek)] és a probléma "mególdódott".


Egyáltalán nem normális ami itt uralkodik...


Én mint egy 16 éves fiú, hogy beszéljem rá anyát, hogy már tényleg csináljon is valamit és legyen tettleges a cselekedete.


A szituáció SOS!!!!!! még újév előtt költöznénk. Vagy egy rokonunk és oda adná a házát (van 1 amit nem használ) de csak tegyünk már valamit mert ez nem rendszer....



Köszi. :(



dec. 26. 03:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ettől eltekintve is, ha Neked látnod kellett apád erőszakoskodását, az már önmagában is bűncselekmény, méghozzá Veled szemben, mert a Te fejlődéséedet veszélyezteti, tehát mindenképp büntetójogi kategória, függetlenül attól, hogy anyukád a ,,maga részét'' elengedi-e vagy sem. 14 éves korod óta mindenkép jogod van a gyámhatóságon önállóan is képviselned az ügyedet, illetve a rendőrséghez korhatártól függetlenül is fordulni. Ami érdekes itt, az a tényleges gyakorlat, meg hogy első lépésként kihez érdemes tanácsért fordulnod. Próbálj megy szakembertől előzets tanácsot kérni --- ha az önkormányzatnak a vagy a családsegítőnek jó szakemberei vannak onnan, vagy ha máshonnan is ismersz, akkor meg onnan. Én néhány régebbi ügyben itt kértem tanácsot (névtelenül, telefonon, emailben is lehet):


[link]

dec. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Huh gyerek. Ez elég gané. Ebből neked komoly gondjaid lesznek még később is (pszichésen). Még nem látod, mert most nem ez a fő problémád, de ilyen minták után hosszú távon várhatóan gondjaid lesznek a párkapcsolatokkal, csajozással.

A mostani időszakot meg túléled valahogy. Amint tudsz, menj el dolgozni és költözz el. A szüleidet meg hagyjad, anyádat is.

dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%

"Problémamegoldás anya fia küzdelem apa ellen."


Nincs itt semmiféle küzdelem anyad részéről....

dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

Tartom amit 10-ként írtam, szándékos hergelés a kérdés, szidjuk "anyát" karácsonykor. A szexet külön megemlítve, ugorjon a gyakori. Akik annyira nagyon értenek persze a bántalmazó kapcsolatokhoz, hogy nem hiszik, de egyenesen tudják: ilyen kapcsolatokban a szex az kifejezetten anyuci orgazmusáról szól...

16 évesen lányként is fel tudnál állni apáddal szemben anyáddal összefogva, főleg ha még külsős is van aki segítene. Ennyit a karácsonyi meséről.

dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudod rabeszelni. Betoltod a 18-at, es elkoltozhetsz. Anyad meg szenvedjen.

Anyosom ugyanez volt, ket gyerekkel elvalt es osszejott a falu bikajaval, megszulte sogornomet. Apuka verte anyosomat meg a ferjemet is, pialt es eljart nozni. Ha neki igy jo volt, gratulalok. Rohadtul nem sajnalom azokat akik nem lepnek ki. Onnantol kezdve, hogy gyerekem van, nem hagyhatom, hogy barki szanaszet verje. Gondolom nalatok is mar evek ota ez megy, majd egyszer apad erosebben fojtogatja meg anyadat a kelletenel, aztan a korhazban magahoz ter.

dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az a baj már nincs a kilátásban semmi. Pénz nincs költözésre mert felemészti a pénzünket a ház és az egyéb költségek, rengeteg megy el kajára. Most per pillanat nincs csak 5 ezer ft-unk.


Nem tudom lesz velünk. Anya dolgozik egy étteremben, de apa sehol. Csak követelőzni tud stb. Stb... Nem is érdekel már anya se csak én akarok ebből kiszakadni egy drasztikus változással nagyon, nagyon gyorsan. De úgy, hogy nem akarok már szilveszterig se várni. Most ezen a héten belül változást szeretnék ez egy SOS helyzet. De ha szólok az áthelyezéssel kapcsolatban egy környezettanulmányozás lenne és ott elbuknánk. Az nem érdekelne ha engem vinnének de a testvéreimet nem akarom kitenni a nevelő otthonnak.

dec. 26. 15:59
 17/22 A kérdező kommentje:
Nrm bírom már. Mit csináljak? Már gondoltam rá meg kellene szöknöm otthonról és elmennék a hajléktalan szállóra. Nem vagyok hülye, csak márt nagyon, nagyon nem bírom.
dec. 26. 16:00
 18/22 anonim ***** válasza:
1%
A testvérek hajnal óta születtek?
dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg költözz el te a rokonokhoz, itt igazából anyudnak kellene otthagynia apádat és lakást, veletek.
dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem hajnal óta, csak ők nincsenek benne a küzdelembe. Ők ennek az egésznek a végén azokok akiken az oator csatan.
dec. 26. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!