Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Karácsony napján eljöttek hozzánk a nővéremék, hogy együtt ünnepeljük (nővérem 19/L). Amikor elköltözött megkaptam az ő szobáját. Karácsony előtt többször is elmondtam hogy most nem szeretném, hogy ők aludjanak a szobámban. (amikor máskor eljöttek odaadtam a szobám, hogy ott aludjanak). Erre amikor lefeküdtem az ágyra anya bejött és kitessékelt, hogy a nővérem és a barátja aludjon ott. Én persze mondtam, hogy nem szeretném. Erre apa bejött ordítva, hogy takarodjak ki és hogy agybeteg vagyok, lehordott mindennek és másnap azt mondta anya, hogy rosszul aludt a nővérem tegnap. De az nem érdekelte őket, hogy én azon az estén egész este sírtam és nem aludtam. Szerintetek velem van a baj? 17 éves lány vagyok.
dec. 27. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szépen is meg lehetett volna rá kérni, hogy erre az egy estére ne a szobádban aludj. Eléggé túlzás volt apádnak ezért mindenféle agybetegnek lehordani, inkább ő az, ha egy ekkora jelentőségű dologtól így beidegeskedik.
dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen elmebetegek a szüleid, de a nővéred sem semmi. Engedhetett volna, hiszen csak látogatóba jött. Sajnálom, hogy ilyen a családod.
dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

"Karácsony előtt többször is elmondtam hogy most nem szeretném, hogy ők aludjanak a szobámban."

És karácsony előtt többször mit válaszoltak erre? Mert már akkor ki kellett volna derülnie, hogy de, akkor is ott fognak aludni.

És amúgy van még másik szoba, vállalható állapotban (nem telenyomva lomokkal), benne tiszta ággyal?

És hol aludtál te?


Ha van másik szoba, igazán altathatták volna őket ott is, nem tudom, miért téged kell kirángatni ezért. Viszont azt sem értem, hogy te miért halsz bele, ha egy estét másik szobában alszol. Nagyobb tragédia ne történjen veled soha, de tényleg.

Az is kérdéses, milyen hangnemben mondtad aznap este, hogy nem szeretnéd, hogy ott aludjanak. A rinyálás instant idegosztályra küld egy türelmetlenebb embert.

dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Amikor mondtam nekik karácsony előtt is, nem mondtak rá normális választ, inkább csak csendben voltak, apa pedig azt mondta, hogy jólvan. Igen van másik szoba, és nem haltam volna bele, de ha megkaptam a szobát, hagy legyen már beleszólásom, hogy ott aludjak e vagy sem, teljesen normális hangnembe beszéltem velük. Csak amikor mondtam hogy most nem szeretném egyből nekem támadtak. Az ajtómba apa beleütött és betört az ajtó is.


És ez még nem minden, amikor még velünk lakott a nővérem elment bulizni és amikor apa értement a nővérem részegen már kocsijából lógott ki, és ezért egy kicsit veszekedett vele apa, de velem pedig egy szoba miatt rámtörte még az ajtót is.

dec. 27. 13:57
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom miért viselkedtek így, hogy a kérésedet miért nem vették figyelembe.

Egyéb, más okok miatt nem feszültek? Akkor szokott hasonló történni, bár az sem indokolja, de az emberek ilyenkor szoktak szélsőségesen reagálni.

dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Én befeküdtem volna anyádék ágyába hogy oké, takarodjanak ki mert ma te alszol ott.
dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Leclerc válasza:
99%

Ez így hatalmas búnkoság részükről.

Eleve a szobád a saját magánszférád kéne legyen. Semmi joguk nincs onnan kitessékelni. Az meg hogy apád leagybetegezett, hát konkrétan két nagy pofon járna ezért neki minimum.


Javaslom hogy arra készülj hogy lelépsz otthonról minél előbb, ha maradsz csak magaddal cseszel ki, mert ez alapján rendkívül toxikusak. Nekem is ilyenek a szüleim, és nem mertem lépni, pedig kellet volna.

dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
A nővéred és a pasija aludtak a te ágyadban?! Te meg ki lettél paterolva, hogy a kis gerlepár burukkolhasson, gyönyörű. A nővérkéd se semmi ezek szerint, nem terhes véletlenül? Apádnak meg dühkezelési gondjai vannak, remélem piálni azért nem szokott mellé. Máskor is ilyen agresszív? A tesód miért költözött el ilyen fiatalon? Neked eddig hogy-hogy nem volt saját szobád?
dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%
Erre mondják, hogy "okos enged, szamár szenved", a családban kialakult hierarchiával értelmetlen dolog szembeszállni, mert nincs értelmes alapja..
dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én is befoglaltam volna anyádék ágyát, hogy jó, oké, hogy elzavartak a szobádból, de akkor ők is takarodjanak ki az övéjükből. Direkte el is terültem volna, mint a Nagy-Alföld.
dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!