Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám ennyire...

Mit tegyek, ha anyám ennyire kiakadt ezen?

Figyelt kérdés

2 napja azon megy a vita, hogy nekem miért nincs barátom.

Az egész úgy kezdődött, hogy a szilveszterről volt szó, és mondtam, hogy idén nem megyek sehova, itthon szeretnék maradni.

Anyám ezen úgy kiakadt, hogy elkezdett faggatni, hogy mi az oka és elmagyaráztam neki, hogy a legjobb barátaim a párjaikkal töltik az estét, engem nem hívtak sehova, egyedül nincs kedvem menni sehova.

Aztán jött az áradat: nem hiszi el, hogy én ilyen béna vagyok, hogy 20 évesen nincs senkim, nem élek, ez szánalmas, hogy itthon, kvázi egyedül tartom a szilvesztert, biztosan ennyire kiállhatatlan vagyok, hogy egy fiú sem közeledik hozzám. Ha így folytatom, macskákkal fogok megöregedni.

Na most. Tény, hogy még nem volt barátom, ami azért engem is bánt és noha voltak udvarlóim, visszautasítottam őket, mert nekem nem jöttek be. De anyukám kirohanása most nagyon lehozott az életről, 2 napja ezt hallgatom, hogy így nem lesz senkim ha ennyire zárkózott vagyok és ilyen "kibírhatatlan".

Jelezném, hogy egyáltalán nem mondanám magam zárkózottnak, mert járok bulizni, egyetemen is részt veszek programokon, vannak barátaim csak fiúm nincs. Mivel karácsonyra hazajöttem és a családon kívül valóban nem találkoztam senkivel, ebből szűri le, hogy én csak otthon gubbasztok, hiába mondom neki, hogy ez nem így van, csak itthon, a városban nincsrnek barátaim és jó egy kicsit csak itthon lenni.


De a lényeg, hogy nekem már nagyon elegem van ebből, már kb 17 éves korom óta amúgy ez megy, de most kiváltképp. Példálózik a barátaimmal, volt osztàlytársaimmal, hogy már senki sem szingli, meg saját magával, hogy ő miket csinált amikor annyi idős volt mint én...

Mit tegyek, hogy szálljon le rólam? Annyira telebeszélte a fejemet, hogy senkinek sem kellek, hogy azt a pici önbizalmamat is lerombolja, amit sikerült felépítenem, mert amúgy nekem nagyon fontos az ő véleménye...


Valamint persze azt is írjátok le, ha szerintetek neki van igaz, mert akkor viszont nekem kell sürgősen változtatnom.


Előre is köszi a válaszokat!



dec. 29. 16:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Annyival elintézném, hogy milyen igazad van, mennyivel jobb lenne, ha mindenkivel összefeküdnék és lógna már vagy két gyerek a nyakamon.
dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne pasizz, mert anyád azt mondta. Van egy film, Alkalmi randevú, ajánlom anyád figyelmébe.
dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Scream85 ***** válasza:
82%
Én 22 évig minden szilveszteremet egyedül töltöttem otthon...bár szerencsére csesztetést nem kaptam ez miatt :)
dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Menekülni kell onnan amilyen hamar csak lehet. Ez nagyon beteg. Később az aktuális párod lesz a baj, majd idővel nem leszel megfelelő anyuka számukra.
dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Anyukád egyedülálló? Ha igen, akkor elképzelhető, hogy olyan programot tervezett, ami miatt te "útban vagy" otthon? Pl. férfi vendéget hívott volna... Szóval lehet, hogy mással akarta tölteni a szilvesztert, de ezt neked nyíltan nem akarja megmondani.

Egyébként az cseppet sem probléma, hogy otthon akarsz szilveszterezni. Az ÖNbizalmad, pedig nem másoktól függ, azért is kezdődik úgy, hogy ÖN....bizalom, ..értékelés.


Nekem elsőre ez jutott eszembe.

dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Hajajj, én meg 21 éves vagyok és még nem volt senkim. Na rám mit mondana anyád :D
dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodni, hogy hogyan élsz, amikor nem vagy otthon. Mondd neki, hogy nem rá tartozik és ne hozza fel többet a témát. Ne menj bele a vitába, mert akkor soha nem lesz vége.
dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 elistvan ***** válasza:
100%
Inkább legyél egyedül mint egy rossz kapcsolatban. Csak szimplán a társadalmi elvárás miatt nem kell lennie valakidnek.
dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg már a harmadik pasidat fogyasztanád, akkor azért sipákolna, hogy mekkora egy ribizli vagy.
dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Annyitmondk: igazad van. És hagyd ott.
dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!