Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám ennyire...

Mit tegyek, ha anyám ennyire kiakadt ezen?

Figyelt kérdés

2 napja azon megy a vita, hogy nekem miért nincs barátom.

Az egész úgy kezdődött, hogy a szilveszterről volt szó, és mondtam, hogy idén nem megyek sehova, itthon szeretnék maradni.

Anyám ezen úgy kiakadt, hogy elkezdett faggatni, hogy mi az oka és elmagyaráztam neki, hogy a legjobb barátaim a párjaikkal töltik az estét, engem nem hívtak sehova, egyedül nincs kedvem menni sehova.

Aztán jött az áradat: nem hiszi el, hogy én ilyen béna vagyok, hogy 20 évesen nincs senkim, nem élek, ez szánalmas, hogy itthon, kvázi egyedül tartom a szilvesztert, biztosan ennyire kiállhatatlan vagyok, hogy egy fiú sem közeledik hozzám. Ha így folytatom, macskákkal fogok megöregedni.

Na most. Tény, hogy még nem volt barátom, ami azért engem is bánt és noha voltak udvarlóim, visszautasítottam őket, mert nekem nem jöttek be. De anyukám kirohanása most nagyon lehozott az életről, 2 napja ezt hallgatom, hogy így nem lesz senkim ha ennyire zárkózott vagyok és ilyen "kibírhatatlan".

Jelezném, hogy egyáltalán nem mondanám magam zárkózottnak, mert járok bulizni, egyetemen is részt veszek programokon, vannak barátaim csak fiúm nincs. Mivel karácsonyra hazajöttem és a családon kívül valóban nem találkoztam senkivel, ebből szűri le, hogy én csak otthon gubbasztok, hiába mondom neki, hogy ez nem így van, csak itthon, a városban nincsrnek barátaim és jó egy kicsit csak itthon lenni.


De a lényeg, hogy nekem már nagyon elegem van ebből, már kb 17 éves korom óta amúgy ez megy, de most kiváltképp. Példálózik a barátaimmal, volt osztàlytársaimmal, hogy már senki sem szingli, meg saját magával, hogy ő miket csinált amikor annyi idős volt mint én...

Mit tegyek, hogy szálljon le rólam? Annyira telebeszélte a fejemet, hogy senkinek sem kellek, hogy azt a pici önbizalmamat is lerombolja, amit sikerült felépítenem, mert amúgy nekem nagyon fontos az ő véleménye...


Valamint persze azt is írjátok le, ha szerintetek neki van igaz, mert akkor viszont nekem kell sürgősen változtatnom.


Előre is köszi a válaszokat!



dec. 29. 16:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Már elkezdődött a megdumálása, csak még akadoznak az egyeztetések. :) Sok türelem kell ehhez, empátia, humor, stb. mindenki részéről, na meg egy csomó idő.
dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
95%

Ez az egész nem téged minősít, hanem anyádat.

A párkapcsolatokra abszolút igaz, hogy a mennyiség a minőség rovására megy. Legyél nyugodtan válogatós, tedd magasra a mércét, 20 évesen még nem kell sietni sehova.

dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, készülj fel rá, hogy nagyon-nagyon sokáig be fog szólni egy csomó mindenre, ha olyan típus. Azt gondold meg, hogy attól még szereted-e őt. És ha igen, ha akkor is szereted, ha más a véleménye erről-arról, akkor találj ki magadnak valami jó kis stratégiát arra, amikor így beszólogat. Figyeld meg, hogy mások, akik jó fejek, és akiknek szintén beszólogatnak egyesek, mikor, milyen helyzetben hogyan szerelik le az ilyesmit egy-egy elterelő mondattal, poénnal, egy öleléssel, vagy bármi olyasmivel, amitől a szúrkapiszka (legalább egy időre) véget ér, a szeretet viszont megmarad köztük. Nem könnyű ez, de a felnőtté válással jár, muszáj megtanulni, ha békességben akarsz élni magaddal is meg másokkal is. Egy csomó mindenki lesz az életben, akivel majd ugyanezeket a technikákat bevetheted, mert sose lesz olyan, hogy minden dolgoddal, döntéseddel mindenki egyetért majd, akiket amúgy mind szeretsz és nem akarsz megbántani. Anyukád sem azért szólogat be, hogy bántson, hanem azért, mert azt szeretné, ha nem lennél magányos, hanem boldog lennél, tudjál róla.
dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
95%

Anyád a régi kor tipikus példája. Mindig minden körülmények között együtt kell lenni valakivel. Nem kell.

Egyébként meg macskákkal nagyon jól meglehet öregedni. Kevesebb a probléma velük mint egy olyan emberrel, aki se nem vonzó, se nem emberséges.

49 vagyok mindjárt, és nem javasolnám a mindenáron kapcsolatban levést senkinek, csak azért, hogy mások ne tudjanak csámcsogni ezen. Ha anyádnak nem tetszik a helyzet, az az ő problémája.

dec. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

"Közöd? Semmi. Szia". Ennyire egyszerű.


20 éves vagy, ideje határokat húzni.

dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyumnak 27 éves koráig nem volt senkije. Már mindenki kerítőt játszott a környezetében, meg mondogatták, hogy vénlány marad, de nem érdekelte. Egy szilveszteri buliban megismerkedett apámmal, február elején bejelentették, hogy 2 hónap múlva esküvő. Gondolhatod, akkor azon problémázott mindenki, hogy miért ilyen gyorsan, fölösleges sietni. Ez sem érdekelte őket, már 45 éve házasok.
dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Végül otthon töltötted a szilvesztert?


Abbahagytátok a vitát?

jan. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
26: Anyukádéknak további sok boldogságot! Remélem, lesz még ebből arany lakodalom!
jan. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem laksz túl messze, akkor bemutathatsz otthon, mint a párodat. Mivel kreol bőröm van, sötét hajam, így majd azt mondom, hogy félig arab vagyok és adnék érted 2 tevét apám csordájából. :D Hidd el, lesz anyudnak nagyobb baja, mint hogy miért nem volt eddig pasid... :D
jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
29-es: ezen nagyon felnyerítettem:D Hogy az én páromnak hasonló adottságokkal hogy nem jutott eszébe, amikor anyáméknak bemutattam :D
jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!