Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám ennyire...

Mit tegyek, ha anyám ennyire kiakadt ezen?

Figyelt kérdés

2 napja azon megy a vita, hogy nekem miért nincs barátom.

Az egész úgy kezdődött, hogy a szilveszterről volt szó, és mondtam, hogy idén nem megyek sehova, itthon szeretnék maradni.

Anyám ezen úgy kiakadt, hogy elkezdett faggatni, hogy mi az oka és elmagyaráztam neki, hogy a legjobb barátaim a párjaikkal töltik az estét, engem nem hívtak sehova, egyedül nincs kedvem menni sehova.

Aztán jött az áradat: nem hiszi el, hogy én ilyen béna vagyok, hogy 20 évesen nincs senkim, nem élek, ez szánalmas, hogy itthon, kvázi egyedül tartom a szilvesztert, biztosan ennyire kiállhatatlan vagyok, hogy egy fiú sem közeledik hozzám. Ha így folytatom, macskákkal fogok megöregedni.

Na most. Tény, hogy még nem volt barátom, ami azért engem is bánt és noha voltak udvarlóim, visszautasítottam őket, mert nekem nem jöttek be. De anyukám kirohanása most nagyon lehozott az életről, 2 napja ezt hallgatom, hogy így nem lesz senkim ha ennyire zárkózott vagyok és ilyen "kibírhatatlan".

Jelezném, hogy egyáltalán nem mondanám magam zárkózottnak, mert járok bulizni, egyetemen is részt veszek programokon, vannak barátaim csak fiúm nincs. Mivel karácsonyra hazajöttem és a családon kívül valóban nem találkoztam senkivel, ebből szűri le, hogy én csak otthon gubbasztok, hiába mondom neki, hogy ez nem így van, csak itthon, a városban nincsrnek barátaim és jó egy kicsit csak itthon lenni.


De a lényeg, hogy nekem már nagyon elegem van ebből, már kb 17 éves korom óta amúgy ez megy, de most kiváltképp. Példálózik a barátaimmal, volt osztàlytársaimmal, hogy már senki sem szingli, meg saját magával, hogy ő miket csinált amikor annyi idős volt mint én...

Mit tegyek, hogy szálljon le rólam? Annyira telebeszélte a fejemet, hogy senkinek sem kellek, hogy azt a pici önbizalmamat is lerombolja, amit sikerült felépítenem, mert amúgy nekem nagyon fontos az ő véleménye...


Valamint persze azt is írjátok le, ha szerintetek neki van igaz, mert akkor viszont nekem kell sürgősen változtatnom.


Előre is köszi a válaszokat!



dec. 29. 16:19
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#5, nem, nem egyedülálló, apukámmal él. De apa pedig pont az ellentéte, neki én még mindig "a kicsi lánya" vagyok, szerintem ő fel sem fogta, hogy 20 vagyok, legalábbis néhány megszólalása ez tükrözi. De nem igazán vesz részt a családi dolgokban, ő inkább elvonul, szerintem nem is tud az anyámmal való vitáról...

Igen, jó kis család.:D


Köszi a válaszokat, azért megnyugodtam, hogy ez nem annyira gáz, ahogyan azt anyám lefesti.

Úgyis csak pár napot vagyok otthon, ennyit kell kibírni, de ha legközelebb jövök haza, biztosan jön a következő felvonás....

dec. 29. 19:16
 12/30 anonim ***** válasza:
96%
Én is olyan voltam, mint te. 24 évesen volt először barátom. Úgy látom, hogy aki nem az egyetem alatt találja meg a párját, annak utána nagyon nehéz lesz. Én ezen változtatnék, ha visszamehetnék az időben. Igyekeznék bulizni, kimozdulni az egyetem alatt.
dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%

Vendéglátásban Szilveszterkor nagy szükség van a munkáskézre.

Tanulsz egyébként vagy dolgozol?

dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"azt is írjátok le, ha szerintetek neki van igaz, mert akkor viszont nekem kell sürgősen változtatnom."

Ne legyél hülye, hogy idegenek véleménye alapján dönts arról, hogyan éled az életedet!


Egyáltalán nem gáz, hogy még nincs senkid.


"nem igazán vesz részt a családi dolgokban, ő inkább elvonul, szerintem nem is tud az anyámmal való vitáról..."

Hát pedig jó lenne, ha összeszövetkeznél vele anyukád ellen. ;-)

dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
"Ja, mutter, mert ha 16-17 évesen leányanya lettem volna, akkor olyan qrva büszke lennél rám, vagy mi? Pláne, ha 20 évesen a negyedik gyerekemet várnád?" Kb. ilyesmit tudnék csak reagálni. 10 évvel idősebben kb. hasonlóan nyilvánult meg velem a mutterom annak kapcsán, hogy a 3. X körül még nem házasodtam meg. Nyugodj meg, a páromnak el is mondtam, hogy ha előtte bunkózna, legyen ütőkártyája, hogy "Na, asszonyom, akkor milyen megtakarításról van szó, ha viszem a lányát?".
dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg anyádtól, hogy attól jobban érezné magát, ha a detoxba kéne miattad rohangálni, mikor a kórházból hivogatják fel? Vagy inkább örüljön mint majom a farkának, hogy nem kell innen onnan összeszednie téged utcán fetrengve részegen, drogosan-ahogy ma dívik a tizenéveseknél, meg a huszonéveseknél.
dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
91%

Döntsd el, mi a fontosabb: az, hogy anyád elképzelései szerint élj, vagy ahogy neked jó.

A témáról leállítani nemigen tudod, de az rajtad múlik, hogy emiatt te rosszul érzed-e magad, vagy nem törődsz vele, nem is válaszolsz rá.

(Amíg a nagy szerelemre vársz, azért a kisebbeket se szalaszd el :D)

dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%

Ne vedd zokon, de anyád egy gyökér. Semmi köze hozzá, hogy van e párod vagy nincs.


Ahhoz sincs hogy kivel töltöd az időd.


Azzal meg semmi gond, hogy 20 évesen nincs barátod, majd lesz.


Én negnondanám, hogy ne szóljon bele és a késöbbiekben is hanyagolja a témát, majd bekúrnám az ajtót és otthagynám a francba.

dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%
Azért van annál sokkal kultúráltabb megoldás is, mint amit pl. a 18-as ír, meg korábban még egyesek... Egyébként sem igaz, hogy semmi köze hozzá. Normális családokban (és a kérdezőé igenis az!) törődnek egymással a családtagok.
dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
73%
Csak épp ha nem dumálják mindezt meg akkor hiába.
dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!