Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyire ellentétes...

Másnak is ennyire ellentétes a viszonya a szüleivel?

Figyelt kérdés

Itt többnyire azt olvasom hogy megszakították a kapcsolatot a toxikus szülővel, ismeretségi körömben mégsem ennyire fekete fehér a helyzet.

Van akinek agresszív, szenvedelybeteg apja volt, mégis gyakran beszél nekem olyan dolgokról amiket az apjától tanult és tényleg értéket képviselnek. Tehát volt egy szörnyű oldala az embernek, mégis a fia meglátta a jó oldalát is. Én is amúgy találkoztam vele párszor, látszott hogy értelmes ember csak sajnos kisiklott az élete.


Egy másik példa: végtelenül toxikus volt a nagymama amíg az unoka velük élt, viszont amint kirepult az unoka, már gondoskodó lett, megértőbb lett, manapság pedig az unoka egyik legfőbb támasza.


Magam részéről pedig apám sokszor igazsagtalan volt velem, de már elengedtem ezt, jóban vagyunk. (Bár anyukámmal jobban kijövök, de ez más kérdés, nekem nem volt nehéz gyerekkorom.)


Nálatok volt ilyen hogy nem fordítottátok teljesen hátat az olyan szülőtöknek aki gyerekkorotokban igazságtalan volt veletek, mert alapjába véve voltak jó tulajdonságai?

Vagy esetleg beismerte hogy hibázott ti meg megbocsátottatok?


jan. 3. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem édesapám volt régebben alkoholista, folyamatosan verte édesanyámat, és emiatt volt köztünk is egy két kisebb fajta verekedés, mert nagyon rosszul érintett az egész, ami nyilván jogos. Aztán többszörös ittas vezetés után le tartóztatták édesapámat, három év letöltendőt kapott. A börtönben rá ébredt arra, hogy változtatnia kell ha szabadlábra helyezik, és meg is történt a változás. Bocsánatot kért tőlem és édesanyámtól, már 4-hónapja jó a családi kapcsolatunk/viszonyunk hál Istennek. Remélem hosszabb távra is ilyen marad
jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Első válaszoló vagyok! Egyébként annyit elfelejtettem le írni, hogy egy csupa szív emberről beszélünk, csak az alkohol teljesen negatív hatással volt rá
jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Kerdezo, tudod, vannak olyan dolgok, amiket nem kell es nem is lehet megbocsajtani. Susan Forward Mergezo szulok c. konyve tud segiteni ennek megerteseben. De a szakirodalomban is akadnak tovabbi korrekt muvek erdemben a temaban. Az pedig, hogy a szulo neha normalis, nem relevans. Egyaltalan. Ezek a dolgai ugyanis nem irjak felul azt, milyen is alapvetoen. Tehat mehet az a no contact az ilyenekke nyugodtan. A halaluk is megkonnyebbules. ;-)
jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Nekem sem volt felhőtlen és túl boldog a gyerekkorom, édesanyámmal sokszor nehezen jövünk ki. De én tisztában vagyok azzal, hogy neki nagyon nem volt szép gyerekkora, szeretetet nem igazán kapott. Nehéz természetű édesanyám, ennek ellenére megtette a tőle telhetőt értünk, a sok rossz ellenére tudom, hogy szeret, csak nem volt előtte megfelelő minta.
jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"A halaluk is megkonnyebbules. ;-)"

na pont ez az , hogy az ismerősöm esetében nem, hiába halt meg már az apja, nem tudja feldolgozni hogy egyedül maradt szülők nélkül, még ha ilyenek is voltak a szülei.

ha mindenkinél ez ilyen egyszerű lenne, nem tettem volna fel a kérdést.

jan. 3. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezo, akkor menjen onismereti terapiaba az ismerosod. Amugy nem, egyaltalan nem egyszeru a dolog, nagyon sok, evekig tarto terror es szadizmus kell hozza, hogy valaki megkonnyebbuljon, ha meghal vegre a kinzoja, aki ugyanugy lehet az apja, mint az anyja.
jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégse volt ennyire súlyos a heyzet.
jan. 3. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk jó szerencsére.
jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tartom velük a kapcsolatot, de csak udvariassági szinten. Apámtól semmit nem tanultam, nincs jó oldala, kétszínű. Anyám meg egy végtelenül gyenge nő.


Ha mást nem is, legalább azt megtanultam milyen ne legyek és milyen ne legyen egy párkapcsolat.

jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tény, hogy apám adott át értékeket, igen, DE attól még egy szr ember, aki kvázi eldobott magától érettségi után, mondván, felnőttem, oldjam meg az életemet.


Én megoldottam - érdekes, egyből felvette velem a kapcsolatot, hogy kijöttem Ausztriába melózni, és 2x annyit keresek, mint ő.

Rögtön "fontossá váltam".


Engem meg nem érdekel. Hat év leszromságát nem nézem el neki, csak mert az apám.

jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!