Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ilyen anyátok lenne mit...

Ha ilyen anyátok lenne mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok . Önálló élettel . Amióta az eszemet tudom az anyàm minden egyes nap kivétel nélkül torka szakadtàból üvöltözik, káromkodik. Soha nem volt még olyan nap, hogy ne így viselkedjen. 68 éves. Barátai , társa sincs. Többször kellett költöznie mert a szomszédok mindig aláírást gyűjtöttek ellene. Megkeseríti mindenki életét. Az életem miatta egy pokol , nem beszélve a gyerekkoromról amit átéltem. Olyan csalàdban nevelkedett ahol ez volt a természetes. Fejsze, balta , verekedés, üvöltözés. Magyar család volt. Már csak ő van életben 11-en voltak testvérek anyám a legkisebb. Testvérei is ugyan így éltek. Ti mit tennétek ilyen szülővel aki tönkre tett?
jan. 3. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Te mit "foglalkozol" vele? Látogatod, gondoskodsz róla, ellátod? Valami miatt muszáj tartanod vele a kapcsolatot, segítséget igényel?

Mert ha nem, akkor én biztos elkerülném, megváltozni nem fog, életem meg nekem is csak egy van, abból kell kihoznom a maximumot, épp elég ideig keserített már így is.

jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Tuti elkerülném, nem vonódnék bele az ügyeibe. Ordibáljon, ha neki jó, de nekem ne kelljen hallgatni.
jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 DeMoR ***** válasza:
0%

Az előző válaszolók már kinda feladták azt, hogy ilyen esetben ne a könnyebb, individualista irányt válasszák. Te még úgy nézz ki, talán nem.

Az enyém is ilyen. ;)


A tesom 40, én 23, anyám 60, tesom viccesen mindig azt mondja, hogy majd ilyen 28-30 éves korom környékén feladom. xd

De igazából úgy vagyok vele, hogy nem csak a saját magam miatt meg a jövőbeli családom miatt is, de akár egyfajta társadalmi kötelességből is segítenem kell. Mindenkinek megvannak a maguk harcai a megfelelő életszakaszokban, s ha ezek elől inkább elmenekülsz, örökké "vissza járnak kísérteni".


(Persze van, hogy olyan antiszociálisan toxikus valaki, hogy az ténylegesen btk. kategória, akkor persze érdemes, úgymond távolabbról segíteni. :D)


Illetve fel kell mérni, hogy mit vagy hajlandó megtenni. Az empátiád meddig visz el. Hisz simán lehet, hogy többe kerül, ha segítesz rajta, mintha megszakítanád vele a kapcsolatot. Nem biztos persze, simán lehetsz olyan típusú személyiség, akinek jobban fáj egy le nem zárt kapcsolat tudat alatt, mint az hogy segítesz egy toxikus személynek. (Szakember, tehát pszichológus (és/vagy pszichiáter) segíthet eldönteni!)

Nekem nagyobb nyugodalmat tud okozni, hogy nem hagyom magára azt, aki nem dobott ki egy kukába, mikor "megtehette" volna többször, mint amennyit elvesz. Nehéz? Az. De az élet ilyen. Meg kell szenvedni a szép és jó dolgokért. ;D


Rock'N'Roll&Peace&Love

jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
34 évesen már nyilván külön élsz, ergo nem hallod kiabálni. Nem is értem mi q problémád.
jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Vannak szülők, akik emberileg nem lennének alkalmasak rá, mégis gyereket nevelnek. Ettől még nem a gyerek feladata megmenteni a szülőjét a saját rossz szokásaitól.

Kérdező, amíg nem kell beavatkoznod, addig ne foglalkozz a problémáival. Amikor segítséget kér, újabb költözés vagy bármi, csak akkor segíts, ha van rá kapacitásod és megteheted, hogy teljesen kivonod magad a következményekből. Ne téged zaklassanak az új szomszédai vagy a főbérlő.

jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Ha a valóságot írnád, és nem másból merítenél, akkor 34 évesen nem vele élnél és már 11 éves korod óta arra készültél volna, hogy elmész és huszonegy-két éves korodban lépnél, de 24-ig bezárólag 100000% hogy nem élnél vele egy fedél alatt.


Hát igen, az a bizonyos fránya banánhéj. Megest az előaddásodba.

jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Elmennék messzire, és vissza se néznék.
jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
68%
Enyém hasonló, bár költöznie nem kellett, arrafelé elég sokaknak ebből áll a családi élet, szóval megszokott. Igazából elköltöztem amint lehetett és azóta leszarom, örülök, hogy nem nekem kell hallgatni. Sokszor még éjszaka is ordítoztak apámmal, se aludni se tanulni nem lehetett tőlük. Hogy azóta hány decibellel és hány kocsist megszégyenítve átkoz még egy leesett kanalat is, azt nem tudom és nem is érdekel. Ne foglalkozz vele, ha nem tud normálisan viselkedni, ne látogasd. Hadd ordibáljon ott magának.
jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Menekülni kell ilyen helyzetből.
jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván már nem élsz otthon, szóval nem értem a kérdést.


Nem kell látogatni.

jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!