Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha anyátok...

Ti mit csinálnátok, ha anyátok rendszeresen felmondana 4-5 havonta?

Figyelt kérdés

Majd ugyanennyi időt otthon marad, miközben sír, hogy képtelenek apám fizetéséből megélni, fizetni az albérletet, a hiteleket stb.

Mert nem becsülték meg eléggé a munkáját (fizetésben), ő 4 óránál nem hajlandó többet dolgozni, mert szegény fiatalabb tesómat (9 éves) ki hozná el a suliból?


Első 2 ilyen alkalommal a bátyámmal felosztottuk a dolgokat (egyikünk fizette az albit, másikunk a hiteleket, felesben számlák), de ezzel kb fel is éltük a tartalékunkat.

A család fekete bárányaként kijelentettem, hogy segítek munkát keresni és újraírom az önéletrajzát, de én nem vagyok hajlandó ezt pénzelni. Bátyám meg egyedül nem bírja a költségeket, így most kivárásra játszunk, hogy ki törik meg előbb. Én a családi nyomás (zaklatás) alatt vagy ők.


2018. febr. 5. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Te meg a bátyád lépjetek olajra,nem rosszindulatbol,de ti fogtok rámenni és elmegy a ti életek is,ők meg bele..
2018. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek nem változnak. Én is ismerek ilyet. Heti pár óránál többet ő nem hajlandó dolgozni és ott is elvárja, hogy a se.ggét is kinyalják. Ezt csinálja már vagy 10 éve és aztán jár hozzánk sírni, hogy mennyire irigyel minket, hogy mi új TV-t vettünk, meg elmegyünk nyaralni. Egész nap otthon ül, nem takarít, nem főz, nem dolgozik és elvárja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön.
2018. febr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is 1-2 év után mindig felmondok! Nem azért mert büdös a munka, hanem mert ilyen tipusú ember vagyok. Hamar (1-2 év) megunom, bármennyire is szerettem az elején vagy hiába van olyan végzettségem ami a munkához kell, nekem kell a változás mert hamar kiégek lelkileg. De persze nem felelőtlenül a semmibe mondok fel, csak akkor ha a másik állás már biztos.
2018. febr. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy feléltétek a bátyáddal a tartalékaitokat és fizettétek a dolgokat, azzal megoldottátok a problémát? Nem. Magyarul ha pénzt adsz az segít? Nem.

Adjatok-e ezek után pénzt? Ne.

2018. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan, albérletre szült 3 gyereket, hiteleket vett fel, mégis szerinted mi fog változni?
2018. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Az öcsi 9 éves, tehát alsós. Alsó tagozatosként napköziben KELL lennie legalább négyig (kivéve a különórákat).

Tehát anyád alapot biztosít a 4 órás munkavégzésre, ti meg fizetitek!

Az öcskös apja hol van? Neki és anyádnak kell gondoskodni a gyerekük megélhetéséről + a sajátjukról is! Csodálom, hogy anyád albérletben él, hiteleket halmoz, ti meg önként és dalolva nyitjátok a pénztárcát.

Üljetek le EGYÜTT (a kisfiú apjával is) anyáddal, a pénzcsapot zárjátok el és éljen meg a SAJÁT fizetéséből + tartásdíj. Ne kivárásra játsszatok, mert így SOHA nem lesz saját életetek!

2018. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Mivel apádtól, tőled, bátyádtól kap pénzt, ha elsírja pénzügyi problémáit, így ezt a 4-5 havonta felmond, és ennyit otthon is tölt, ezért ez a hozzáállása nem fog a későbbiekben sem fog változni.


Egyébként a legtöbb 9 éves már egyedül jár haza az iskolából.

2018. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek több ilyen szülőt is, aki "azért nem dolgozik", mert az általános iskolás (felsős) gyerekét reggel iskolába kell indítani, délután meg menni érte. Az egyik gyakorlatilag az iskola mellett lakik és akkor higgyem el, hogy azért nem dolgozik, mert neki "főállású anyaként" az a dolga, hogy reggel kenjen egy kenyeret a gyereknek, délután meg kiszedje neki az ebédet? Tízórait, reggelit előző nap este is el lehet készíteni, egy tál levest meg csak ki tud szedni egy 7.-es gyerek.


A másiknak, akit ismerek már 30 éves a gyereke és ő is amiatt nem dolgozik, mert hát akkor ki fog főzni, meg kiszedni az ebédet a gyereknek, mikor hazaér? Meg ki fog nála kitakarítani? Ki fogja etetni a kutyát, súrolni a cipőjét, ügyet intézni helyette és kinyalni a valagát, ha ő elmegy teljes állásban dolgozni? "Egy anya ezt nem teheti meg, mert kötelessége ellátni és mindenben segíteni a gyerekét." Annyira komolyan veszi, hogy a 30. szülinapján ő ment ki felszelni a tortát, mert "a gyerekek" mindig többet szelnek maguknak, mint amennyit meg bírnak enni és nem akarja, hogy pocsékba menjen ezért ő kiment és szelt mindenkinek. (30+ éves családapákról beszélünk könyörgöm... Attól, mert az ő gyereke egy 5 éves szintjén van kezelve és még élvezi is attól még mások már rég önállóak.)


Kérdező, láthattad, hogy ha anyagilag támogatjátok akkor csak még jobban visszaél a helyzettel. Ajánljátok fel, hogy elhozzátok ti (vagy bárki más) az öcséteket ő meg dolgozzon csak nyugodtan. Ha azt látja, hogy úgyis adtok nekik pénzt akkor biztos nem fog változtatni. Sajnos rá kell, hogy kényszerüljön. Nem mondhatja, hogy nem segítetek neki, mert írtad is, hogy munkát keresni és önéletrajzot írni segítesz. Azt meg nem várhatja el, hogy ti tartsátok el élete végéig.

2018. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki pénzt adni olyan mint egy piásnak italt adni. Ha nem zárjátok el a csapot akkor sose lesz motivációja arra hogy normális munkát keressen vagy hogy benne maradjon egy pozícióban. Mivel a pénzügyei megvannak oldva ezért az első problémánál be adja a kulcsot, még más akinek kell a pénz a probléma megoldásán dolgozik.
2018. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miután anyádnak NEM lesz elég szolgálati ideje és nyugdíja, élete végéig támogathatjátok!

Ha ezt nem akarod, változtass!

2018. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!