Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen téren szóltok bele az...

Milyen téren szóltok bele az egyetemista fiatok/lányotok életébe, ha ti tartjátok el nagyobbrészt?

Figyelt kérdés

Vegyük külön azt az esetet, hogy is otthon él, meg azt, hogy kollégiumban/albérletben.

Milyen szabályaitok vannak?


jan. 3. 16:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%
Minden téren.
jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyen téren nem szólók bele az életébe. Felnőtt ember. Az hogy segítek neki-teljesen természetes dolog, mi tartjuk el, utolsó éves.
jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki a saját érzelmi érettsége alapján "szól bele" egy felnőtt életébe.

Ha jól végezted a dolgod, nem kell semmibe, mert magától tudni fogja a "szabályokat".

Inkább te mibe szeretnél bele szólni? Az érdekesebb.

jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
2+ *Felnőtt ember.Az életét ő éli, ő fizet érte. Tanácsért és segitségért tudja, hogy mindig fordulhat hozzánk, ha megfogadja megfogadja, ha nem nem.
jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsére kollégiumban laktak egyetemistaként. Ha itthon lettek volna, nehezebb lett volna mindnyájunknak.

Nem tudom mit takar a kérdésbeli beleszólás, de úgy általánosságban annyi, hogy a felnőtt gyerekemtől ugyanazt várom el, és várhatja el ő is tőlem, amit más felnőtt családtagomtól. Legyen ez a pihenése/m zavartalanságától a vendéghíváson át, a környezet tisztaságán keresztül a közös programok tervezéséig bármi.

jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Azt tudom el mondani hogy nálunk mi volt.

-Ha később jövök haza, haza kell szólni.

-Ha vki át akar jönni előtte szólni kell.

-Részt kell venni a közös étkezéseken. (Hiába máskor ennél.)

jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Alap, hogy vegye komolyan a tanulást. Ha nem teszi, nem tartom el.


Érjen haza a megbeszélt időre, tartson rendet maga körül, tartsa be a megbeszélteket.

jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Mivel Bp-i vagyok a két fiam is itt járt egyetemre és itthon laktak. Mindkettő nagyon jól tanult és én soha, de tényleg soha nem szóltam bele, hogy mikor jönnek, mikor hova mennek. A vizsgaidőszak alatt elnéző voltam a szobájuk rendetlensége terén, mert tudtam, hogy az utolsó sikeres vizsga után nagytakarítást csinálnak. Soha nem kellett noszogatni őket semmiért, tették a dolgukat. Szép időszak volt.
jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Érje el minimum azt az átlagot, amivel bent tud maradni államilag támogatottan, így a költségeket minimalizálva, ne buli legyen buli hátán, vegye komolyan.


Ha adok neki pénzt, azt ne úgy költse el, hogy mindennap 2 doboz cigire meg alkoholra vízen és kenyeren élve, hanem rendes ételt vegyen magának.


Olyan barátokat, párt szerezzen magának, akik felfelé viszik, ne olyanokat, akik lehúzzák és arra motiválják, hogy hagyja ott az egyetemet.


Ez a megbeszélt időben hazaérés olyan, hogy bármilyen közlekedési probléma bezavarhat, de azért azt tudjam kb melyik nap melyik napszakban, hogy tudjam mikorra kell főzni neki.


De természetesen az lenne a legjobb, ha egyetem mellett vállalna valami munkát, sokan dolgoznak valahol pénztárosként vagy gyorsétteremben, ahol az órarendjének megfelelően állíthatja be a ráérését.

jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Igaza van a lepontozoknak. Xarjon a tanulásra, sose tudjam mikor ér haza és amerre csak jár otthon, hagyjon disznóólat, én meg majd csak tömöm majd bele a pénzt.
jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!