Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszahúzódó egyetemistánál...

Visszahúzódó egyetemistánál drasztikusnak vagy megengedõnek kell lenni?

Figyelt kérdés

Tudtuk, hogy milyen (gólyatáborba se ment), ezért úgy gondoltuk, hogy ha annyiszor jöhet haza, ahányszor akar, majd leválik magától. Másfél éve minden hétvégén hazajön. Keményítsünk be? Keressen munkát és max havi egyszer jöjjön haza.

Ez nem normális, úgy érzem.


dec. 30. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem addig örülj amíg megy.
dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én örülök neki. Engem az érdekel, hogy neki jó legyen. Az egyetem nagyon fontos munkakapcsolatok kialakításában, a többség akkor találja meg a párját.
dec. 30. 12:45
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk ugyanez a helyzet. Mi a párommal mindketten társasági emberek voltunk/vagyunk, az egyetemi évek alatt is nyüzsögtünk, a kisebbik gyerek is ilyen. A nagyobb fiú viszont totál introvertált, elvont, nem akar ismerkedni, nem is ismeri a csoporttársait pedig már fél év eltelt... Nem hajlandó semmilyen egyetemi buliba elmenni, külföldön akar élni, de így soha a büdös életben nem fog eljutni oda. Úgy volt, hogy harmadik félévet erasmussal külföldön végzi, de már azt sem akarja, mert fél. Mit lehet tenni? Mi is kétségbe vagyunk esve.
dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne legyetek vele szigorúak! Engedjétek, hogy annyiszor menjen haza, ahányszor csak szeretne. Lehet, hogy magányos, nem érzi jól magát a kollégiumban/albérletben. Lehet, hogy egy idióta a szobatársa. Szerintem nagyot csalódna bennetek és rosszul esne neki, ha kvázi nem engednétek haza, csak havi egyszer.
dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Talán az Erasmus majd kirugdossa. Ott rá lesz utalva a barátkozásra.
dec. 30. 13:04
 6/18 A kérdező kommentje:
De 50-50 az esély, hogy kifog egy tróger bandát.
dec. 30. 13:05
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha introvertált, akkor azzal, hogy jobban lökitek a közösség felé, csak még több szorongásnak teszitek ki. Ha zavar titeket, hogy annyiszor megy hozzátok, akkor jelezzétek neki, hogy nem-e gondolkozott abban, hogy önállóbb legyen. De hidd el, ha ezt megléped, és elég érzékeny a gyereketek, akkor hihetetlen nagy éket tudtok verni a kapcsolatotokba ezzel, mert rögtön levágja, hogy nem látjátok szívesen.

Viszont látva ezeket a problémákat, hogy hogyan viszonyul a csoporttársaihoz, meg itt az egyik válaszadónál is, aki kb sérelmezi, hogy a gyereke nem olyan extrovertált, mint ő maga...

Az, hogy valaki introvertált vagy extrovertált, nem választási kérdés, ez van. Tehát ha nem fogadod el a gyerekedet olyannak, amilyen, csak azért, mert te nem olyan voltál, akkor nem kellett volna gyereket vállalni, mert ez kb a minimum!! Innentől kb mindenben más lesz, mint te. Más fogja érdekelni, más lesz az életcélja, másképp látja a világot, és nem, az esetek 99,9%-ában nem vágyik titokban arra az életre, amit te éltél, hanem neki jó így, azért csinálja így.

dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Én is minden hétévégén hazajártam. Kapcsolataim meg kialakultak. Tudod, egyetemistaként hétköznap issza magát satu részegre az ember:-D
dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy érdekel az, hogy neki mi a jó. :D

Nem mindenki a társaság élet közepe és nincs is mindenkinek igénye rá. Nem tudom milyen szakon tanul, de bármilyen meglepő nem minden területen azon múlik az elhelyezkedés, hogy éppen kinél vagy csókos, kinek vagy barátja, rokona... Ti csak így találtatok munkát? Egyik barátom programtervező informatikusként végzett levelezőn. Nem ismerte egy szaktársát sem, de hülyére keresi magát egy vállalatnál ahol meg a munkatársait nem ismeri, mert nagyrészt home officeban van. Ha nehezen pótolható szaktudásod van, akkor nem az alapján fognak válogatni, hogy XY mennyire cukipofa.


Ha meg szociális szorongása esetleg mentális betegségei vannak akkor nem az fog segíteni rajta, hogy még elmegy dolgozni egyetem mellett és nem járhat még haza sem (20-21 évesen). Szerinted ha hét napból ötöt abban a közegben tölt és nem alakít ki kapcsolatokat, akkor majd hétvégén abban a két napban fog? Megjegyzem hétvégén akár a társaság közepe valaki, akár nem ha anyagilag bírja és időben is racionális akkor általában hazamegy nem a kollégiumban dekkol. Nálunk mindenki igyekezett úgy felvenni az órákat, hogy hosszú hétvégéje legyen így haza tud menni. Az egyetemi bulik is hétköznap voltak. Lehet néha beszélgetni kéne a kölyköddel, hogy egyáltalán tudjad mi baja van.

dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
#6: mondjuk azért jól ismerheted a gyereked ha ezt feltételezed róla 🤷🏻
dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!