Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg szüleimnek,...

Hogyan mondjam meg szüleimnek, hogy Pesten szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Borsod megyében élünk, de itt a szakmámban nagyon kevés munka van. Budapesten pedig rengeteg hirdetést látni. Az lenne a tervem, hogy valakivel közösen bérelnénk egy két szobás lakást, és onnan járnék dolgozni. Alapból tetszik nekem Pest, szép város, szívesen élnék ott, bár az itteni ismerőseim, családtagjaim is hiányoznának, hiába tudom, hogy hazajárhatok. Szüleimnek már említettem, de nem repdesnek az örömtől.

Lehet furán hangzik, hogy ilyen fiatalon dolgozni szeretnék és nem tanulok, de vannak terveim, céljaim, amiket munka nélkül nem tudok megvalósítani.

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat.


jan. 4. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
"Anya, apa, Pesten szeretnék dolgozni." Körülbelül így. Ezután kifejted részletesen a terveidet. Kénytelenek lesznek elfogadniuk.
jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Van annyi megtakarításod, hogy a leendő bérleményre 2 havi kauciót + az első havi bérleti díjat kifizesd? És hogy tervezed a munkakeresést? Otthonról próbálsz állást találni, mindannyiszor Pestre utazol? Vagy felköltözöl Pestre, kibérled a szobát és reménykedsz, hogy találsz állást? Ez esetben mennyi plusz tartalékod van, hány hónapig tudsz megélni Pesten, amíg nem találsz munkát, nem kapsz fizetést? Milyen végzettséged van? Mennyi/milyen munkatapasztalatod?
jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Mit csinálsz most? Tanulsz/dolgozol/lógatod a lábad?

Ha tanulsz, akkor azt mindenképp fejezd be, mármint ne úgy, hogy abbahagyod, hanem vidd végig az iskolát.

Ha lógatod a lábad, akkor hajrá, küldd el szépen az önéletrajzodat a hirdetésekre, írd bele az e-mailbe, hogy most nem Budapesten laksz, de hajlandó vagy költözni. (Ennek még az az előnye is lehet, hogy a főnök unokatestvérének a szomszédjának a nagynénje épp szobát adna ki, és akkor keresned se nagyon kell lakást.)

Ha dolgozol, akkor van időd körbejárni a dolgot, számolgatni, hogy mi mennyi, hogyan érné meg neked.

De a kérdésedet nem értem. Hát már megmondtad nekik, nem örültek, de tudják. Innentől kezdve csak cselekedned kell, aztán azzal annyit tehetnek, hogy elfogadják.

jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Van egy barátom, aki benne lenne, hogy jön velem pestre (szintén dolgozni), és az albérlet felét ő fizetné, a másik felét pedig én.

Szakács szakmám van, 2 év gyakorlattal. (Egyik héten iskolába másik héten az étterembe)

Jelenleg otthon vagyok, mivel itt semmi értelmes munka sincs, gyárba nem szeretnék menni, étteremből ilyen 4-5 csillagos helyre szintén nem, mivel még nem érzem annyira gyakorlottnak magam, hogy megálljam a helyem egy komolyabb étteremben.

Természetesen nem egyik napról a másikra szeretnék menni, de annyi pénzem van, hogy egy hónapot kihúzzak fizetésig.

Konkrétan még csak annyit mondtam nekik, hogy jó lenne távolabb dolgozni, mert jobbak a lehetőségek.

jan. 4. 22:11
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Hogyha elég rátermettnek érzed magad akkor annyi a teendő, hogy kinyitod a szádat. Megmondod a szüleidnek, hogy Borsod egy putri megye ahol nincs jövőd.
jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
66%
Nem szeretnélek elkedvetleníteni de Pest csak egy bizonyos nézőpontból szép
jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen amúgy saját döntésed, vissza nem tarthatnak.
jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Spóroljatok össze a barátoddal minimum félmillió forintot.


Ebből kifutja egy gyengébb albérlet 2 havi kauciója és az első havi lakbér - ezeket lakáskivételkor kb rögtön elkérik majd. A maradék - mely nem lesz sok - gyorsan elmegy, bérletek, bevásárlás, hasonlók.

jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen nem egyik napról a másikra szeretnék menni, de annyi pénzem van, hogy egy hónapot kihúzzak fizetésig."


Menj el valahová dolgozni, ha gyárba hát gyárba és gyűjtögessetek még, 2 havi kaució + 1 havi bérleti díj alap, és ne legyen fillérre kiszámolva, hogy mennyi tartalékotok van, mert mi van, ha nem kaptok azonnal munkát? És ugye fizut is még 1 hónappal később kaptok (bár lehet a te szakmádban szoktak hetente vagy 2 hetente fizetni). Bár a szakmádban valószínűleg fogsz találni munkát viszonylag gyorsan azért 1) mérjétek fel, mennyi lehet kb. a fizu, nagy lehet a szórás a különböző típusú kajáldák, éttermek fizetése között 2) készülj fel rá, hogy alulról kell feltornáznod magad.

jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Pesten szakácsként két nap alatt találsz munkát.
jan. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!