Van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

A szüleim házához vettem egy lemezgarázst amit azért csináltam pàr éve mert ott laktam,hogy tudjak az autóval hova állni.

Már elköltöztem és szerettem volna elhozni de apám 700 ezer forintot kér akkor vihetem el.

Saját magam vettem és alapozta(betonoztam le)Havonta adtam pénzt rezsire,kajára amíg otthon laktam.Plusz Anyámat meg a dolgozni nem akaró öcsémet is én tartottam el apámmal.

Van ennek valami jogi menete?


jan. 5. 10:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Nincs.

Mivel a szüleid területén van, nem tudod bizónyítani, hogy te csináltad, te vettél hozzá akármit is, emellett ingyen laktál ott, tehát eleve nem sokat követelhetsz.

CSAK akkor tudnál bármit is tenni, ha mindenröl lenne számla meg egy papír a szülöktöl, amiben engedélyezik, hogy ott építs valamit illetve hogy az a te saját tulajdonon marad.

jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Lenne jogod, de nemigen tudod érvényesíteni.

A garázsnak a te neveden kellene lenni, de szerintem engedélyt sem kértél -talán nem is kellett kérni- hozzá. Így csak számlákkal tudnád esetleg bizonyítani, hogy a tiéd, a te pénzeden, a te munkáddal készült a szüleid telkén.

Mivel indokolja apád, hogy nem engedi elvinni, ill.pénzt kér érte, hiszen ő nyilván tudja, hogy te csináltad?

Nem hiszem, hogy megérné pereskedni miatta.

jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
4%
Mit gondoltál, elviszed és otthagyod nekik az üres betont?
jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%
Fura egy család. Nekem eszembe nem jutna elvinni, ha meg mégis elkérném, akkor meg nem kérnének pénzt érte.
jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
Legyints rá. A pénzéhes ember mindig az marad, még ha a saját gyerekéről is van szó. És az ilyen előbb tapos a gyerekére, és előbb lopja meg a gyerekét mint egy idegen tenné.
jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon fura az apád:(
jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
0%
Pár évre kisajátitottál szüleid területéböl egy garázsnyit amiért semmit nem fizettél. Most kéri töled a bérleti dijat.
jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

7 Köszönöm, hogy önkéntelenül is, de sikerült igazolnod. 5-ös voltam.


Egy normális szülő inkább ad a gyermekének, és a gyermeke érdekét nézi, és nem elvesz, amit, ahonnan és amikor csak tud. Számomra ez a szülő, a másik csak egy korcs, aki ugyan szülőnek nevezteti magát, de messze van tőle. Még egy állat is csak törődik a kölykével, és nem elvesz tőle.

jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Ha sztori nem kamu, en az elkoltozesem napjan osszeboritanam, aztan kezdjen vele 700-ert amit akar. Mondjuk onnantol visszamenni hozzajuk ha valami gaz van, azt nem nagyon fogsz.
jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
8%

Nincs jogod egyrész mert nem tudsz semmit bizonyítani, másrészt ha lenne is jogod, akkor neki is lenne joga a telekhasználatért (amin a lemezbódéd állt) elkérni a pénzt.


Szóval jobb ha hagyod ezt a részét, és ha ennyire pénzre van szüksége apádnak, akkor kötsz vele egy eltartási szerződést, mielőt az öcséd köti meg.


Aztán már csak az örökség marad...

jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!