Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szakítottad meg a kapcsol...

Hogy szakítottad meg a kapcsolatot a szüleiddel? Elmondtad, hogy miért vagy csak egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Majd egy évig nem beszéltem a bántalmazó szüleimmel, de most az unokájuk miatt kezdenek még jobban visszamászni az életembe. Most is látom, hogy minden alkalommal egyre jobban teret enged magának anyám, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba. Apám meg elfordítja a fejét.


Úgy érzem, hogy felesleges a beszéd. Egy év után úgy viselkednek, mintha semmi sem történt volna. Akkor én is kiállhatok így az ő életükből, hogy ne hagyjam magam (és a családom) tovább kihasználni és bántalmazni.


30+N


jan. 5. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A mai eszemmel, az évtizedek alatt lévő tapasztalatommal azt mondom: ne engedd, totálisan zárd le a kapcsolatot. Egyszer s mindenkorra. Mint ha nem is léteztél volna nekik, ahogy ők sem neked. Idő kérdése és az unokák is tapasztalni fognak, és látni, nem keveset és sokkal fájdalmasabb lesz nekik később majdnem felnőtten/felnőtten mint ha gyerekként ki maradt volna az életükből a nagyszülő és még a háttere. A mai eszemmel-nem engedném. Mert azokra a jólelkű nagyszülőkre akik neked voltak, az ilyen emberek nem hasonlítanak, csak színházi előadást nyújtanak, a végén meg előbb utóbb megmutatkozik a valóság döbbenete és szörnyűsége. A legjobbat akkor teszed, ha a legtávolabb kerülsz, és kerültök a gyermekeiddel tőlük.
jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
1+ * kerültök a gyermekeiddel tőlük, és amit nem ismernek az nem tud fájni.
jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
1+ Az ilyen emberkben a megbánás, a lelkiismeretfurdalás, a dolgok rendbetétele sosem lesz meg, hiába hiszed eleinte, hogy talán a gyermekeiddel jobbak lesznek, mint ahogy veled voltak a nagyszüleid. Nem lesznek, ahogy a színházi előadásnak vége kifelé.
jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazuk van az eddigi válaszolóknak!

Hidd el mindenkinek jobb lesz ha megszakítod a kapcsolatot velük, még ha nehéz is, ezzel teszel a legjobban a saját családodnak.


Ha esetleg traumát okoztak neked, akkor könyebb lesz kilábalni belőle ha ők nem motoszkálnak az életedben.


És nagyobb esélye van annak is hogy elkerüld hogy te olyan sérelmeket, vagy traumát okozz a gyerekednek amit ők okoztak neked, erre nagyon figyelj mert sok ember aki a szülei miatt sérül nem fogja fel és ugyan azokat teszi a gyerekével is, aztán csodálkoznak ha a gyerek elszökik otthonról.


Egyébként én kerek perec megmondanám nekik hogy a te gyereked, felnőtt ember vagy eltudod dönteni hogy kit és milyen embereket engedsz be az életetbe. Attól még hogy a szüleid nem kell nekik engedd hogy elbasszák az életed.


Tapasztalatból irok mindent.

jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

4 "És nagyobb esélye van annak is hogy elkerüld hogy te olyan sérelmeket, vagy traumát okozz a gyerekednek amit ők okoztak neked, erre nagyon figyelj mert sok ember aki a szülei miatt sérül nem fogja fel és ugyan azokat teszi a gyerekével is, aztán csodálkoznak ha a gyerek elszökik otthonról."


Pont az ellentétjét teszik. Mindig. "Ezért a tapasztalt ember, hamar megismeri az ilyen "gyerekeket" és a belőlük származó családokat. Úgy, hogy egy szót nem kell szólniuk, és te tudod, hogy hasonlókon mentek végig, mint egykor te.

jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Waff ***** válasza:
100%
Egyetértek az eddig válaszokkal. Nekem is ilyen az egyik szülőm. Ezek sosem változnak meg, egyszerűen képtelenek rá, pedig én is anno azt hittem hogy majd 60 felé talán némileg megjön az esze, legalább részben. Naív remény....
jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A párom nem mondta meg az apjának, csak egyszer elege lett, hogy az öreg állandóan pénzt kunyerál tőle, és onnantól nem vette fel neki a telefont. Sokkal nyugodtabb az életünk azóta. Ezek a hívások semmi másról nem szóltak, csak arról, hogy éppen mennyi pénz kellene neki "kölcsönbe" (soha nem adta vissza), meg hogy a párom milyen hálátlan gyerek, mert nem megy rendszeresen látogatni az alkoholista, láncdohányos, már-már hajléktalanként élő apját, aki anno elhagyta a páromat, amikor az még kiskamasz volt, mert beleszeretett valami nőbe. Eltűnt 20 évre, most meg csodálkozik, hogy nincs körbeugrálva.

Egy szó, mint száz: Az ilyet ki kell tenni az ember életéből, nem fognak megváltozni, csak rosszabb lesz minden.

jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, végre, egy kérdező, aki ha mást nem, legalább a gyereke hatására, de felismeri, hogy mérgezőek a szülei és nem menteget egy bántalmazót! Már ez egy nagyon jó pont, ha észreveszed és gondolkodsz azon, hogy oldd meg. Amúgy milyen messze laknak a szüleid? Mert minél messzebb, annál könnyebben lekopnak már attól, ha csak a telefont nem veszed fel.
jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre valaszolok csak az 1-eshez kapcsolódóan tudom mondani: bár anyám megszakította volna a születésem elott a kapcsolatát q a szüleivel es soha de soha nem engedte volna őket a kozelembe. Egy lelki roncs lett belőlem, sokkal jobban jártam volna, ha nincsenek is egyáltalán az életemben. A gyereked érdekében én ezt javaslom.
jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Kényszer, nagy a távolság, így marad a telefon és a skype
jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!