Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig van fenntartva a...

Meddig van fenntartva a gyerekszoba? (Válás esetén a külön élő szülő lakásában)

Figyelt kérdés

Nálatok, ha a szülők elváltak, a gyerkőcök milyen idős koráig (vagy tanuló/dolgozó koráig) volt fenntatva kb. az eredeti formájában a gyerekszoba annál a szülőnél, aki külön él? (szóval ahova láthatásra / látogatni jártak a gyerekek)


Vegyünk alapul egy átlagos, társasházi lakást (tehát nem egy kacsalábon forgó sokszobást, hanem mondjuk 1 + 2 félszobásat) és 2 gyereket.


A külön élő szülőnél legtöbbször ugye csak kevés időt töltenek a gyerekek, és persze az a szoba is van használva néha pl. teregetésre, vagy vendégek alkalmankénti fogadására, de azért egy darabig ez fenn van tartva számukra.


Nálatok meddig volt így?



jan. 5. 19:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem számolták fel apámék a szobát, ahol aludtam, mert kb 5 évvel később, hogy már nem jártam hozzájuk ottalvósra, mentek az unokák helyettem :)
jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Sose volt szobám, mindig kanapén kellett aludni :(
jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
26 vagyok külföldön élek, amikor hazalátogatok 3 havonta akkor a saját gyerekkori szobámba alszom.Bevan rendezve, fennvan tartva.Aztán amikor nem vagyok otthon akkor volt hogy ottaludt anya egyik barátnője vagy oda teregetett.Engem nem zavar. Azt csinál amit akar a szobámmal amig nem tartozkodom otthon.
jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Sose volt rendesen szobám a külön élő szülőnél. Eleinte volt egy mindenes vendégszoba, ott volt az alig használt kondigéptől kezdve a szárítóig minden, ami máshova nem fért és kéthetente egyszer ott aludtam az öcsémmel. Egyikünk az ágyon, a másikunk meg egy matracon. Személyes dolgom egyáltalán nem volt ott, ruhát, fogkefét, mindent vittem magamnak.

Aztán pár évvel később abból a szobából gyerekszoba lett, nekünk meg maradt a kanapé meg a matrac a nappaliban.

jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#1 De jó! Tetszik ez történet! :-) Szerencsések vagytok!


#2 Gondolom nem tudták megoldani, de, ha ettől függetelenül remélhetőleg ugyanúgy szerettek... Vagy mondtad nekik, hogy nem annyira vagy boldog ettől?


#3 Tök jó! Ez olyan egészséges modellnek tűnik. De ez az a lakás, ahol legtöbbet voltál, vagy annak a szülőnek a lakása, ahova csak láthatásra jártál? Vagy mindkét szülő megtartotta a régi szobádat?

jan. 5. 20:27
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére olyan, mint volt. Ha kell, akkor ott alszik valaki, de nem rendezte át a szobámat senki. Hálás is voltam miatta apukámnak. <3
jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#4 Au... Szóval amolyan pakolós lomtár szoba.

De ez hány éves korodtól meddig? Kicsit spártainak tűnik.

De persze minden szokás kérdése, mert lehet, hogy valaki szemében a külön fenntartott szobáról az "elkényeztetés" szó jut eszébe.

Meg mondjuk attól is függ, hogy heti hány napot töltöttek ott.


De ettől még jól működött a család, jó volt ott lenni? Szertettek oda járni?


Elég nehéz leszűrni, hogy mi a "normális".

jan. 5. 20:32
 8/27 A kérdező kommentje:
#6 Jó ezt hallani! Ha valakinek ez fontos - márpedig úgy tűnik neked is az volt - és a szülő megteheti, ez is egy gesztus egymás felé.
jan. 5. 20:34
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Én már a kérdést sem értem, a "fenntartás" szó eleve a legritkább esetben reális. Általában vagy a gyerekes fél marad az eredeti otthonban, vagy költözik mindenki, és eladják a közös otthont - vagyis a különélő szülő mindenképp új helyre költözik. Új helyen a gyereknek soha nem is volt saját szobája, így annak a fenntartása is értelmezhetetlen.
jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem, ha ott alszik a "másik" szülőnél a gyerek, fontos, hogy legyen saját szobája. Hiszen a másik szülő otthona, ugyanúgy az ő otthona is, ő oda nem vendégségbe megy, hanem ugyanúgy haza.

Amikor már nagyobb lesz, és tényleg csak látogatóba megy oda, akkortól bontanám ezt a dolgot, akkor is, ha csak 1+2 félszobáról van szó. Ha ugyis ritkán van másra használva a két félszoba, akkor pontosan betölti a funkcióját.

jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!