Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal, ha a...

Mit csináljak anyámmal, ha a saját pénzemből sem enged venni semmit?

Figyelt kérdés

Vettem egy csizmát, akciósan és kiverte a hisztit, hogy de hát vetttem még 2016-ban egyet, az miért nem jó. Teljesen kikészített, már úgy vagyok vele, hogy visszaküldöm. Oké, még jó állapotban megvan. Alap dolgokkal ugyanez. Ha esetleg titokban valamit meg tudok venni, vagy automatába. Mindek póló, jó még az. Iskolába is, mindigy ugyanabba az egyöltözet ruhába járatott és nem értette, miért nem elég egy póló egy hátra. Lyukasban is jártam sokszor.


Most, hogy lenne pénzem, ugyanez megy. Olyan is volt, hogy volt utalványom és ottveszett, merrt ezt ne vegyél, azt sem. Alapdolgokat nem vehetek meg, kutat és beszól, hogy minek még egy bugyi, múltkor is vettél...


Miközben a tesómnak megvett minden márkás ruhát, mert a zokniból is minimum Adidast vagy Nike. Pólói Guess, Converse, Tommy. Tommy Jeans kabát. Farmerból ilyen 25-30.000 forintos Tommy Hilfigert vagy Guesst hord. Cipő ugyanez, te meg minek veszel, meg Noname fekete pólóért is beszól. Mindig letagadta, de ezeket mind ő veszi neki, sok más egyéb mellett, utána mindig letagadja, hogy maga vette ám, persze. Ráadásul a tesóm fiú, én meg lány. Szóval pont nem a fiúk szoktak ennyire rámenni az öltözködésre. Sima dolgokat fel sem vesz, ittthonra is csak Nike. És akkor azt mondja nekem anyám, hogy "de hát kiröhögnék másban". Én meg már kicsit rápörögtem erre és sokszor lyukasban, szakadtam vagyok, mert bűntudatot csinál. Például elszakadt seggű farmerokban vagyok itthon, mert beszól, ha vennék.


jan. 9. 13:06
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
89%
Korod?
jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Vettem egy epilátort is, azt is dugdosnom kell, mert minek költöttél ilyenre. Meg a tesóm pont akkora kis szemét, hogy mondjuk a fodrász blokkomat is kikutatta és kicsináltak miatta. Gues és Levis farmer nem baj. Állandóan beszólogat nekem. Autótát is vettek neki, amit anyám tankol. Meg Gamer laptopocskákat, illetve egy fél falnyi tévét is vett neki anyám és letagadta azt is... De az én fodrász blokkomat kikutatta a kis köcsög.
jan. 9. 13:14
 3/56 A kérdező kommentje:
24, ő 23
jan. 9. 13:19
 4/56 Metionin ***** válasza:
96%
Ignoráld és lépj le amint megteheted. Úgy látszik, nálatok is a fiú az isten, a lány meg le van szarva, rengeteg ismerősömnél így volt.
jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
99%
Tényleg, miért vagy még mindig ott gyerek szerepben?
jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor látszik mennyire megrekedtek egyesek gyermetegnek.


24 évesen már igencsak meg kellene tudnod védeni magad, határokat húzni, ellátni magad és nem azon picsogni anyád miért rinyál.

Szeretnéd ha felnőtt módjára kezeljenek? Akkor hagyd abba ezt az állandó hiszti és viselkedj is felnőttként.

jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon unalmas vagy már. Naponta írod ki ezeket a kérdéseket már hónapok óta. Nem változik semmi attól, hogy itt vergődsz. Költözz el végre vagy tűrjed a sorsod csöndben.
jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Ezt miért? Mondjuk mert nem tudnék kifizetni egy albérletet és egyetemre jártam. De átjött a lényeg, én vagyok a rossz, mert "gyerekszerepben vagyok". Az nem gyerek szerep, mikor felhívja utaljon pénzt neki "kajára" és vesz egy Jacket vagy elszerencsejátékozza, le sem cseszi érte.. Neki simán odavág 100.000-et is csak úgy. Rajtad meg számonkéri, meg kikészít, ha veszel valamit. A cigijét is ő állja. Brutális kiskedvenc. Pénz elbaszó vagyok és "felőlem maradhat, nem tetszik, de több is veszett itt". Mikor mondom neki, hogy visszaküldöm, csak fejezze be, "ne küldd vissza nem azért mondtam, csak úgyis mindig követelőzöl". Ez rohadtul nem igaz, tesóm szokott mindig pénzt kérni. Ne legyen ez, itthon lyukasban, szakadtban is elvagyok. Míg valakinek az alsógatyája is Tommy Jeans... "De minek is neked melltartó, honna van?"
jan. 9. 13:29
 9/56 A kérdező kommentje:

Nagyon unalmas vagy már. Naponta írod ki ezeket a kérdéseket már hónapok óta. Nem változik semmi attól, hogy itt vergődsz.


Miről beszélsz? Mellesleg nekem van ezer dolgom, nem itt lesem az oldalt állandóan.


Nem inkább az a "gyerek" talán, aki felhívja, hogy bebukott 150.000-et, utaljon neki, mert a."biztos tipp" elhagyta a szerencséjét? Vagy anyámnak is sír és le sem állítja amilyen nagyképű? A tányérjait is leszólja, mert ő ilyenből nem eszik... Nem tudom, mire van elszállva, mikor anyámmal vetett mindent. De én vagyok az unatkozó, hisztiző, irigy kisgyerek. Nagyszerű. A cipőt is visszaviszem. Csak tudod bánt, mikor kilyukadt gatyában vagyok, nagyképű meg virít a Gues pólóban és minek vennél farmert, "van annyi".

jan. 9. 13:36
 10/56 anonim ***** válasza:
94%

Vannak családok, ahol a fiúgyermek ér valamit, a lány meg a sikertelen próbálkozás eredménye, hogy fiú szülessen. Lehet, hogy anyukád családja is ilyen maradi gondolkodású, és belé is azt nevelték, hogy a fiúgyermek az érték, ő viszi tovább a család nevét meg mindent. És az durva, hogy mivel ő ebben nevelkedett, nőként is ezt a gondolkodást viszi tovább. Lehet, hogy nálatok nem így van, de ez is egy opció. Mindenki úgy viselkedik felnőttként is, sok korlátolt gondolatát otthonról, az ő szülői házából hozza. Magyarázhatsz tehát anyádnak, nem fogja érteni, te leszel hülyének nézve. A megoldás tényleg az, hogy ignoráld amennyire tudod, keress pénzt, abba csak nem szólnak már bele, aztán lépj le, ahogy teheted.

Van önálló kereseted ezek szerint már, ugye?

jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!