Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az tényleg igaz miszerint a...

Az tényleg igaz miszerint a kisállat házi kedvenc gondozása felkészít arra milyen lesz gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Tudom nem lehet összehasonlítani a két dolgot de erről is hallottam már.
jan. 17. 11:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
66%

Annyi hogy jó vizsga lenne aki egy kutyáról sem képes gondoskodni annak nem kellene gyerek mert nem fog vele boldogulni.

Nagy vonalakban…. Bár közvetlen rokonságban is van olyan aki a macskáját jobban gondozza mint bárki , a gyerekèt meg folyton passzolja a mamához napokra.

jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Másképp kell gondoskodni egy állatról és másképp a gyermekedről. Egy állatot nem szeretsz úgy mint a gyermekedet, csak azok mondják ezt akiknek gyerekük nincs csak házi kedvencük. Nekünk a gyerek születése után lettek benti cicáink. Max annyi az előnye h a vkiről való gondoskodás nem lesz idegen számodra.
jan. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt látom, hogy akik az állatokkal nagyon jól kijönnek, sokszor az emberekkel nem jönnek ki. Ismerek olyat, aki a kutyájáért a lelkét kiteszi, de a felnőtt gyerekével egy lakásban laknak és nem beszélnek egymással.

Én kisállatkerülő vagyok, de a gyerekeimet nagyon szeretem, és azt gondolom, hogy nem nevelem őket rosszul, legalábbis elég sok pozitív visszajelzést kapok. Tehát nem értek egyet azzal, hogy aki nem tud állatot tartani, ne vállaljon gyereket. A kettő nem függ össze. Mint ahogy azt sem lehet mondani, hogy aki nem tud kutyát tartani, ne legyen macskája. Mert van, aki az egyikre rá tud hangolódni, de a másikra nem.

A gyermeked a tied, tőled származik. 9 hónapig hordod a szíved alatt, aztán együtt - te és a gyereked - csináljátok végig, hogy megszületik belőled. Utána a saját testedből táplálod. Ez egy teljesen különleges kapcsolat. Már hogyan lehetne ehhez hasonlítani egy állatot?!

Ezen felül pedig az állattal nem mész gyesre, ami egy teljesen speciális életszakasz.

jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!