Ez így normális ember?

Figyelt kérdés
27 éves fiatalember 10 éve nem beszélt az apjával, most hogy meghalt, megy tartani a markát. Csakhogy van egy özvegy. Minek jár pereskedni a csávó? A feleség a haszonélvező, nem lehetne türelemmel kivárni amíg elpatkol?

jan. 17. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudni, ki miért nem állszóba a másikkal. Ki tudja, lehet, higy a feleség áskálódott, hogy szétválassza apát és fiát. Láttam én már karón varjút!


Az örökség JÁR!

Nemcsak az ingatlan, hanem az ingóságok után is, és a pénzvagyon után is.


Nem tartja a markát, hanem ő gyermeki jogon örkös.

jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor a törvény miért nem döntött az ő javára?

Nem tudom a pontos részleteket, de azt mondta a múltkor hogy idióta a volt feleség meg idióta törvények vannak ezért jár pereskedni.

Tehát ha az járna neki akkor neki ítélték volna . Legyen az egy autó vagy egy db fogpiszkáló.

jan. 17. 22:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha meghal egy ember akkor az özvegynek haszonélvezeti joga van. De nem úgy hogy a házat kipucolja üresre a gyerek, hiszen bemenni is csak akkor mehet ha a haszonélvező beengedi a házba. A gyerek meg mondjuk soha nem járt a házban mert 10 éve nem beszélt az apjával, a feleséggel közösen építették 8 éve. Nem tud odamenni egy idegen gyerek és csak úgy kirakni valakit a tulajdonából vagy ilyesmi.
jan. 17. 22:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég zavarosan írsz. A haszonélvezet nem tulajdonjog. Ha közösne építették a házat, akkor a fele a feleségé, a másik fele az örökösöké, és a feleségnek egész ingatlanra haszonélvezeti joga van.
jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg nem derül ki. Az özvegy az édesanya? Vagy csak mostoha? Utóbbi esetben mi történt az édesanyával? Az ő halála miatt nősült újra az édesapa, vagy elváltak, és külön életük van, külön partnerekkel?
jan. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem épp egy korrekt ember de ettől még jár neki ugyanúgy.
jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez egy új feleség , gondolom elváltak a fiú szülei.
jan. 18. 06:23
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Elég hülye, aki haszonélvezeti jognak perrel nekimegy.
jan. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én sem beszélek apámmal, mert egy szr ember ennek ellenére az örökség engem illető része jár.


Bár gyanítom, nem lesz örökségem, mert úgyis mostohaanyámra meg annak a fiára irat mindent, hiszen én "csak egy lány vagyok, kár volt megszületnem".

jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Normalis hogy jar neki, a pereskedes viszont felesleges, nincs mirol beszelni tiszta es ertheto torvenybe van foglalva minden e tema korul. Ha a felesege is el akarja adni a hazat akkor megkapja a reszet, ha nem akkor halalaig benne elhet, es utana orokol a gyerek, egyszeru. Ha nem igy lenne, kiforgatnak az idosek felet es mehetnenek a hid ala.
jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!