Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülőknél mennyire...

Elvált szülőknél mennyire gyakori, hogy a "hétvégi szülő" a láthatáson ugyan többé-kevésbé ellátja a gyereket, gyerekeket, de különösebben nem foglalkozik vele, velük, programokat sem csinál?

Figyelt kérdés

jan. 18. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Gyakori. Az egész heti meló után, nem mindenkinek van energiája programokra járkálni, meg sok embernek pénze sincs rá. Főleg, ha a válás anyagilag lepadlózta.
jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Gyakran látom, hogy elviszik a mamához, papához, és nem is foglalkoznak vele. Ez nem pénz kérdése. De legalább a nagyik foglalkoznak.
jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Abszolút emberfüggő.

Ilyen is akad, meg olyan is, aki mindig programot csinál velük, még akkor is, ha a házasságuk idején alig vitte programokra őket.

jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Pont olyan gyakori, mint az, hogy a családok egész heti robot után programokkal szórakoztatják hétvégén a gyereket...

Milyen programokat kellene csinálni amit a másik szülő hiányol (mert ő csinál, amikor nála a gyerek)?

jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem az a cél, hogy az egyik szülő a hétközbeni leckeírós hajcsár legyen, a másik megy egy 48 órás szórakoztatóközpont... Annó nekem is voltak bőven olyan hétvégék apuval, amikor nem csináltunk semmit, csak ebédet főztünk, molyoltunk a kertben esetleg, meg este néztük a tévét.
jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Én minden 2. hétvégét töltöttem apuéknál (péntek estétől vasárnap délutánig). Azt csináltam, amit ők csináltak. Ha szombaton kimentek a piacra, akkor mentem velük. Ha pl. kistesóm beteg volt és körülötte forgott minden, akkor abban vettem részt. Ha apu felesége főzött, akkor kimentem a konyhába, dumáltunk. Ha hozzá jött pl. a húga dumálni, akkor engem is belevontak.

Egyszerűen arról szólt a hétvége, hogy illeszkedtem a családba, nem is vártam el, hogy külön szórakoztatva legyek programokkal.

jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
6os annyira jó a gondolkodásod, biztosan nagyon büszkék rád a szüleid :) De egyébként én sem értem miért kell mindig programozni, szerintem a gyereknek is jobb ha ilyenkor beilleszkedik a családi rutinba, nem az van hogy mindenki körülötte ugrál és lesik minden kívánságát
jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik barátnőm exe le se tojja a kislányt, ha nála van, szerencsére a nagyszülők topon vannak. Volt olyan, hogy úgy jött haza, hogy pontosan ugyanaz a ruha volt rajta zokniig, amiben elment, nem hogy program lett volna, mert nagyiék nem tudtak átmenni, apa meg letette úgy ahogy volt aludni is a ruhában.


Viszont van ismerősöm, aki meg nagyon durván kitesz magáért, ha nála van a fia, együtt főznek, bármit kíván is a gyerek, délután mennek sportolni, játszóházba, kirándulni, bármi jut is eszükbe. Sokszor erőn felül, van is ebben bőven túlkompenzálás, de a gyerek aranyos, nem él ezzel vissza, nem elkényeztetett, nem követelőzik.

jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
A het tobbi napjan, aki nem a hetvegi szulo (direkt nem irok apukat vagy anyukat) az mondjuk 8-16ig dolgozik, hazafele beugrik a gyerekert ovodaba/iskolaba, vagy elmennek bevasarolni vagy nem, aztan este 8-9ig a gyerek tvzik/tabletezik. Vacsora furdes alvas. Az milyen minosegi idotoltes?
jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem miért várjàk ezt el, nincs összhangban azzal aki hétköznap van hogy egy órát foglakozik a gyerekkel mert ugyan otthon van a lakásban, de inkább főz, takarít vagy telefonozik. És így telik minden este külön programok nèlkül. Költségek nélkül. De minden más pénzbe kerül és valahogy hétvégén az elvàlt…. Mikor egy egyszerű mozi vagy játszóház sem olcsó.
jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!