Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy anya azt mondja a...

Ha egy anya azt mondja a gyerekének, hogy nem tetszik a neve, én azt akartam, hogy ...-nak hívjanak, az őszinteség, vagy bántalmazás? Ha kérdés nélkül, ő hozza szóba.

Figyelt kérdés
Te mondanál ilyet valakinek, akit szeretsz?

jan. 19. 02:24
1 2
 1/18 anonim válasza:
98%
Ezt mér a gyereknek kell mondani? A szülők a felelősek azért ahogy elnevezik a gyereküket. És miért számít az hogy kinek mi tetszik vagy nem? Az a lényeg hogy tetszen a neve annak aki viseli azt.
jan. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Elsősorban a gyereket kellene megkérdezni, hogy szeretei e a nevét, ha már ilyen kérdés felmerült egyáltalán...
jan. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Miért, ki nevezi el a gyerekét, ha nem a szülője? Jézusom, ugye ez csak trollkérdés?
jan. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Én ovastam itt olyat, hogy apuka ragaszkodott hozzá, hogy a gyerek az ô nevét vigye tovább, így lett mondjuk ifjabb Kovács Géza. Aztán elváltak, apuka lelépett, feléjük se néz, anyuka meg egyedül neveli Gézukát, akit szivesebben nevezett volna máshogy.


De akkor se kéne a gyereknek ezt így felhánytorgatni, hiszen nem ô tehet róla.

jan. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

De miért a gyerekének mondja? Nem a gyerek nevezte el magát.

Csak én nem tudom értelmezni ezt a kérdést?

jan. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Faterjával kellett volna ezt megbeszélnie még akkoriban....
jan. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk pont az történt, amit a 4-es ír. De eszembe se jutna ezt a gyerek tudtára adni.
jan. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom ezt azért mondja, mert valami elmaradott család vagytok és az apád, a pátriarka férj "kényszerítette" anyádat erre.

Nem bantalmazás, csak tényjözlés.

Persze, lehet bántó, ha olyan kontextusban hangzik el.

Neked amúgy tetszik a neved?

jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy valaki őszinte, nem azt jelenti, hogy mindenkinek válogatás nélkül beszólogat mindent, amit eszébe jut. Ezt tahóságnak hívják, nem őszinteségnek.
jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

A fene megette azt a házasságot, ahol még a gyerek nevét sem tudják közös akarattal eldönteni, hanem az egyik kierőszakolja, hogy úgy legyen, ahogyan ő akarja.

Egyébként ilyenkor lehetne 2 keresztnevet adni.

A nyitóra visszatérve: az ilyen nő alkalmatlan anyának. Ez nem őszinteség, hanem tapintatlanság és tahóság.

jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!