Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják ezt a szüleim...

Miért mondják ezt a szüleim hogy ha ők meghalnak én a kukák mellett fogom végezni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, igen még otthon élek, de van állásom, semmi káros szenvedélyem nincs, mégis ha mostanában valamin összeveszek velük(főleg apámmal), ezt kezdi el mondani. Nem értem miért, a lakás az övék majdnem 10 éve van félretett pénzük, nekem is. Olyan szorongás tesz rám ez hogy már a nyugtatókra is kezdek rászokni

Van valakinek hasonló tspasztalata? Illetve az utóbbi években mindent csak pesszimistán látnak vagy a legkisebb dolgot katasztrofizálják.


Anyám 55 éves, apám 62



jan. 25. 15:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%
Lakhatásodat ki tudnád fizetni egyedül?Úgy értem,ha nem az ő házukban élnél.Ha nem örökölnél.Lehet,hogy azt érzik rajtad,hogy nem is törekszel magadnak teremteni valamit,hanem várod az örökséget.Ami meg olyan,hogy ha ők úgy döntenek,hogy felélik, akkor abba nincs beleszólásod.Mármint,akár eladják a házat,és elb@sszák az árát,akár mondjuk később otthonba mennek,és a házat ajánlják fel a gondozásért,neked nem lesz hol laknod.Szerintem ilyesmire gondolnak.
jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%

Írod, hogy jó melód van. Oké. MOST. De ezt tudod csinálni sokáig? És olyan SZAKEMBER vagy, akit nem lehet kirúgni, mert nincs a helyére senki?


Frontin..., gyenge jelleműek eszik, proli drog.

jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 babyboom567 ***** válasza:
63%
22 éve szociális munkás szakra jártam,és voltunk gyakorlaton meg önkénteskedni drogelvonón/tűcserében/pszihiátrián.A frontin kémiailag is drog(hisz a vegyület megváltoztatja az idegi kapcsolataidat,a saját hormontermelésedet),de bármi lehet drog(pl a vásárlás is,vagy a kaja),ami nélkül a páciens nem tudja fenntartani az életritmusát,kedélyállapotát.
jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem két fő oka lehet a dolognak:

1. Tudnak valamit, amit nekünk nem írtál le.

2. Egyszerűen ilyen emberek. A mi családunk szerencsére nem ilyen, de volt egy tirpák származású barátnőm, akit a szülei állandóan piszkáltak, meg mondogatták neki, hogy elhúzhatna már otthonról, de különben is bánják, hogy lányuk született. (Egyetemre járt, úgyhogy esélye se volt akkor még elmenni.) Plusz engem is bszogattak, pedig volt rendes állásom, meg igazából nem nagyon lehetett rólam rosszat mondani, de ők azért próbálkoztak szorgalmasan. (Természetesen csak mikor nem voltam ott, mert esetleg visszaszóltam volna.)

jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
28%
cool story bro
jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

Ezekből a sorokból nem látunk bele az életetekbe.

Lehet eltitkolsz valamit, meg az is lehet, hogy ők a hunyók nem tudni.

Amúgy a nyugtatók keményebb drogok mint a legtöbb illegális sz4rság, azt remélem tudod. Rengeteg embert ismerek aki használ sokmindent. Az alprazolám hatóanyagú nyugtatóknak (xanax/frontin főleg) ezerszer durvább az elvonási tünete mint a legtöbb drognak, főleg hogy fizikai is van. Ha rákattansz neked kb gatya. Az nem megoldás, hogy leszedálod az agyad. Ha zavar amit mondanak költözz el, felnőtt vagy!

jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Igen, tudnám most is adok bele, plusz a kajámat teljesen én veszem.

Nem akkora örökségről van szó, normál középosztálybeli család vagyunk. Nemrég jöttem haza külföldről,

De ahogy írtam ez mikor ilyen búvalbaszott kedve van apámnak vagy , (igaz nem iszik sokat) de pár sör után sok mindenbe beleköt, jön fel. Például múltkor nem raktam el aznap a ruháim, apám benezett szobámba és elkezdte a monológját. Írták hogy miért nem kérdezek rá, olyankor jobb végig hallgatni mert minden provokáció, úgy hamarabb lenyugszik.

Fizikailag soha nem bántott, sőt segítettek sokat

jan. 25. 16:32
 18/31 A kérdező kommentje:

Nem szedem naponta. Amikor ez a halál téma feljön akkor veszek be.Az kb havi 1 alkalom. Aki válaszolt az mind minta életet él??

Amúgy nem kértem erről tanácsokat.

Pont hogy írtam hogy soha nem cigizem,iszom, illetve drogozom amiktől(első 2től tényleg utcára lehet kerülni) erre minden 2. Válasz erre jön?? Mintha Magyarország arrol lenne híres milyen egészséges mindenki

jan. 25. 16:39
 19/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok én senki, hogy ítélkezzek feletted. Csak leírtam, hogy a nyugtató rosszabb kábítószer, mint az illegális drogok nagyrésze. Ez olyan dolog, amit vagy megértesz vagy nem. A te felelősséged, hogy mit csinálsz. Te írtad bele a kérdésbe, hogy lassan függő leszel "miattuk". Én csak erre írtam, hogy nem éri meg, mert van tapasztalatom sajnos ezekben. Anno volt enyhébb drogfüggőségem, a nyugtatókhoz képest viszont egy nagy semmi volt.
jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Havi 1 max 2 alkalomtól nem leszek függő. De a munkám elveszíteném előbb-utóbb ha kialvatlanul, stresszesen mennèk be néha.

De mondom ez nem mindennapos dolog, de akkor megvisel mert alapból nagyon félek a haláltól meg a hajléktalansagtol (utóbbit persze remelem el tudom kerulni)

jan. 25. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!