Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják ezt a szüleim...

Miért mondják ezt a szüleim hogy ha ők meghalnak én a kukák mellett fogom végezni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, igen még otthon élek, de van állásom, semmi káros szenvedélyem nincs, mégis ha mostanában valamin összeveszek velük(főleg apámmal), ezt kezdi el mondani. Nem értem miért, a lakás az övék majdnem 10 éve van félretett pénzük, nekem is. Olyan szorongás tesz rám ez hogy már a nyugtatókra is kezdek rászokni

Van valakinek hasonló tspasztalata? Illetve az utóbbi években mindent csak pesszimistán látnak vagy a legkisebb dolgot katasztrofizálják.


Anyám 55 éves, apám 62



jan. 25. 15:02
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az a gyanúm, hogy neked is, a szüleidnek is egyaránt generalizált szorongása lehet. Ha te is azt írod magadról, hogy félsz a hajléktalanságtól, meg a szüleid is azt hiszik, utcára kerülnél, az túlzás annak fényében, hogy van munkád, a szüleidnek van vagyona (lakás). Kicsi nagyon az esély erre. Ha munkaképtelen lennél és nem lenne egyikőtöknek se normális lakhatása, vagyona, jövedelme, az még érthető lenne, de ti szerintem jobban éltek sok magyarnál, akik egyik napról a másikra élnek.

Pszichoterápiával kellene kezeltetni magatokat. A túlzott szorongás leküzdhető.

jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!