Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket hogyan és mivel...

Titeket hogyan és mivel vertek a szüleitek? Hogyan sikerült ezt kiheverni és maradt e azota valami lelki dolog vissza belőle?

Figyelt kérdés
Engem rendszeresen szijjal vagy falkanállal...

jan. 26. 05:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
88%
Pofonokat kaptam neha vesszovel.
jan. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
85%
engem amivel lehetett ,minden tárgyal ami keze előtt volt ,legtöbbször saját kézzel vert és mindenhol ,kezemet ,fejemet ,hátam ,hasamat,hajamat tépte ,hasba rúgott . volt hogy utána nemtudtam lábra állni és csak a földön tudtam feküdni percekig. 13 éves koromig minden nap ez volt konkrétan
jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
78%

Szerencsére soha semmivel.

De ez borzasztó egyébként. Szoktam olvasni, hogy leírják, hogy mivel -hogyan és milyen sűrűn verték az adott embert a szülők, de hát ember lett belőle. Meg a másik, hogy rossz gyerek voltam, megérdemeltem.... Nem, senki nem érdemli meg azt, hogy az anyja-apja akinek az legyen a dolga, hogy megvédi pont ő üti szét.

A borzasztóbb mikor ideálizálják is a gyerek verést. Nem attól lesz valaki ember mert szét ütötték a fejét.

Ez borzalmas lelki trauma lehet, amit cipel az ember egy életen át.

Kitartást kívánok.

jan. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
87%

Legtöbbször kézzel anyám, apám csak néha ütött meg. Nagyon ritkán fakanállal, de az inkább csak fenyítésnek került elő, nem sokszor kaptunk ki vele. Volt, hogy a sarokba állítottak, vagy épp a padlószőnyegen kellett térdepelnem, esetleg a szobafogság. A szidás rosszabb volt mindennél.

Lelkileg annyira nem viselt meg, de a gyerekeknél már nem alkalmazok erőszakot, max felemelem a hangom kicsit ha nem akar szót fogadni.

jan. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon ritkán kaptunk ki fizikailag, de azért előfordult, öcsémmel iszonyú rossz gyerekek voltunk. De ilyenkor általában az orgonafarol lekaptak egy vesszőt es azzal a fenekunket, vagy lejjebb a combunkat (ott fájt azért rendesen), vagy anya kézzel a fenekunket.


Tehát a felsőtestunket, fejünket soha.


Egyikünknek sem okozott semmilyen lelki törést, imádjuk a szüleinket. Viszont sem az öcsém sem én egyetlen ujjal sem bantottuk a gyerekeinket. Öcsém pici kora óta a hosszú ideig tartó megvonást alkalmazza (például tv, telefon, internet), én meg inkább felemeltem a hangom, ezek hatottak.

jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
79%
1 pofonra emlékszem, meg sarokba állításokra.
jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
64%

Az első pofont kamaszkoromban kaptam anyutól, és megérdemeltem. Jóval előbb kellett volna.

N

jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
88%

Apa meghalt 3 éves koromban.

4voltam, mikor anyám összejött nevelőapámmal. kb onnantól verve voltam. Nevelőapám mindennel is büntetett, 90%ban ok nélkül.

(olyan okokkal, hogy 10 perccel késöbb értem haza a suliból, vagy hogy 3 szösz van a szobámban a szőnyegen...).

Kaptam kézzel, övvel, fakanállal, volt,hogy rúgott, vagy épp bevágott a kádba és forróvízzel leveretett.

Volt, hogy egész éjjel 1 lábon kellett állnom, ha letettem a másikat, ütött.


12-13 éves koromig kb 2 hetente volt ilyen.

utána elkezdett molesztálni.

18évesen léptem le.


ma 31 vagyok. Félek a férjemtől, minden vita alkalmával tartok tőle, hogy megüt. Pedig 7 év alatt még csak a hangját se emelte meg nemhogy a kezét.

Nincs önbizalmam, testképzavarom van.

Szexuálisan iszonyú zárkózott, korlátolt vagyok.


3 évig jártam pszichológushoz, valamit javult a helyzet, de nem sokat.

jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
64%
Mas az, hogy lefogom a gyerek kezet-labat, mert hisztirohamot kapott es ugy dontott, engem akar rugni/csipni/harapni. Vagy visszarantom a karjat, ha a piroson akar atszaladni. Megint mas az, hogy lebaszok neki egy pofont, mert negyest hozott haza, vagy megrancigalom. Az elobbivel tudok azonosulni, a masikkal nem.
jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
36%

Engem nem ütöttek, kaptam pár pofont ha gond volt meg volt egyszer egy kissé erősebb akció amikor a fejem az asztalban landolt de egyébként túl sok gond nem volt itthon

Nem voltál te problémás gyerek vagy a szüleidnek nem voltak problémái, hogy állandóan ütöttek ilyen drasztikusan?

Bár némely keményvonalas (egykori) parasztcsaládban bevett dolog alapban a kissé erősebb testi fenyítés ami gyerekkorban még felesleges, viszont az biztos ha elvertek akkor ott nem volt visszaduma

jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!