Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretek hazamenni az...

Nem szeretek hazamenni az anyukámhoz. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nagyon szeretem az anyukámat. De egyszerűen ezen a ponton, fogalmam sincs, hogy mit tehetnék.


Már gyerekként is (jelenleg 21 éves vagyok) nagyon nehéz volt vele. Emlékszem minden egyes dolog miatt én voltam a hibás miután elváltak apukámmal. Mindig talált valami indokot rá, hogy kiabálni tudjon velem, pedig soha nem voltam problémás. (Egyedül a matek ment rosszul haha) Tudom, hogy nagyon nehéz időszakai voltak, de így felnőttként nem értem, hogyan tehette meg velem a dolgokat, amiket megtett. (Hajamnál fogva húzott a földön vagy olyan sértéseket vágott hozzám, amiket én soha senkihez nem vágnék. Ha neki rossz kedve volt elkezdett kritizálni, beszólogatni, hogy én is rosszul érezzem magam.)


Megváltoztatni/Segíteni/Beszélni vele esélytelen, nem ismeri el, hogy ő bármiben is rossz lenne, hogy bármiben hibás lenne, szerinte minden probléma miattam van.


Már elköltöztem otthonról, de általában 1 héten 1x hazajövök látogatóba. (A nagymamám is és a kutyusom is itt lakik.) Viszont akárhányszor itt vagyok nagyon rosszul érzem magam. Régen azt hittem szeretek itthon lenni, de amint átlépem a küszöböt egyszerűen érzem, hogy az energiaszintem is lejjebb megy, azonnal védekező pozícióba vágom magam, és végig arra figyelek , hogy anyának minden jó legyen és még így is folyamatosan kiabálásokba fullad a látogatás. Teljesen kimerült vagyok mire visszamegyek a lakásba, ahol kimondhatatlanul boldog vagyok mindig.


Nem szeretnék az az ember lenni aki rosszban van az anyukájával, aki egyedül maradt és nem megy haza. Mindig bűntudatom is van ha nem megyek. De egyszerűen úgy érzem nem vagyok itt boldog nem jó itt nekem.


Bármi tanács?


Köszönöm, ha elolvastad.❤️



febr. 2. 23:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Szóval te házhoz mész a pofonért.


"Régen azt hittem szeretek itthon lenni, de amint átlépem a küszöböt egyszerűen érzem, hogy az energiaszintem is lejjebb megy, azonnal védekező pozícióba vágom magam, és végig arra figyelek , hogy anyának minden jó legyen és még így is folyamatosan kiabálásokba fullad a látogatás."


Olvasd vissza magad. Szerinted ez normális? Gondold végig. Van egy ember, akit nagyon szeretsz. Te mit tanácsolnál neki? Hogy menjen csak, had érezze rosszul magát és szenvedjen?


Úgy gondolom, te is tudod mi lenne a helyes. Csak időbe telik, amíg elfogadod.

febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Lassan told ki a latogatasokat, 2 het, majd 3. Ha rakerdez, mondd el az igazat. Azert mert valakit ugy rendeltek anyadnak, az nem jelenti, hogy emberileg is baratnak kell lenni. Ha nem erti meg, akkor ignoraljad, abbol erteni fog.
febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Kérd meg, hogy menjen ő hozzád látogatóba, hátha nem lesz olyan nyomasztó a közeg. Vagy menjetek el egy kávézóba.
febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
🚩!
febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Én simán megszakítanám vele a kapcsolatot a helyedben.
febr. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Most azonnal letöltöd az internetről a Mérgező szülők című könyvet (fenn van), és elkezded olvasni. Attól, hogy valaki az anyád, még lehet egy gonosz energiavámpír. Nem kötelező kapcsolatot tartani csak azért, mert az ő petesejtjéből készültél. Az ilyen nem anya!
febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
7%
Én azt mondom, bármi is van, az édesanyád! Amikor megbánt, gondolj erre, és próbálj túl lenni rajta. Az életben egyszer kapsz édesanyját és édesapját is. Testvér, barát, társ, gyerek... Lehet több is, még nagyszülő is jobb esetben 2 van, de szüleinkböl csak egy. Addig menj, és addig szeresd (igen, bármilyen is) ameddig lehet, mert nem tudhatod meddig teheted meg. Ha elveszíted, akkor fogsz rájönni, mit veszítettél, és akkor fogod kívánni, bárcsak kiabálnak... még veled, csak élne. Senki se tökéletes, te sem, édesanyád sem, és én sem. Mindannyian hibáztunk, van egy természetű k, úgy kell elfogadni egymást ahogy vagyunk. Egyszer élünk, és az sem örökké tart. Lehet nem is veled van baja, csak valami kihozza belőle és pont rajtad csattan. Szerintem.
febr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Ja, szeresd... Na persze. A ver nem kotelez szeretetre. Egyszer van ver szerinti anyja az embernek, de elete is csak egy van mindenkinek, nehogy mar sajat magat mergezze! En annyira szeretem anyamat, hogy egy giliszta elete tobbet jelent az ovenel. El vagy hal, letojom. Mar nem utalom, de nem szeretem, mert nincs miert szeretnem. Az, hogy megcsinalt nem erdemel dicseretet, nem en kertem, hogy szexeljen, aztan kihordjon, aztan nem megy neki es jon-megy-jon-megy-jon-megy. Apamat? Na, vele majdnem pont ugy voltam, mint a kerdezo az anyjaval, csak en meg itthon lakok. Hat, apamat amennyire imadtam, mara annyira haragos erzelmeim vannak iranta. O egy energiavampir, egy idiota f@sz, akinel be vagyok feszulve mar a puszta letezesetol is. Szerinte mindig en vagyok a hibas, az en "hulyesegem" mergesiti fel. Es soha nem erti, mi a problemam. Nehez elete volt? Igen, hatarozottan! Elnezo voltam? Igen, nagyon is! Van az a hatar? Meg jo, hogy van! Eljutottunk arra a szintre, hogy amikor majd a pocsek eü allapota miatt varhatoan tiz even belul meghal, a fajdalom mellett bizony nagy megkonnyebbules is lesz, hogy nem kell tartanom tole, a viselkedesetol, a szavaitol, a "mergezesetol", amik szerinte nincsenek is.


Nem kotelezo szeretni. A szeretetert tenni kell, de ahogy valamikor tett erte valaki a tisztelettel egyutt, ugy ugyanezeket el is lehet vesziteni, ha a viselkedese olyan iranyba fordul.

febr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó, ezt remélem nem gondolod komolyan! Vagy ha mégis, remélem a te gyereked nem így fog gondolkodni (ha szeretnél, vagy ha van), mint te most, és a sors nem ver meg ezért! De nyilván akkor majd az örökség sem fog kelleni! Ezekből a szavakból süt a rosszindulat, a keserűség, vagy talán a gyűlölet is. Remélem nem bánod meg majd ezeket a gondolatokat. Kívánom, hogy érezz szeretetet, és ne gyűlölködj.
febr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

7-es, amiket itt összehordasz, az egyszerűen borzalmas!!! Próbáljon túllenni rajta? Azon, hogy eltapossa, mint egy férget? Mért kéne azon túllenni? Egy darab anyja van, igen. És? Az most valami érték, ha valamilyen rokonból egy van, ha meg kettő, akkor már nem? Ekkora sületlenséget! Szeresse, amíg lehet? Mit szeressen egy gyűlöletes gazemberen? Mért kéne szeretni azt, aki bánt? Bolondok vagyunk mi? Rájön, hogy mit veszített? Dehogy! Arra jön rá, hogy végre megszabadult, és nem nyomasztja, nem bánthatja többet a kínzója! Kívánná, hogy bárcsak kiabálna vele? Kivan neked a 4 kereked? Te visszasírnál valakit, aki mindennek elhord, mocskol? Komoly baj van nálad, ha te így gondolod! Senki sem tökéletes? A tökéletesség ennél a gyűlöletes bántalmazónál fel se merül! Fényévekre van tőle, ez egy patkány! Úgy kell elfogadni egymást, ahogy vagyunk? Mért? Ha a te rokonodat mondjuk meggyilkolja valaki, akkor te szépen el fogod fogadni a gyilkost, mert fogadjuk el? Ez az anya gyakorlatilag egy gyilkos! Tönkreteszi a saját gyerekét! Pont rajta csattan? És? Az embereknek el kell tűrniük, hogy pont rajuk csattan? Ijesztő, amiket írsz! Totál félrement gondolkodásmód!

Egyetlen dolog igaz abból, amit írsz: Hogy egyetlen életünk van! És azt az egyet nem teheti tönkre egy féreg, mert nem lesz másik!

febr. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!