Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon ragaszkodok az anyukámh...

Nagyon ragaszkodok az anyukámhoz, ez szerintem 20 évesen nem normális. Mit tegyek? Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy természetes dolog szeretni a szüleinket és jó esetben élvezni a velük töltött időt, de nálam ez már beteges ragaszkodásba megy át.

Délelőtt suliban vagyok, délután hazaérek, és azt várom, hogy jöjjön Anya. Szinte mindent kettesben csinálunk. Ha este elmegy aludni, akkor már nagyon hiányzik és olyan gondolataim támadnak, hogy mennyire rossz lenne nélküle az élet, csak rá számíthatok jóban-rosszban (vannak barátnőim, de egyik sem szeret olyan önzetlenül, mint Anya). Sokszor rettegek attól is, hogy egyszer meg fog halni. Márpedig megfog, mint mindenki más. Ez viszont hatalmas szorongással tölt el. 58 éves ő.

A másik az, hogy nélküle olyan magányosnak és elveszettnek érzem magamat, még akkor is, ha csak pár napot vagyunk külön. El tudom látni magamat (főzök, mosok, takarítok), és van más társaságom is -mondjuk ők nem mindig érnek rá-, de Anyámmal minden jobb. Akkor van békében a lelkem ha vele vagyok. Tudom, hogy ez nem normális. Az ilyen szintű ragaszkodás. Mégis megijeszt, hogy nélküle legyek.

Jövőre egyetemre megyek. De sajnos mindenképp el kell majd költözném és az Anyám nem jöhet velem. Ez megijeszt. Nélküle nagyon elhanyagoltnak érzem magamat. Talán az is vagyok, mert vannak barátaim, de nem azok a sülve-főve együtt barátnők ők, sokszor nem érnek rá vagy más dolguk van. Inkább csak havercsajok. Az egyetlen igazi barátnőm messze él tőlem, így vele csak online lelkizhetek. Pasim meg nincs. De sok más csajnak sincs pasija, aztán nincsenek így ráfüggve az anyjukra(tudtommal).


2023. ápr. 23. 21:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*jövő tanévben megyek egyetemre. Tehát 2023 őszén. Addig nagyon gyorsan le kéne ezt küzdenem, mert ez az egy visszatartó erő attól, hogy az álomszakomra járjak. (Persze ha felvesznek🙈😂)
2023. ápr. 23. 21:35
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez még talán fontos: Nincs apám. 10 éves koromban meghalt. De előtte sem kaptam tőle túlzott törődést. Szenvedélybeteg volt. Azóta az Anyám is egyedül van, nincs párja.
2023. ápr. 23. 21:38
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, ahogy éled a saját életed majd fokozatosan emgszokod, és kevésbé fogod emiatt rosszul érezni amgad.
2023. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Mást nem szükség miatt úgyis ki kell majd nőnöd, egyetemi koliban nem foghatja a kezed.

Próbálj más társaságban is időt tölteni. Barátkozz, ismerkedj. Próbálj olyan embereket találni, akikkel igazán jól érzed magad és tudod őket szeretni.

2023. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez kétrétű probléma, egyrészt majd kinövöd (ha nem, irány a pszichológus), másrészt nem tudom, milyen volt a kamaszkorod, hogy nem volt akár bulizás, éjszakai kimaradás, pasizás, akármi terén semmilyen súrlódás vele, hogy picit nem próbáltál önállósodni. Ez meg mondjuk anyukád hibája, hogy ennyi idősen nem vagy tőle érzelmileg önálló, nem adta meg a kereteket, hogy felnőhess és nélküle és funkcionálj. Ez is megér majd egy rakás terápiát, kivéve, ha sok más emberhez hasonlóan egyetem első pár hetében baromi gyorsan levedled.
2023. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem volt súrlódás, mert én nem akartam bulizni, kimaradni. Még nyaggatott is, hogy miért nem megyek. Nekem annyi volt a nagy kamaszkorom, hogy 1-2 csajjal átmentünk egymáshoz, meg ők jöttek hozzám. Egy barátom volt csak, de vele is csak pár hónapig tartott a történet. Nem voltam szerelmes belé.

Nagyon jó lenne ha kinőném. De attól félek, hogy nem találok majd megfelelő társaságot az egyetemen, így szenvedni fogok, mert nem lesz senki mellettem. Sem a kortársaim, sem az anyám.

2023. ápr. 23. 22:02
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
#6 Hát, valószínűleg azért nem volt kamaszkorod, mert már az egyetemre előzetesen is úgy tekintesz, hogy a szenvedéstől félsz. Az emberek nagytöbbsége ilyenkor izgatott, hogy új, mindenfelől jött emberekkel, gondolatokkal ismerkedhet meg, új tapasztalatok. Amit a barátnőidről írsz, hogy nem számíthatsz rájuk bármikor, hát ne haragudj, egyetlen ember van, akire a nap minden percében számíthatsz, és az önmagad. Mindenki éli a saját életét, aminek te max. a része vagy, és ez is az egészséges.
2023. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, úgy tekintek rá, mert már volt benne részem, hogy nem találtam a helyemet és nagyon magányos voltam emberek között. Nagyon nehezen nyílok meg. Ha mások közelítenek felém, akkor kíváncsi vagyok rájuk, meg amúgy is, csak én nem merek. Ráadásul én full egyedül kezdem az egyetemet, csomóan meg már csoportban lesznek ott.

Jah, a kamaszkor miatt nem bánkódok, nem is szerettem volna bulizni és pasizni. Az nem az én reszortom. Csak leírtam. A nagy társaságokat sem szeretem. 1-2 személyes ember vagyok, velük szeretek szoros kapcsolatot kialakítani. Van is egy ilyen barátnőm, de ő sajnos elköltözött 2 éve. A fizikai jelenléte hiányzik, amúgy mindig “velem van” virtuálisan. Tehát, rá számíthatok. Csak a helybeli, gimis barátnőimre nem. Ők tipikusan azok, akiknek sok barátjuk van és egy vagyok a sok közül.

2023. ápr. 23. 22:13
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
#8 Ezt mégis honnan veszed, hogy csomóan csoportban lesztek? Egy csomó egyetemen direkt tankörökbe osztanak titeket, hogy mint gimiben, egy osztályként funkcionáljatok az első évben, tök ismeretlenül, de összefogottan.
2023. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mármint úgy gondoltam, hogy sokan már barátokkal jönnek, én meg nem vagyok jó abban, hogy egy összeszokott társasághoz csatlakozzak. Ilyenkor kisebbségi érzetem van, mondván senki sem kíváncsi rám.
2023. ápr. 23. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!