Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy nem érzem magam jól?(Mentálisan)

Figyelt kérdés
Egyszerűen már mondtam de nem vesznek komolyan soha.Próbáltam már mindent de nem.Amikor tanulok anyukám folyton elkezd velem kiabálni meg csapkodni,és szídni hogy hogy nem értem meg stb. Igyekszem nem foglalkozni vele de nem nagyon megy.Amikor megmondtam nekik hogy pchiologusra van szükségem csak azt mondták hogy mások teljesen komolyabb problémával mennek oda és nem olyan kis dolgok miatt mint pl nekem az iskola bántalmazás .Rosszul vagyok és tudom hogy segítségre van szükségem.Egy szülő segítségére.De ehelyett ők csak még jobban lehúznak a padlóra és kezdem úgy érezni hogy nem fogok tudni felállni.Én tényleg igyekszek de mindig találnak rajtam kifogást és Belefáradtam.Nemcsak itthon hanem az iskolában is.Folyton csúfolnak és rosszul esik már megmondtam a tanárnak de ő sem tudott mit tenni.Nem szeretek se itthon se ott lenni.Folyton rosszul vagyok stresszelek a testnevelés óra miatt mert fejenállás van és egyszer annyira féltem hogy nem láttam csak úgy hogy elsötétült minden körülöttem.A tanár meg nem érti hogy nem akarom megcsinálni és nem is fogom.

febr. 15. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskolában beszélj egy olyan tanárral erről, akiben megbízol/kedvelsz, vagy ha van iskolapszichológus, akkor vele, esetleg az igazgatóhoz is fordulhatsz segítségért. Mondd el nekik ezt mindet, amit leírtál, hogy úgy érzed pszichológusra van szükséged, de a szüleid nem vesznek komolyan.
febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichológus nincs a sulitokban? Hozzá kellene fordulnod. A szüleidnek el sem kell mondanod. Ha nincs iskolapszichológus, akkor a védőnőtöket keresd meg a suliban, ő is tud segíteni.
febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Aláírás kell hogy járni tudjak és nem fogják aláírni
febr. 15. 20:21
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom. Ahogy írták, olyan felnőttel beszélj, akiben megbízom. Tanár, iskolapszichológus, vagy vannak ingyenes lelkisegélyvonalak, ott is tudnak ajánlani szakembert is, vagy hogy hova tovább. Szüleid pedig szégyelljék magukat mélységesen. Valahol hallottam azt, hogy egy gyereknek nem kizárólag a trauma okozza a mélységes lelki fájdalmat, hanem az, amikor az őt körülvevő bástyákról(szülők) egyszerűen lepattannak, mert nem hiszik el, amit mond. Nem tudom mi a nagyobb taruma.
febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell aláírás. De így, hogy ezt most leírtad, ismerős vagy. Írtál már ide. Ezek szerint nem fogadtad meg azokat a tanácsokat. Félelemből. Akkor is írtam, hogy valamelyest belelátok a rendszer működésébe. Nem kell aláírás.
febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megértést jó tudni hogy tudok valakire számítani:)
febr. 15. 20:25
 7/26 A kérdező kommentje:
5/6 Bocsi szerintem rossz helyen vagy!Még sosem írtál nekem.Megnéztem de nem szerintem össze tévesztesz valaki mással!
febr. 15. 20:27
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Miért kéne aláírás a szülőtől? Ki mondta ezt neked? Az iskolapszichológushoz pont, hogy sokan fordulnak a szüleikkel kapcsolatos problémákkal, nem kell semmiféle aláírás.
febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Utálom ezt a mentalitást. ,,A te problémád nem olyan súlyos, nem kell vele foglalkozni, másnak sokkal nagyobb gondjai vannak." És? Számodra (és normál esetben a szüleid számára is) a te jóléted a fontos, nem leszel jobban attól, hogy xy-nak sokkal komolyabb gondjai vannak. Eleve már ez is relatív, hogy kiről milyen megjegyzés pattan le, ki mit vesz a szívére, ki mitől fogja rosszul érezni magát. Mindenki problémája valid, mindenki egyformán megérdemli a segítséget. (Az meg csak hab a tortán, hogy ha esetleg a segítség hiánya miatt veled valami durvább dolog történik, még te leszel a hibás, hogy miért nem szóltál időben.)

Kérdező, kitartást neked. Már az is nagyon bátor, és erős jellemre vall, hogy nem eltitkolva, magadban szenvedve akarod megoldani a dolgokat, hanem mertél segítséget kérni. Sokszor ez nehezebb, mint maga a gödörből való kilábalás. Ne hagyd, hogy a szüleid lenyomjanak. Ha már ők vakok és süketek a problémáidra, keresd meg az iskolapszichológust (szerintem egy konzultációhoz nem szükséges aláírás. Elmész, elmondod neki a problémáidat, és ő segíteni fog neked, esetleg beszél a szüleiddel is, és elmondja, hogy tényleg szükséged lenne egy szakemberre. Hátha akkor anyádék is belátják, hogy ezt nem lehet csak úgy a szőnyeg alá söpörni). Vagy a különböző lelkisegély vonalak, ott is meghallgatnak téged.


[link]


Jobbulást!!

febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

Ne válaszoljon olyan, akinek f*ja nincs: de, az iskolapszichológusi kezeléshez KELL szülői engedély! Mint ahogy az alapellátáson kívüli szakorvoshoz se mehet kiskorú egyedül. Az, hogy ti miről fantáziáltok, az teljesen mindegy.

Viszont ahhoz, hogy egyszer elmenj és ismertesd a helyzetedet, nem kell engedély, az iskolaorvoshoz még úgy se, és az már az iskolapszichológus vagy az iskolaorvos dolga, hogy a szüleiddel beszéljenek, ugyanis a testi-lelki ellátásod az ő büntetőjogi felelősségük. A szakember majd elintézi, hogy hogy beszél velük.

febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!