Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem tudok megbocsátani?

Figyelt kérdés

Apám több mint 10 éve nem is keresett minket az öcsémmel. Tartásdíjat is csak azért fizetett mert anya feljelentette anno. Az öcsém már nem is ismerné meg. Annak idején amikor örökölt az apja után egy fél házat, inkább a húga javára mondott le, nehogy egyszer örököljünk a tesómmal. A húgaval és az anyjukkal rendszeresen anyát szidták, mikor elvitt magukhoz akkor sem törődtek velünk, csak anyát akarta idegesíteni. Az öcsém nem emlékszik, kicsi volt, én meg inkább nem mondtam el anyunak, hogy minket szavakkal bántanak.

Most felkeresett, hogy nagyon beteg, rákos, és a húga utcára akarja tenni, hiszen ő a tulajdonos. Nyugdíja is kevés, mivel feketén dolgozott sokáig, hogy ne tudják tiltani a tartásdíjat.

Könyörgött, hogy nagyon bánja, és bocsássak meg.

Elküldtem a fenébe. Anya és mama nevelt minket, mindent megadtak, támogattak. Az öcsém tartós beteg, sokszor volt kórházban, apám tudta, mégsem érdekelte.

Rossz vagyok, ha nem segítek neki?


márc. 2. 19:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
7%
Hát lehet velem van a baj, de én segítenék és nem azért mert az apád és hogy mit tett, hanem mert egy beteg ember aki segítségre szorul. És talán ő is még jobban érezné a súlyát annak amit ő tett veled és megmutatnád te mennyivel jobb vagy nála. De nyilván amúgy a legtöbb emberben ez nincs meg, azért tartunk ott ahol. Attól lennél igazán nagy ember ha olyannak segítenél aki veled rossz volt, hidd el
márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
4%

Meg kell bocsátani.


Fejlődnöd kell, ne maradj azon a szinten, ahol vagy.


Igenis menj, és segíts neki. Te leszel a nagyobb.

márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
10: én az apja saját lelki fejlődésének érdekében mondtam. A kérdezőn nem fog segíteni, de neki nincs rá szüksége, nem úgy cseszerintette el az életét. Ő anélkül is tanulhat az apja viselkedéséből, hogy elkövetné ezeket a hibákat. Az apja már csak úgy tanulhat belőle, ha felismeri, hogy mit tett és annak milyen következményei vannak. Ha segít neki a kérdező, akkor az apja élete tanulsága az, hogy teljesen jól csinált mindent, hiszen a gyereke úgyis segített neki, hogy ő le se szrta egész életében.
márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
13as igen, ez is egy fajta gondolatmenet, sajnos az emberek nagy része ezt is követi, álljunk bosszút és akkor majd jól megtanulja... Én biztos hogy nyugodtabban hajtanám álomra a fejem a kérdező helyében ha segítenék neki
márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Könnyű tanácsot adni, biztatni hogy fordítson hátat, de akkor nem válik ugyanolyanná, mint az apa? Kérdező, ezt a kérdést neked kell megválaszolni, hogy a lelkiismereted, emberséged mit súg. Így vagy úgy, de mindkét válasz te vagy.
márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Hű, de sok könnyen manipulálható ember van, nem csoda, hogy ennyi a családon belüli erőszak Magyarországon.

14, senki nem beszélt bosszúról. De a kérdezőnek kb áldozatot kellene hoznia azért, hogy az apját segítse. Neki időt, pénzt kéne az apjára szánnia - miért is? Az az egészséges, ha az ember nem csimpaszkodik bele mások terhébe, és nem teszi őket a saját vállára értelmetlenül. Van, akiért megéri, de biztos nem azért, aki hátat fordított a kérdezőnek.

Azért kicsit nevetséges, hogy párhuzamot akartok vonni az apja és a kérdező viselkedése között, miközben az apjának felelőssége volt a gyerekeivel szemben. Az apja tehet arról, hogy ők élnek, és az apja tehet arról is, hogy ezt semmibe véve hátat fordított nekik. A kérdezőnek semmi felelőssége nincs az apja irányában, neki a saját családja felé van felelőssége meg a barátai felé.

Ha egy barátom segítséget kérne, azonnal ugranék.

Ha ilyen apám lenne, és segítséget kérne, és ugranék, akkor kb ugyanazt megtenném érte, mint a legjobb barátaimért, vagy a szeretett családtagjaimért. Kvázi egyenlőségjelet teszünk a szeretett emberi kapcsolatok és a szutyok, felelőtlen szülő közé.

Micsoda toxikus hozzáállás... Remélem a kérdező nem ilyen manipulálható, elnyomható áldozattípus, mint itt néhányan.

márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem válik ugyanolyanná, nem dobja el a védtelen gyerekét. Nem is semmizi ki merő gonoszságból a saját gyerekét. Már azzal is többet tett az elvárhatónál, hogy egyáltalán meghallgatta. Jótékonykodjatok a saját életetekkel, ne még a kérdezőben akarjatok bűntudatot kelteni. Megnyomorított gyerekkor után még várjátok el tőle, hogy gazsuláljon a halál önző "apjának". Milyen bosszúról beszéltek? Ő is meglopta a nemzőjét ahogy ő tette vele? Évtizednél több állt rendelkezésére az öregnek, hogy átgondolja, mit csinált. Eszébe sem volt. Mind tudjuk már tizenévesen, hogy egyszer vége lesz. Úgy kell élni, hogy ne legyen mit megbocsátani. Nem felrúgta véletlenül a gyerek biciklijét, azt meg lehet bocsátani. Itt csak palimadárnak lehetne lenni. Jutalmazni a gonoszságot. Felesleges. Az apa felnőttként úgy döntött, hogy semmi közük egymáshoz. A fiú pedig tudomásul vette.
márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

Megbocsáthatsz lélekben.

De ez nem jelenti azt, hogy pénzben vagy gondoskodásban tartoznál neki bármivel is. Amit főzött, egye meg.

márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Most felkeresett, hogy nagyon beteg, rákos, és a húga utcára akarja tenni, hiszen ő a tulajdonos. - oké, és ez engem miért kellene érdekeljen? A te bajod, szia.


Kb így reagáltam volna.

márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tudsz, nem kell segíteni. Nyilván ha van egy házad ahol a családoddal éltek nem kell befogadnod a saját hátrányotokra. Ha nem vagy miliomos nem kell azért pénzt adni, hogy nektek meg ne legyen amire kell. Ezt te tudod mérlegelni van e felesleges. Ha nincs akkor simán megmondanám, hogy nagyon sajnálod, te nem haragszol, de segíteni nem tudsz.
márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!