Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiúnak virágot venni nőnapra?

Fiúnak virágot venni nőnapra?

Figyelt kérdés

Lehet megosztó kérdés lesz.. de szerintem érthető!


A családunkban három nő van (velem együtt) és két férfi: a férjem és a fiam :)


A fiam túlesett egy coming out-on néhány éve.. (bevallotta, hogy meleg) és azóta tudjuk azt is sosem örült az italoknak vagy semmilyen fiús vagy férfias ajándéknak, hiszen elmondta, hogy a testvéreire irigykedik titkon, mert a virágokat szereti :)


Nos, a szülinap az más! ha úgy van veszek neki virágot..

De legjobban a Nőnapon látom szomorúnak és frusztráltnak, mert a nőknek minden évben jár (lányaimnak mindenképp! mert ha más nem én, az anyjuk veszek nekik :D) ő pedig végig nézi hogy csak ő nem kap és a "férfi nap" nincsen vagy nálunk még nincs nagy hagyománya...


Vehetek virágot a fiamnak Nőnapra, hogy jobban érezze magát? :) :*



márc. 8. 12:30
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
névnapra
szülinapra
Akkor is vehetsz neki ha nem meleg 🤷
bármikor vehetsz neki!
59 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

Van férfinap, de nem nagyon tartják sehol a világon.


[link]

márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha már családilag érintett vagy, megpróbálhatnád megérteni, mi a különbség a meleg és a transznemű között.
márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert meleg, még férfi.

Nem is tudom hogy merül fel ez nálad.


Ez inkább megalázó, gúnyos, ha egy meleg férfinek nőnapkor ajándékot adnak.

márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#2

Szóval transznemű lehet a gyerekem? 😮

Kiskorában mindig ő kérte ilyenkor a virágot..

márc. 8. 12:40
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
A nőnap,az nőknek van kitalálva és nem férfiaknak.. a nőknek jár a virág akkor ,nem egy férfinak.. ennyire azért meglehetne becsülni a nőknapját..
márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
4: Attól nem lesz valaki transznemű, hogy a virágokat szereti a pia helyett.
márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

Férfi vagyok, nem támogatom. Nőnap 1x van egy évben, ami a hölgyekről szól. Nem tudom, hány éves lehet a fiad, de mitől lesz egy nap különleges vagy más, ha a fiad akkor is elvárja, hogy az róla szóljon és ebben még támogatnád is? Nem éreznéd, hogy akkor a másik két gyerekedet hoznád szar helyzetbe, mert ők jogosan feltehetnék a kérdést, hogy a meleg testvérüknek miért jár virág?

Születésnapok és egyéb ünnepek is úgy működnének akkor, hogy mindenkinek kapni kell valamit, nehogy rosszul essen a többinek?

márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#6 Én se vettem komolyan.. csak meglep, hogy szerintetek ez sértő rá nézve 🤐


Inkább úgy gondoltam, hogy a Nőnap miatt kapná, mert általában a szülinapra tortát, a névnapra csokit kap és ilyenkor virágnak örülne (mindegy hogy miért kapja, csak most vágyna rá)

márc. 8. 12:48
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

Hát ha az szerezne neki örömet, akkor miért ne?

Meleg és meleg közt is vannak különbségek. Vannak nagyon macsós, maszkulin, férfias melegek, akik ízig vérig talpig férfiak, nem szeretik a "hajtűdobálókat", csak éppen szexuálisan a saját nemük vonzza őket meg vannak a feminin fiúk, akikben tényleg nőisebb lélek lakozik. És ezek ezerféle kombinációja.

márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

A lányaimnak nem esne rosszul!

A fiam valahogy úgy éli meg az identitását, hogy mintha egy kicsit nő is lenne, nem olyan mint a Lakatos Márk.. :D de volt már műkörme és a testvéreivel járni szokott "csajos napra" velem pedig vásárolni :)

márc. 8. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!