Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek érzelmileg önálló?

Hogyan legyek érzelmileg önálló?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy biztos van olyan, akinek rosszabb, és jobban kezeli, de én ennyire tudom. Igazából a szüleimmel sose volt meg az az igazi kapcsolat, de mióta 16 elmúltam egyre rosszabb. Apámnak nincs egy jó szava se hozzám, anyámat már apám tönkretette mentálisan, de legalább odaadó. Viszont apukám tömény nárcizmusát egyszerűen lehetetlen kibírni. Ő a legtoxikusabb ember az egész életemben, 2 éve 1 jó szava se volt hozzám, ellenben napi 2x veszekszünk. Jó tanuló vagyok, van 2 c1-es nyelvvizsgám, járok tanulmányi versenyekre, rendszeresen sportolok(napi 2 órát), emellett elküldött apám dolgozni, mert lusta vagyok.(?) Számára a legnagyobb probléma velem az az, hogy nem segítek itthon, amit naponta elmond, de nincs időm rá, illetve ha segítek akkor annak mindig veszekedés lesz a vége, mert ha valami számomra nem logikusan van, akkor beszélni fogok, amiért folyton veszekszünk.Igazából ezek lehet nem értelmezhető mondatok, de jól esik leírni. Egyébként tényleg undorítóan szar érzés látni azt, hogy másokat mennyire szeretnek a szülei, mennyire odaadóak értük. Engem csak anyagilag támogatnak, bármilyen érzelmi támogatást kérek el vagyok küldve. Egyszerűen nem értem, én miért nem érdemeltem meg a szüleim szeretetét. Szerintem jól bírom, de szeretnék még valami módszert, esetleg beszélgetni olyanokkal, akik hasonló cipőben járnak.

17/f



márc. 10. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:
32%
Néha a gyerek kell megtanítsa a szüleit szeretni. Az írásod alapján értelmesnek tűnsz, próbálj meg uralkodni az érzelmeiden, mikor forr fel a hangulat. Adj bókokat a nárci apádnak, dícsérd meg ha valami olyant tesz, ami számodra hasznos. Legyél hálás. Nem egy könnyű út, de nem lehetetlen. Én bejártam kb. 10 évem ment rá, amire apámnál elértem, hogy "jó" apa legyen és helyezze a családot maga elé, mondjuk ez a rész még néha problémás. De amit elértem nála az, hogy várja a hívásom, érdekli mi van velem, ha hazamegyek folyton elhív sörözni vagy valami minimális közösmunkára stb. Látom bánja, hogy elhanyagolt mikor gyerek voltam és most a maga módján próbálja jóvátenni.
márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!