Elrontom a gyerekeim?

Figyelt kérdés
2 lányom van, jó tanuló, szorgalmas mindkettő. Minden tanévben kivehetnek egy lógós napot, amikor én igazolom a hiányzásukat. Ezt bármikor megtehetik, soha nem éltek vissza ezzel. Ma az egyik anyuka felhívott, hogy hogy készült a lányom a holnapi témazáróra. Mondtam, hogy holnap nem megy, kiveszi a napját. Jól leüvöltötte a fejem. Sajnos elbizonytalanított.. Szerinted tényleg sokat megengedek nekik ezzel az egy nappal?

márc. 10. 23:05
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem.
márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem rontod el, de pl engem zavarna hogy a gyerekem pont dolgozatról lóg el..
márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Igen, de nem ezzel. Hanem azzal, hogy idegenek segítsége kell és bárki elbizonytalaníthat. Önbizalomhiányod van. Ezt nem kellene majd kivetítetni a gyerekekre.
márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nincs ezzel baj.

Azt meg ne hagyd, hogy random félidegenek ordítsanak veled. Semmi közük hozzá.

márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, te jófej vagy. Ne más döntse el, hogyan mennek suliba.
márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Szomorú, hogy ennyire könnyedén ellehet bizonytalanítani téged.
márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha tényleg nem szoktak vele visszaélni, (amúgy igazából egyetlen alkalommal nem is igazán lehet visszaélni, úgyis be kell pótolni, ami aznap kimarad) akkor szerintem bőven rendben van ez így. Sőt, ami azt illeti, szerintem ez egy tök jó nevelési módszer. Később, ha maguknak kell beosztaniuk az idejüket, jól jöhet az a tapasztalat, hogy milyen, a feladatokat saját belátás szerint átcsoportosítani. Egyetlen iskolanap nem akkora tét, hogy baj lehessen belőle, de magát az élményt, hogy mérlegelendő a pótlás terhe a kipihentség növekedésével szemben, megadja.

Azt az anyukát, aki ezért leüvöltötte a fejed, nem értem meg. Ha tényleg arról volna szó, hogy mondjuk minden második TZ-t egy hetes csúszással írnak a gyerekeid, mert kedvük szerint ellógják, az egy dolog lenne, de tanévenként egy alkalom, az ilyen tekintetben semmiség. Illetve személy szerint azt sem értem meg, hogy miért hív fel valaki egy másik embert, hogy a gyereke hogy készül a TZ-re. Hányféleképpen lehet egy TZ-re készülni? 😅

márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapján, meg hogy "lóghatnak" gondolom már nagyon közel vannak az általános végéhez, vagy középiskolások. Komolyan, minek hivogatja az egyik középsulis gyerek anyja a másikat, hogy hogy készül valaki egy dolgozatra? Te jó ég... Én még csak nem is hallottam ilyet. Az meg hogy az egyik szülő a másikkal üvöltözik? Nonszensz. Nem totál kamu ez a kérdés véletlenül?
márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Ezzel az anyukával sokat szoktam beszélgetni. Pont azért gondolkoztam el, mert általában jó tanácsokat szokott adni. Tanévenként 1 nap jár, nincs több. De ezt tudják is a lányaim. Akkor holnap csalónap, lelkiismeret furdalás nélkül.😊
márc. 10. 23:52
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, hogy középiskolában volt nekem is olyan tanárom (sőt, más sulikból is hallottam ilyeneket), aki adott félévente 1-1 hasonló csaló napot. Ha te aznap nem akartál felelni szóban vagy írásban, akkor "passzolhattál". Ettől függetlenül szigorú és jó tanár volt, meg hát természetesen előre bejelentett dolgozatot nem lehetett csak úgy elpasszolni. Ez szerintem teljesen rendben van. A szülők sem véletlenül igazolhatnak ha jól tudom 3 napot a gyerekeiknek. Gyerekként is lehet valaki elhavazva vagy elfáradva.
márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!