Elrontom a gyerekeim?

Figyelt kérdés
2 lányom van, jó tanuló, szorgalmas mindkettő. Minden tanévben kivehetnek egy lógós napot, amikor én igazolom a hiányzásukat. Ezt bármikor megtehetik, soha nem éltek vissza ezzel. Ma az egyik anyuka felhívott, hogy hogy készült a lányom a holnapi témazáróra. Mondtam, hogy holnap nem megy, kiveszi a napját. Jól leüvöltötte a fejem. Sajnos elbizonytalanított.. Szerinted tényleg sokat megengedek nekik ezzel az egy nappal?

márc. 10. 23:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még olyan tanárunk is volt, akinél egy félévben lehetett 2-szer jelenteni, hogy nem tanultál, hagyjon békén. Feleltetni szokott, random kiválasztva az embereket. Viszont ha egyszer sem jelentettél, kaptál egy plusz 5-öst.
márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
78%
Velem merne üvölteni egy szutyok, ki is tépném a haját. Nem vagyunk egyformák.
márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%

Témazáróról egy okból nem engedném elmenni: mert legtöbbször a pót-doli sokkal nehezebb, mint az elsőre megírt, szóval csak magát szívatja.


Nekem egyszer kellett pótolni betegség miatt, olyan feladatsort kaptunk, hogy "azt a k....". Lett is egy 3-as, pedig egyhéttel több időm volt felkészülni :D

márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%
A 10 éves lányom az összes szülői igazolását elhasználhatja csaló napra abban az esetben ha aznap nem írnak dolgozatot
márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
79%

Én se értem, minek témazáróról lógni.

Eleve meg fogja írni, csak később. Tapasztalat szerint inkább nehezebbet, mint könnyebbet a többiekéhez képest. És amelyik órán megírja, eleve nem lesz csönd, hiszen akkor megy tovább a tanár az anyaggal. Ez zavaró lehet, amikor valaki gondolkodik egy kérdésen. Arról nem is beszélve, hogy akkor azt az anyagot, amit aznap vettek, tanári magyarázat nélkül kell megértenie.

Nálunk inkább az ellenkezője volt jellemző: aki otthon volt betegállományban (orvos által igazoltan), sokszor az is bejött arra az egy órára megírni a dolgozatot. Mert ő is tudta, hogy ennél csak nehezebb lesz, ha utólag írja meg. Én akkoriban egyik osztálytársamtól se hallottam, hogy ilyen szülői igazolásokkal "szabadnapot" vett volna ki.

Talán nem véletlenül, a város legerősebb gimnáziuma volt.

Ezen gondolkodjon el az, aki teli szájjal hirdeti, milyen helyes és jó dolog ez!

márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én nem mondtam volna el neki. Semmi jó nem lesz abból ha tudja.
márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem alapból semmi baj azzal, ha a gyerek ki akar venni egy sima napot, hogy pihenjen, de NEM a témazáró napját! Bocs, de ez pont a visszaélés kategória, lehet lepontozni.

Nálunk is bármikor meg lehet beszélni ezt, de előre bejelentett dolgozatoknál soha. Nem ellógni kell a nemszeretem feladatot és később úgyis meg kell írnia, szarabb körülmények között, pl tanóra közben, ahol folyamatosan beszélnek körülötte. Nem lehet mindig mindent halogatni meg kibújni alóla.

márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
13%
Gyerekeid vannak, de agyban tini vagy. Erőlteted a menő anyukát. Cink.
márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!