Elrontom a gyerekeim?

Figyelt kérdés
2 lányom van, jó tanuló, szorgalmas mindkettő. Minden tanévben kivehetnek egy lógós napot, amikor én igazolom a hiányzásukat. Ezt bármikor megtehetik, soha nem éltek vissza ezzel. Ma az egyik anyuka felhívott, hogy hogy készült a lányom a holnapi témazáróra. Mondtam, hogy holnap nem megy, kiveszi a napját. Jól leüvöltötte a fejem. Sajnos elbizonytalanított.. Szerinted tényleg sokat megengedek nekik ezzel az egy nappal?

márc. 10. 23:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk 3 napot lehet igazolni, mi is ki szoktuk használni.

Témazárót csak azért nem skippelnek a gyerekeim, mert rosszabb külön pótolni és le is maradnának az aznapi órai anyaggal.

Persze lehet egy migrén, egy menstruációs görcs, egy hasmenés amikor ez is borul.

Nem tudom mit képzel az a nő, hogy számon kérhet?

Te meg miért mondtad el, hogy "lógos" napja lesz a gyerekednek?

Egyáltalán milyen kérdés ez a "hogy készül"?

Én úgy képzelem, hogy ül a könyv, a füzet, a net felett és úgy tanul vagy nem? :D

Milyen tantárgy ez, hogy ennyire izgalomban tartja ezt a némbert, hogy külön felhív?

Én ezzel a majom karennel nem beszélnék többet.

márc. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem meg igenis elrontod.

Konkrétan azzal, hogy a csalást normálizálod előtte.


Egyébként mi az, hogy nem élt vissza vele? Ha pont egy témazáró napján vette ki, akkor még vissza is élt vele.

márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
5%
nincs értelme válaszolni erre a kamu kérdésre
márc. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, én ennek a kedves anyukának élőben beolvastam volna, hogy majd akkor ossza az észt, ha legalább annyit megtesz a saját gyerekéért, mint te a lányokért...
márc. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező: attól nem tartasz, hogy "pont témazáró-dolgozatos napon" esetleg nem fogadnak el szülői igazolást? Mondjuk fontos családi esemény akkor is lehet...

Én már nem tudok visszaemlékezni: hogyan volt nálunk "huszonpár éve" középiskolában, de volt, amikor témazárókor - azon az egy napon - túl sokan hiányoztak.

márc. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy.Nálunk 3 napot igazolhat szülő egy tanévben,mindhármat akkor használják a gyerekek amikor akarják.Ez az ő szabadságuk.Okosan szokták kihasználni egyébként,mert mindig hosszúhétvégéhez csapják pl,és akkor még hosszabban vannak itthon.
márc. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%
Tudod mikor hagytam volna hogy leordibálja a fejem egy idegen. Elküldtem volna a halál f...ára.
márc. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

"Jól leüvöltötte a fejem. Sajnos elbizonytalanított."


Maximum azzal rontod el a lányaidat, ha azt látják rajtad, hogy EZ a követendő példa. Egy felületes ismerős (lányod osztálytársának anyja) úgy kezel téged, mintha te is a rossz gyereke lennél, és te ezen elgondolkozol. Az én anyám azonnal elzavarta volna melegebb éghajlatra az ilyen kedves anyukát, és megmondja, hogy ne szóljon bele a családunk dolgaiba. Ha jól tudom, a szülők még ma is igazolhatnak évente 3 napot. Akkor meg mi a gond? Lehet, hogy undok vagyok, de miért olyan fontos ennek a szülőnek, hogy a te lányod menjen iskolába, talán róla akart lesni az ő gyereke?

márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

A temazarot igy is ugy is megirja majd, szal igazabol nem logja el csak elhalasztja. Nincs ebben semmi rossz.


Amugy en meg ennel is rugalmasabb leszek a gyerekemmel majd. Persze megfelel hozzaallas es tanulmanyi eredmeny eseten is. Nekem is van szabadsagom a munkahelyemen es nekem is vannak szar napjaim amikor nehezen kelek.


Szulokent meg igazolhatok a gyereknek tobb napot. Sot kezd bejonni hogy sok helyen enyhe betegseget is igazolhat a szulo es nem kell pl orvoshoz menni egy nathaval..

márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!