Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éreztek azzal kapcsolatba...

Hogy éreztek azzal kapcsolatban, ha a szüleitek támogathatnának anyagilag, de nen teszik/tették meg?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, kell-e támogatni egy fiatal felnőttet, mert nyilván senki nem köteles erre, a szülök eldöntik, mit csinálnak a pénzükkel, blabla, ezeket a szokásos sallangokat hagyjuk ki, mert nem ez érdekel.


A kérdés azokhoz szól, akiknek tehetősebb szüleik vannak, de nen segítettek be sosem anyagilag, bár beldfért volna nekik, értsd pl. nem adtak egy forintot sem az életkezdéshez lakásönerőbe.


Hogy éreztek ennek kapcsán, pláne, mikor látjàtok, hogy mást meg segítenek?



márc. 10. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén pocsék érzés…jelenleg pont ebben a cipőben járok. Nem szenvedtem hiányt alapvető dolgokban, tehát mindig volt étel otthon vagy ha kellett pénz pl. Osztalykirandulasra akkor mehettem, DE aztán elkezdtem egy sportot (ami nem a legolcsóbb tisztában vagyok vele) az elején csak hobbi szinten, majd versenyszinten is. Egy ideig támogattak is, bár sosem jó szívvel inkább csak kényszeresen sokszor ezt éreztem. Főleg apám az aki nagyon sajnálta tőlünk a pénzt egész életében, inkább költötte nőkre mint a saját gyerekeire. Azóta már el is váltak szerencsére meg nem is beszélünk. Egy minimális összeget küld havonta ami kajára épphogy elég de semmi másra nem marad szinte. Anya támogatna viszont a betegsége miatt nem tud dolgozni így meg nyilván én se várom el. Örülök hogy van az a félretett pénz, de nem futja belőle olyan dolgokra mint sportolás meg versenyzés. Ami azért nagyon szar mert egyszer már belekóstolhattam ebbe az egészbe és mindennél jobban szeretem, és sokak szerint van hozzá tehetségem is. De így megrekedtem sajnos. A pénz hiánya ellehetetleníti az embert. Pedig apám megtehette volna, hogy ad bele valamennyi pénzt, mert jól menő vállalkozása van/volt,de annyira sóher, hogy esélytelen.
márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Az en szuleim nincsenek elereszve anyagilag de regen a tesomat segitettek mikor koltozott, nem volt munkaja de engem nem segitettek semmivel. Igazabol nagy segitseget a tesom sem kapott, szoval nem milliokrol van szo.

Viszont anyam kuld a gyereknek penzt es mikor naluk vagyunk akkor vigyaz ra, foglalkozik vele es apam is szeret vele foglalkozni.


Anyosomek jobban allnak anyagilag mint a szuleim. Nem gazdagok van jo jovedelmuk es jol beosztjak a penzt , tudom hogy sporolt penzuk is van. Viszont soha semmi segitseget nem kaptunk toluk. Anyagi segitseget egyaltalan nem kaptunk toluk de meg csak annyit sem hogy ha elmegyunk kajalni akkor meghivnanak minket. Anyam legalabb meghiv minket etterembe ha megyunk. Aposom osszesen 2 alkalommal fizetett mikor etterembe mentunk, anyosom soha.

Igazabol megszoktam szoval nem arra szamitok hogy ha akarunk valamit venni akkro majd kisegitenek minket

márc. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem csak kedves, de logikus dolog is támogatni a gyerekeket ilyesmiben, hacsak nem nagyon rossz a viszony. Valószínűleg úgyis ők lesznek az örökösök, tehát inkább sehíteném őket azzal a pénzzel, mint hogy a banszámlámon pihenjen.
márc. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

01:05.


De miért kellen az anyósodéknak bármit fizetni nektek, akárcsak az ebédet? Meghívtak? Ha nem, akkor mindenki állja a saját cehjét. Ennyi erővel tőletek is lehetne várni, hogy fizessétek az ő fogyasztásukat. Nem gyerekek vagytok, hanem felnőtt, keresőképes emberek. Szerintem jól teszik, hogy maguknak gyűjtögetnek, tesznek félre, elvégre ezek szerint ők is csak saját magukra számíthatnak majd öregkorukban. Majd ami marad, annak örögségként lehet örülni, de előbb nekik is le kell élniük az életüket, és nem tudhatják, hogy ennek kapcsán még milyen nehézségek állnak előttük, amihez bizony pénz fog kelleni.

márc. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
5%
Volt egy srác, a szülei gazdag vállalkozók voltak, mindent megadtak a gyereknek. De sajnos a drog úrrá lett rajta.
márc. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

A szüleim tehetősek. Engem azzal támogattak hogy ingyen lakhattam otthon 28 éves koromig (nem kellett egy fillért sem hazaadnom). Összegyűjtöttem az önerőt, megnősültem és a feleségemmel vettünk egy lakást. Megélünk.


A szüleim ide oda járogatnak mindenfelé. Én teljesen elfogadom hogy nem adnak nekem milliókat.

Viszont a gyerekemet meg teljesen elkényeztetik.

márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
20 évesen nem gondoltam volna helyesnek, hogy támogassanak. Nem akartam tőlük anyagilag függni, uralták volna az életemet. Magamnak építettem fel mindent, most már 35 évesen mégúgysem szorulok rájuk.
márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Elfogadtam, hogy ez van, ők ilyenek, a bérletemet kifizették, amúgy meg suli és diákmeló, hogy a heti kajámat fedezzem.


Természetesen tőlem sem kell elvárni anyagi támogatást, vagy bármit :)

márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám két éve örökölt egy lakást (megyeszékhely), 40 milliót kapott érte. Sem a nővérem, sem én nem kaptunk belőle egy vasat sem. Meg is mondta, hogy ebből senki nem kap semennyit, és betette a bankba. Oké, hogy lekötötte, de akkor is szarrá inflálódik. Én úgy vagyok ezzel, hogy persze, az övé. De ha valami baja van (81 éves), akkor minden szarral minket ugráltat (és főleg engem, mert én "csak" 200 kilométerre lakom, nővérem viszont 3000 kilométerre. Nekem ez így nem korrekt, én is mondhatnám, hogy van pénze, akkor fizesse meg a segítséget. (Nekem semmi garancia arra, hogy - akár szimpátia alapon - nem a tesóm kapja majd az egészet, vagy valami unokatestvér).

Na jól elkalandoztam, a lényeg, hogy nekem rosszul esik, annál is inkább, mert mindketten, nővérem és én is egy szál bőrönddel lettünk kieresztve az életbe. (N/49)

márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Engem azzal támogatnak, hogy lakhatok náluk a legkisebb szobában ha akarok. Cserében elvárnák tőlem, hogy minden házimunkát én csináljak egyedül. (Karbantartás, felújítás, festés, takarítás, fűnyírás, kertgondozás stb.) Ők soha semmi ilyesmit nem csinálnak, beleértve a tesómat is aki szintén velük él. Amúgy hatalmas ház, jó adottságokkal, 10 szobával. A szobák túlnyomó többsége lomtár, dugig tömve haszontalan kacatokkal. Egyszer az egyik szobát nagy nehezen (konfliktusok árán) kiürítettem és gyönyörűen felújítottam. Mondták is hogy milyen szép lett és jó lesz a tesómnak, mert az övé már úgy is nagyon lelakott. Van még négy másik házuk amik üresen állnak, kihasználatlanok, mennek tönkre. Az lenne az elképzelésük, hogy azokat is nekem kellene rendben tartani.
márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!