Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni ezzel a...

Mit tudok kezdeni ezzel a helyzettel?Apa lánya kapcsolat

Figyelt kérdés

2 éve váltunk.A kizárólagos felügyeleti jog az enyém (anya).Apuka egy tárgyalásra nem jött el.

Azóta ő kb. 200 km lakik tőlünk.

3-4 havonta látogatja max 2 napra a gyereket.Most lesz a szülinapja 10 éves lesz.Úgy volt hogy meglátogatja tavaszi szünetben,ezt mondta is neki telefonon,erre 1 pár napra rá változott a helyzet hogy nem tud jönni.A szülinapjára szánt ajándékot postai úton juttatta el neki.Legközelebb majd csak agusztusban tudná látogatni mivel táborban lesz a gyerek suli befejezése után. Telefonon hetente egyszer ha hívja sokat mondok ha 3 percig beszélgetnek mert konkrétan nézik egymást és nem tudnak egymáshoz mit szólni.Gyerektartást fizet..A probléma az hogy a örli magát a gyerek,szomorú,sír egy-egy ilyen húzást követően mert nem egyszer fordult már elő ez.Próbáltam vele beszélgetni erről de mire renbetenném a kis lelki világát újra csalódás éri az apjától.Mit javasoltok mit tudnák ezzel a helyzettel kezdeni?



márc. 11. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Semmit,az apának biztos közbejött valami.
márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim elváltak. Az én apukám látogatott rendszeresen, el is vitt minket egy-egy napra, ő a gyerektartást nem nagyon fizetett, és keveset. Nekem anyám azt mondta (mikor éppen nem volt rá mérges), hogy ne haragudjunk rá, szeret ő minket a mag módján, de ő nem tud jobban. Amennyire tud szeretni, azt kimutatja. Ennél többet nem lehet mondani sajnos.
márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

1-es: a kérdezö írta, hogy nem elsö eset, gyakran elöfordul ilyesmi!


Ekkora gyerek már elvileg fel tudja fogni, hoyg az apja nem akar igazán kapcsolatot vele, csak nem akarja kimondani. A húgoméknál volt ugyanígy, az apa mindig megígérte, hoyg jön a gyerekekért, aztán jobb esetben odaszólt, hogy mégsem, de a legtöbbször egyszerüen csak nem jött, a gyerekek meg készenlétben várták.

Idövel eljutottak oda, hogy nem készültek többé, ha nagy riktán (évente esetleg egyszer) mégis beállított, akkor rendben volt, de nem várták többé.

márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megértetned a lányoddal, hogy az ő apja ilyen. Nem lesz jobb. Ne az ilyen esetenkénti csalódásait vígasztald, hanem készítsd rá fel, hogy az apja nem fog változni, a helyzet pedig nem lesz jobb.


Ha nem keményíti meg magát, soha nem fog túllenni ezen.

márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%
Örülj neki, hogy ilyen rendes az apuka. Más esetekben látogatja kb 1 hétig a gyereket, aztán pedig örökre leszarja, mintha sosem lett volna. Csinál másik almot és él mint marci Hevesen. Én itt vagyok 40 évesen és a mai napig sem tudtam feldolgozni ezt a szemétséget. Úgyhogy a te gyereked csak ne rinyáljon
márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem kell csinálni. A gyerek előbb utóbb megerti, hogy az apja ilyen.
márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem sem "volt" apám kb egész életemben.

Pár hónapos voltam, anyám elmondása szerint, amikor látott, utána 14-15 évesen kb.

Azt sem tudtam, hogy van egy testvérem. (Azóta rendszeresebben beszélünk)

Sajnos, ha nem olyan az apja, bármit mondhatsz neki... ő érezni fogja,hogy ez minden,csak nem jó....

márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Köztük felszínes kapcsolat van, ami a 10 évesnek kevés lenne és ő még reménykedik. Ne az apját magyarázd ki, hanem erősítsd meg a lányodat abban, hogy mindez nem az ő hibája, hanem az apja döntése. Az ő fontossági listáján más van előrébb és ezt nem tudjátok befolyásolni. A lányodnak juttasd eszébe a rosszabb időszakban, hogy kik azok, akikre valóban támaszkodhat és nem lesz egyedül akkor sem, ha az apja újra kifarol egy találkozóból. 1-2 év és már nem fogja várni, elhidegül tőle. Mondd el neki, mennyi mindenből marad ki az apja a balga döntései miatt, hiszen ez meg az hatalmas élmény volt neked a lányoddal és semmiért sem adnád. Azt is jó, ha tudja, hogy nem minden férfi ilyen és nem kell azonnal elutasítónak lennie, ha később a menőjenők megjelennek körülötte és néha hibáznak.

Mondom ezeket egy 12 évesen magára hagyott lányként.

márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két dolog lehet, amiért őrli magát a gyerek. 1. Úgy érzi, nem szereti az apja, 2. saját magát hibáztatja a válásért. Mindenképpen mondd el neki, hogy ő semmiről nem tehet, ez a Te és volt férjed döntése volt és sulykold, mennyire szereted. Azt nem tudom, apja mit érezhet, de ha úgy gondolod, szereti, akkor azt is mondd neki sokszor. Meg hogy apukája ilyen, de attól még szereti. Nem lesz jobb, semmi másra ne számítoson és akkor nem fog csalódni.

Esetleg elvihetnéd szakemberhez, aki egy kicsit beszélgetne vele, biztosan jót tenne neki. Az én fiam is járt gyermekpszichológushoz (más miatt) és nagyon szeretett menni, játszottak beszélgettek. Úgy kezeli a gyerekeket egy jó szakember, hogy észre sem veszi. Helyedben tennék egy próbát, inkább ez, mint hogy magával cipelje a lelki sérülését egy életen át.

márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
5-ös, te mekkora egy id.ióta vagy.
márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!