Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni ezzel a...

Mit tudok kezdeni ezzel a helyzettel?Apa lánya kapcsolat

Figyelt kérdés

2 éve váltunk.A kizárólagos felügyeleti jog az enyém (anya).Apuka egy tárgyalásra nem jött el.

Azóta ő kb. 200 km lakik tőlünk.

3-4 havonta látogatja max 2 napra a gyereket.Most lesz a szülinapja 10 éves lesz.Úgy volt hogy meglátogatja tavaszi szünetben,ezt mondta is neki telefonon,erre 1 pár napra rá változott a helyzet hogy nem tud jönni.A szülinapjára szánt ajándékot postai úton juttatta el neki.Legközelebb majd csak agusztusban tudná látogatni mivel táborban lesz a gyerek suli befejezése után. Telefonon hetente egyszer ha hívja sokat mondok ha 3 percig beszélgetnek mert konkrétan nézik egymást és nem tudnak egymáshoz mit szólni.Gyerektartást fizet..A probléma az hogy a örli magát a gyerek,szomorú,sír egy-egy ilyen húzást követően mert nem egyszer fordult már elő ez.Próbáltam vele beszélgetni erről de mire renbetenném a kis lelki világát újra csalódás éri az apjától.Mit javasoltok mit tudnák ezzel a helyzettel kezdeni?



márc. 11. 10:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szakítod meg végleg a kapcsolatot, egyet tudsz tenni,mindegy egyes megbeszélt alkalom előtt bíztatni a kislányt. Ha apa mégsem ér rá, legyen egy B terv, egy jó program, előre tervezni arra a napra valamit. Talán a bánatán enyhít a figyelemelterelés.

Vagy amíg nem tuti,addig ne tudja, hogy jön érte apa. Inkább legyen ez egy jó meglepetés, mint rossz ha lemondja. Apával meg beszélni kell hogy ne ígérgessen a telefonba,tudj róla csak te, ha jön.

márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az apja sara, nem a lányodé vagy a tiéd.


Nekem is ilyen az apám, bár nálunk késõbb váltak (korábban kellett volna 😔)


Amíg ott volt se volt ott. A válás után semmi nem változott, korábban a hátát láttuk, utánna már azt se.

Teljesen mindegy, hogy telefonon vagy személyesen sz@rik a fejemre.



És hát igen, ez pocsék, max annyit tudsz tenni, hogy te megteremted az érzelmi biztonságot számára, vigasztalod, megérteted vele, hogy nem azért ilyen az apukája mert õ rossz gyerek.



Sajnálom.

márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az apjával erről. Ha nem megy, akkor sajnos a gyerekkel kell megértetned hogy az apja ilyen és próbálja ezt elfogadni valahogy. Ha őrli magát az neki lesz rossz. Nyilván csalódik mert szereti az apját, de mivel elváltatok és ilyen messze van, pláne hogy ilyeneket csinál, muszáj lesz elfogadnia valahogy. Ha nagyobb lesz talán jobban fog majd menni.
márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy az apja fizikailag ott van, nem jelent ám semmit.


Sõt, szerintem rosszabb lenne ha elvinné, de ez a közös program nem a kettejük kapcsolódásáról szólna, hanem csak ignorálná végig.

Ilyen is van ám.


Elviszi a gyereket horgászni vagy magához, és 5 órán át nézi a focit, vagy szerel a garázsban. A gyerek meg "elvan a sarokban", unatkozik, de egy szót se szólnak hozzá.

A lányod se hülye, szerintem érezné, ha ez a kapcsolattartás nyûg lenne, de az apja menne érte muszájból.


Ha nem érdekli a gyereke, akkor azt látni azért, márpedig a tettek errõl vallanak.



Ha meg se jelenik, legalább te szervezed a programot. Valami olyat, amit a gyerek is szeret.

márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz, mert egy 10 éves fejében még úgy van, hogy a felnőtt okos és készpénznek veszi amit az mond vagy tesz.

Ha megmagyarázod neki, hogy nem minden felnőtt ilyen, hatalmas zavar lesz a kis fejében, plusz belesétálsz egy ellennevelésbe, amivel mégvédeni még mindig nem tudod, ráadásul még dühös is lesz a csalódottság mellett.

Tényleg az a legjobb út, ha valahogy apával tudatod, hogy tegye meg amit ígért, és közben a gyereket támogatod amennyire tudod.

Könnyű mondani tudom, sőt, én hirtelen haragú anyatigris vagyok, én már elküldtem volna a halálf@szára az apukát, de egy életre.

márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítsd a gyerekben, hogy ennyire számíthat az apjától, és ne várjon rá.


Nálunk ugyanez volt, apám ki-be járt az életembe, hol jött, hol nem, vártam rá, sírtam egy csomót, mikor "hirtelen" dolga akadt.


Aztán egy idő után megértettem végre, hogy ő egy link szr ember, aki csak akkor ér rá, amikor NEKI jó, de ha van más programja, akkor én természetesen háttérbe szorulok.


Amúgy ennyit erről, hogy a "férfiak csak a feleségüktől válnak el, a gyerektől nem". A lószrt nem.

márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyébként én sem fogadtam sokszor jól a hírt,hogy mindig van valami "halaszthatalan dolga" így sokszor én is elküldtem melegebb éghajlatra aztán azt a választ kaptam,hogy én vagyok a hü..e értetlen és biztos benne hogy a gyerek hamarabb megérti az ő gondját amiért nem jön.Igazaból még annak is jobban örülnék,hogy ha teljesen kilépne az életéből és nem keresné de ezt törvényileg nem tehetem meg.
márc. 11. 18:29
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze majd a 10 éves gyerek megérti az ő gondját. Ez egy f@sz.
márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ennyit erről, hogy a "férfiak csak a feleségüktől válnak el, a gyerektől nem". A lószrt nem."



Ja.


Vagy csak ilyenkor látszik meg igazán, hogy a pasi nincs benne a gyereke életében amúgy se, az anya vitte a hátán az egészet.


Sok családban a férfi nem neveli a gyerekeit, az apai szerep annyiban merül ki, hogy ott van a térben.


Tudod, amikor jön az ajándék amin ott van, hogy Anditól és Robitól, de Andi találta ki, vette meg, csomagolta be, és firkantotta oda a férje nevét.

A szuper kretaív szülinapi bulik mind anyu szellemi termékei, ahogy a szervezés, bevásárlás, torta rendelés, programok is. Apu megjelenik egy sörrel a kezében, és esetleg feltölti a kismedencét a slaggal.

Az összes családi nyaralást, kirándulást, korcsolyázást, tojáskeresést Anyu szervezi, talàlja ki.


Legalábbis a családok 85-90%ánál biztosan.

márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!