Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az arrogáns, intoleráns...

Az arrogáns, intoleráns szülők nem félnek tőle, hogy idős korukra le se sz..ja őket a gyerekük?

Figyelt kérdés

"Anyám nem áll szóba velem, mert keveset keresek."

"Apám kitagadott, mert meleg vagyok."

"Megvertek a rossz jegy miatt."

"A szüleim azt mondták, ha el merek költözni, nem állnak többet szóba velem."

"Anyám mindenbe beleszól, megkeseríti az életemet."

"Apám állandóan kiabál, veszekszik és meg is ver."

"Anyámék napokig nem beszélnek velem, ha rossz jegyet viszek haza."

"A szüleim sokkal több pénzt elvesznek tőlem, mint amennyi a költségük rám."


Stb stb stb, szerintem mindenki tudná folytatni az arrogáns, szűk látókörű szülői viselkedést és azok hatását a felnövekvő fiatalokra.

Az ilyen sorsú gyerekek viszonyulása végérvébnyesen megváltozik a szüleik iránt. Aztán szívszorító videók a karácsonykor egyedül ünneplő papókákról, akiket le se szarnak a gyerekeik évek, évtizedek óta, csak a haláluk megátszásával találkozik újra a család, stb. (Ez egy kvázi mém videó, évek óta fel fel tűnik a médiában) Jó példa az idős, egyedül maradt szülők önsajnálatára.


Nem kellene talán jobban bánni a gyerekünkkel, amíg együtt élünk?


márc. 16. 12:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Látod nem félnek. Le kell szarni őket magasról, ha ilyenek. Így jártak.
márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%

Sok embernek nem való gyerek. Az ilyen szülők többsége nárcisztikus, nem látja be szinte soha, ha ő hibázott valamiben, mindig más a hibás. Ehhez hozzájön még sokszor a sekélyes érzelmi intelligencia, vagyis nem képes valakit feltétel(ek) nélkül szeretni.

Itt is vannak ilyen siránkozó szülők, hogy a gyereküket már évek óta nem látták, meg milyen hálátlan, stb., aztán rendre kiderül az esetek többségében, hogy a szülő korán sem olyan ártatlan, mint aminek be próbálja magát állítani.


Őszintén: az ilyeneket én nem tudom sajnálni, mert megérdemelten maradnak egyedül. Senki sem akarja a saját életét tovább sanyargatni az ilyen extrém mérgező szülőkkel.

márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
31%
A normális szülőt is lexarhatja a gyerek, úgyhogy nagyon nincs mitől félniük.
márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Nem félnek, mert akkorra már annyira el van hazudva minden, torzítva a valóság, hogy a gyereknek semmilyen önalló gondolata, önbizalma nem lesz határt húzni, és az érzelmi zsarolás működni fog.

Ha a gyerek szerencsés kifog egy támogató közeget, ahol ráébred, hogy nagyon nincs rendjén valami.

márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors reakciókat. Nekem az a speciális helyzetem, hogy a fiatalokkal szemben empatikus, ám egy gyermektelen, de a szülői korosztályhoz tartozó korú fickó vagyok. Csak úgy fel tudom magam húzni az ilyen "kinek a háza" "kinek az asztala" stb szülői önkényes és erőszakos viselkedésen.


És nem azt mondom, mert a mai fiatalok közt is vannak, akiket úgy kellene pofánbszni, hogy a takony menetet vág a nyakán, de néha a szülői hozzáállás is elképesztő.

márc. 16. 13:12
 6/36 anonim ***** válasza:
16%

"...a szülői korosztályhoz tartozó korú fickó vagyok. "


17 és a halál között ebbe bármi belefér.


Ha nincs gyereked, akkor nem tudod, csak elképzelésed van róla, hogy adott szituációban mit tennél. Aztán a valóság simán lehet hogy eppnaz ellentéte lenne. Lehet elítélni ezeket a szülőket, de a teljes igazságot csak ők meg a gyerek tudják. Alapvetően minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének.


"Anyám nem áll szóba velem, mert keveset keresek."

Lehet anyu ezzel a módszerrel próbálja rávenni Janikát, hogy a segédmunka helyett valami normális munkát keressen, amivel el tudja majd tartani magát.


"Apám kitagadott, mert meleg vagyok."

Sajnos a szexualitás nem választott dolog és ezt sokaknak nehéz elfogadniuk, itt nincs mit tenni. Ahogy a gyereknek joga van a saját neméhez vonzódnia, úgy az apának is joga van emiatt megszakítani vele a kapcsolatot.


"Megvertek a rossz jegy miatt."

Sokak számára a testi fenyítés egy nevelési módszer, pláne ha ők is iyg nőttek fel. Van aki célt is ér vele, hiszen a gyerek fél a verestol, tehát jobban fog tanulni.


"A szüleim azt mondták, ha el merek költözni, nem állnak többet szóba velem."


Itt nem ártana tudni a pontos hátteret. 18 éves Katika, aki még gimibe jár akar a 3 hete megismert fiújahoz költözni nem ugyanaz, mintha a 25 éves Zsuzsi 3 év gyujtogetes után dönt úgy, hogy saját lábra akar állni.


"Anyám mindenbe beleszól, megkeseríti az életemet."


Reszletek? Lehet igaza van és nem megkeseriteni akarja q gyerek életét, hanem segíteni.



"Apám állandóan kiabál, veszekszik és meg is ver."

Az oka?


"Anyámék napokig nem beszélnek velem, ha rossz jegyet viszek haza."


Mint a verés, ez is egy oylan módszer, ami néhol működik.


"A szüleim sokkal több pénzt elvesznek tőlem, mint amennyi a költségük rám."


Ez még épp egy olyan dolog, ahol többnyire q gyereknek fogalma nincs a valódi költségekről

márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
8%
Nem. Ezt nem nevezném félelemnek, inkább vágyálomnak.
márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
21%
Szóval laikusként teszed fel a kérdést...na majd tedd fel újra ha gyereked is lesz,akit te nevelsz,jó?Köszi
márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%
Okos telefont eszközt,autót,mosogatógépet,használsz foglalkozol avval hogy mennyi az annyi?!
márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen "szülő" még a halálos ágyán is dirigál. Ha van kinek.
márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!