Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyával maradt gyerekek!...

Anyával maradt gyerekek! Milyen volt apa nélkül felnőni?

Figyelt kérdés

Elvált szülők gyermekeihez szól a kérdésem, akik az anyjukkal maradtak, s az apjukkal innentől kevesebb időt töltöttek (tehát váltott gondoskodás nem számít, mert akkor fele-fele).

S szerintetek mi befolyásolja, hogy jó vagy rossz-e ez?



márc. 24. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, de így is szörnyű volt nélküle.
Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, nehéz volt így is, de nem elviselhetetlen.
Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, de jobb, hogy nem velünk élt.
Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, de sokkal könnyebb volt nélküle.
Alig vagy egyáltalán nem találkoztam vele: rettenetes volt nélküle!
Alig vagy egyáltalán nem találkoztam vele: nehéz volt, de elviselhető.
Alig vagy egyáltalán nem találkoztam vele: nekem jobb volt így.
Alig vagy egyáltalán nem találkoztam vele és nekem sokkal könnyebb volt így.
55 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éves voltam, amikor édesapánk elköltözött otthonról, összejött az egyik kolléganőjével. Bár tartjuk rendszeresen a kapcsolatot, és amikor találkozunk, jól el is beszélgetünk, de nincs igazán sok gyermekkori élményem vele. Sokkal inkább az apai nagypapám volt, aki helyette is apukaként törődött bátyámmal és velem, ő vitt minket bölcsődébe, óvodába.
márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon jó maradt a kapcsolat, apám soha egyetlen láthatást sem hagyott ki, nem passzolt át a szüleihez, amikor együtt lehettünk (ettől persze még közös programok voltak a nagyszülőkkel), nem költözött másik városba, hogy elég közel maradjunk egymáshoz, rendszeresen beszéltünk telefonon is stb.

Azért volt mégis jobb így, mert anyámmal már nem bírták egymást (amiben persze mindketten benne voltak), és sokkal jobb volt nyugiban, mintha állandó veszekedések (vagy épp fagyos csönd) lettek volna otthon.

Akkor még szóba sem jött a váltott felügyelet, de szerintem szörnyű lett volna, ha hetente passzolgattak volna ide-oda. Szerintem egy gyereknek kell a stabilitás.

márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Elvaltak sajnos es anyam ujra ferjhez ment egy nyomorult alfoldi paraszthoz. Hat ezt nem kellett volna! Elotte ivott, minden nap reszeg volt. :-/ Apam ellen neveltek rendesen. De az is megeri a penzet, tett rank, a hugomrra es ram, magasrol, nagyon gyenge karakter volt. :-/
márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én anyával lenni nem szerettem, ezért mindig úgy vártam a pénteket, mint más kisgyerek a karácsonyt, hogy végre újra otthon lehessek,( apa maradt a régi házban) az igazi otthonomban, apával. Nyaranta pedig akár 2 heteket is ott töltöttem. Felnőttként is szívesebben vagyok együtt apával, mint anyával.
márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Pokol,apám alkesz volt.Verte anyámat ezért elhagyta mikor 5éves voltam.Anyám se nagyon értett a pénzhez.Albérletben nőttem fel,éhezés,kikapcsolt fűtés-villany mindíg.Szakadt voltam mindíg.Tartozás mindenfelé.Szégyenkeztem folyamatosan.Pokol volt az egész gyerekkorom...
márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Jobb volt apám nèlkül.

Alkesz volt, verte anyámat. Gyerektartást se fizetett, sokat kellett dolgoznia anyámnak, alig volt otthon.


5 éves voltam a váláskor. 6-7 évesen még suliból hazafelé benéztem hozzá néha. Ő sosem látogatott.

7 évesen szemüveges lettem, büszkén mutattam milyen szép szemüvegem van amire ő leordított, rázogatott. "Egy ilyen fogyatékos gheci nem lehet az én gyerekem"

Sírtam, egy random járókelő megállt a ház előtt és próbált közbe avatkozni, hazavinni..

Nem látogattam többet.

Olyan 20 voltam amikor megdöglött.

Mindig is letagadtam hogy ő lenne az apám. 18 évesen nevet is változtattam.

márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Párom elvált szülők gyereke, neki k.rva szar volt, mert az anyja mindig mindenkit az apja ellen beszélt.
márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
Jobb volt apám nélkül. Ha otthon volt, akkor erőszakoskodás, manipuláció, fenyegetőzés, üvöltözés, ha nem volt otthon, akkor meg nőzött. Volt olyan is, hogy én meg a húgom (5 és 2 évesek voltunk akkor, még bőven nem nagyok) otthon maradtunk, mert lebetegedtünk, anyukánk pedig megkérte, hogy vigyázzon ránk, amíg dolgozik. De még akkor is inkább lelépett otthonról, mert a férfinak nem az a dolga, hogy otthon babázgasson. Miután elváltak, mert összejött egy nála sokkal fiatalabb nővel, még jobban sz.rt a fejünkre, most már évek óta nincs vele semmi kapcsolatunk, de nem bánom. Kaptunk helyette egy igazi apát, anyum új párja személyében, aki mellett végre normális családi légkör van otthon.
márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Csalódásként éltem meg, mert nem keresett egy idő után. Én még gyerek voltam, vártam. Aztán megszoktam, hogy nem jön. Semmi kapcsolatunk nem is volt ezután. Most is haragszok rá, évtizedek elteltével. Tavaly ősszel úgy halt meg, hogy már csak a hagyatéki tárgyalás lezárásáról kapott értesítőből tudtam meg....
márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon rossz volt apukám

nélkül, legalábbis én elég

nehezen éltem meg.

3 éves voltam amikor

szét mentek utána született

egy húgom. Apa meg vissza ment

Németországba. Kiskoromban még gyakrabban jött haza de emlékszem

hogy mindig az ablakból figyeltem amikor elment és olyankor nagyon sokat sírtam. Volt olyan is hogy nem akartam kiengedni.

Nagyon hiányzott nekem.

Amikor idősebb lettem már csak egyre ritkábban látogatott haza,

egy évben háromszor láttam csak.

Anyámmal elmérgesedett a viszonyuk

és anyám állandóan szidta.

Mindennek elhordta őt,meg

nem akarta hogy én elmenjek vele a rokonokhoz. Amikor mégis elmentem akkor mindig haragudott rám és ezt éreztette is velem. Hogy ő volt az aki mennyi mindent fel áldozott értem. És azt mondta hogy " én elárultam őt apával. "

Egyszer lett volna egy közös nyaralás az egyik óvodáskori barátnőmmel amire én nem tudtam anyáékkal el menni. Mert ő nem szólt róla hogy mikor lesz, pedig én mondtam neki hogy ha meg tudja akkor szóljon és apa haza hoz.

De, nem inkàbb el mentek nélkülem a húgommal csak hogy bosszút álljon rajtam. Mert ő meg mondta hogy ne menjek el apámmal. "

Végig ellene probált nevelni

A húgomat sikerült is de engem nem. És ez volt velem a legnagyobb baja. Végül apukám 16 éves koromban meghalt onnantól még nehezebb lett. Állandó lett a hiányérzet és egyedül maradtam

anyáékkal.

márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!