Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem úgy, hogy...

Jogosan érzem úgy, hogy rohadtul nem szeretnek a szüleim, ha a barátnőm miatt nem keresnek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Eleinte távkapcsolat volt, ez nem tetszett anyáméknak, hogy hétfőtől-péntekig dolgoztam, hétvégen pedig nála voltam. Aztán mikor már összeköltöztünk megse akarták ismerni, kvázi utálták. Tavaly nyáron anyámnak volt egy olyan húzása, hogy öcsémet rávette, hogy exem legyen az esküvőjén a fotós. Nekem ez nem tetszett, mert szerintem gáz. Ha cukrász lenne vagy fodrász az exem leszartam volna, de így végig ott volt az esküvőn. Rohadt kellemetlen volt a rokonok előtt is meg úgy alapból. Főleg az volt a bajom, hogy éreztették, hogy ez a barátnőm ellen szól. Aztán anyám be is szólt egy olyat, hogy ha rajta múlt volna nem, mint szolgáltató, hanem családtagként lett volna jelen az exem. Kiálltam a barátnőm mellett, azóta nem beszélünk. Mamának azt mondták, amíg ezzel a lánnyal vagyok ők nem kiváncsiak rám. Szombaton volt a születésnapom, még egy messenger üzenetet se kaptam tőlük. Nem vagyok egy nagy lelkis, de őszintén ez szarul esik. Oké, nem kötelező kedvelni a barátnőmet, de hogyan tudják annyira utálni, hogy inkább velem se beszélnek? Anno mikor szakítottunk az exemmel anyám akkor is elkezdte, hogy Ő nem beszél velem, mert csalódott bennem. Szóval ez nem is a barátnőmről szól, hanem arról, hogy irányítani akar, de nem jön össze neki és inkább le se szar. Apámnak meg nem igazán vannak önálló gondolatai.

Fel nem foghatom, hogy felneveltek, elvileg végtelenül szeretnek és simán leszarnak, mert nem az van, amit akarnak. Milyen szülő az ilyen? Nekünk is úton van az első gyerek, már most el nem tudom képzelni, hogy hónapokig ne keressem majd felnőttként. Nem jó szülők amúgy, rohadt erőszakosak, de azért szarul esik, hogy így kibasztak az életükből.

Anyósok-apósok, tudjátok olyan szinten utálni a gyereketek választottját, hogy inkább a gyerek se érdekel? Normális ez?


márc. 25. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ego, kihanemén...te is tudod hogy ez nem normális.
márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan érzed. Önzők a szüleid, és úgy látszik nem igazán érdekli őket a te boldogságod, csak magukat nézik a történetben. Azért nem beszélnek veled, mert passzív-agresszív módon így akarnak téged büntetni, ez a kontroll és manipuláció egyik "nevelési" eszköze. Hogy megtanuld, hogy te vagy a rossz, ha olyat teszel, ami nekik nem tetszik. Ahogy írod, anyukád módszere ez, apukád is az ő alárendeltje, mert nem áll ki érted, nem szól bele. Az ilyen szülők tönretesznek. Lehet jobban jártál, hogy ők elintézték a kapcsolatmegszakítást, és legalább nem neked kellett, mert ilyenekkel nem is nagyon van értelme. Mert ez nagyon nem normális viselkedés egy anyától-apától.
márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Jogosan. Majd még probálkoznak, de ha jót akkarsz magadnak, megszakítasz minden kapcsolatot velük és a saját életedre összpontosítasz.
márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én már az esküvős húzása után közöltem volna vele, hogy őrizze meg jól a fotókat, mert többé csak azokon fog viszontlátni. Tiltsd az összes hülyét, hogy még véletlenül se tudjanak felhívni se! és légy boldog a pároddal.
márc. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Jogosan. Hogy őszinte legyek az ajtót se nyitnám rájuk többet, mert felesleges.
márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gergelice16 ***** válasza:
Igazuk van a többieknek, tényleg undorító, amit csinálnak. Ugyanakkor ők mégiscsak a szüleid, így a helyedben azért nem csuknám be az ajtókat, adnék nekik esélyt, hogy bocsánatot kérjenek. Sőt, a helyedben talán megkerülném anyukádat, és csak apukádnak mondanám, hogy szarul esett, hogy irányítani akarnak, és hogy ez fontosabb nekik, mint te. Talán felnyílna annyira a szeme, hogy ne csak báb legyen, és megmondja a véleményét anyukádnak. De semmiképp sem engedj anyukádnak, mert ez idővel csak rosszabb lenne. Jól tetted, hogy kiálltál magadért és a barátnődért.
márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
6, utoljára amikor őszinte voltam és kimondták az igazat , az egész családnak én lettem ócsárolva. Nem mindenkinek tetszik az igazság. Bár tény hogy jobb kimondani.
márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gergelice16 ***** válasza:
Sokkal rosszabb, ha az anyja valami rosszat tesz, és semmi negatív visszajelzést nem kap. Így legalább hagy neki esélyt arra, hogy felismerje, hogy hibázott. Enélkül ez sem lenne, és örökre megszakadna a család.
márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!