Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnál szülőként, ha...

Mit csinálnál szülőként, ha tele lenne egyesekkel a 11-12. osztályos gimnazista gyereked matematikából?

Figyelt kérdés

Velem ez gimi utolsó két évében esett meg. (Tavaly előtt végeztem, így abba a felvételi rendszerbe helyezem a szituációt) Csak random eszembe jutott az eset, és érdekel, hogy más szülő hogy kezelné a helyzetet.

Adott a helyzet, témazárók, dolgozatok, felelések egyébként színötösek, konkrétan négyes sincs közte, az egyesek órai munkaként vannak feltüntetve az elektronikus naplóban. A gyereked azt mondja neked, hogy ezeket 1-1 elvétett válaszra írja be a tanár neki, meg "nevelő célzattal", de ezeket csak akkor veszi figyelembe, ha a tényleges jegyek kétesre állnak, és akkor lefelé kerekít, de egyébként ha a kréta által kiírt átlagot nézné a tanár, akkor se állna bukásra a fiad/lányod.

A tanárról annyit tudsz a fiad/lányod elmondása alapján, hogy nem szereti, ha valami nem úgy van megoldva, ahogy a tanár tanította - többnyire egyféleképp. És ez úgy azon a szinten, hogy ha mondjuk egy feladatban egyenletet kell rendezni, akkor két lépést nem csinálhat egy sorba összevonva a tanuló, hanem külön kell, akkor is, ha amúgy nem az egyenletek a téma, csak valami mellékszámításként része egy feladatnak. Meg beleköt abba, ha valamit amúgy jól nevez meg a tanuló, de nem úgy, ahogy a tanár az órán magyarázta leegyszerűsítően. (Pl.: a négyzet alapú gúla palástját "négy háromszög" helyett "palástnak" nevezi.) Mondván, hogy biztos azért csinálja/mondja máshogy a tanuló, mert órán nem figyelt órán, ezért bement a kollégiumi felzárkóztatóra és az a tanár máshogy magyarázta, és ő bezzeg megmondta, hogy nem szereti, ha a diákjai más tanárhoz járnak, mert összezavarja őket a más magyarázattal, inkább egymást kérdezzék, vagy őt magát.(Amúgy ez a volt tanárom tényleg leült akár órák után is felzárkóztatót tartani csak úgy, szóval ez tök jó)

A gyereked egyébként azért van tele egyesekkel, mert "visszaszól" a tanárnak, ha az beleköt az egyébként jó megoldásba, amikor annyi a baj, hogy "nem követte a tanár által tanítottakat", meg "biztos nem figyelt órán, és a felzárkóztatós tanártól tanulta meg máshogy" azaz összevont két lépést a mellékszámításba, vagy "négy háromszög" helyett "palástnak" nevezte a négyzet alapú gúla palástját. A fiadnak/lányodnak olyan megjegyzései vannak, hogy általánosban is volt matek órája, onnan is tudhat olyan kifejezéseket, amit a tanárnő tanított, jó hogy már nem azzal vádolja a tanárnő, hogy a számok leírását is 11. osztályban a kollégiumi felzárkóztatón tanulta meg, mert hát órán az se került elő.

Azt kell még tudni, hogy a tanár az utolsó két évben kezdte tanítani az osztályt. A fiad/lányod dolgozatainak a jegyei egyébként sokkal jobbak, mint az előző években (akkor főleg hármasai voltak, és 2,6-3,3 közötti átlagokra kapott hármast év/félév végén), amíg más volt a tanár, csak hát az a sok egyes, ami fegyelmezés miatt került be...

A gyereked azt mondja, hogy amúgy felvételikor az érettségi pontjával akar duplázni(előző pontozási rendszer), a többi tárgy miatt full mindegy, hogy az év végi osztályzata milyen lenne matekból, megbuktatni nem tudja átlag alapján a tanár, még akkor se, ha rendesen számol az egyesekkel, a legtöbb más tárgy, ami számít az négyes, de arra reális esélyt lát, hogy az a két érettségije el tud érni olyan magas százalékot, hogy duplázással járjon jól. (Ironikusan pont az emelten kívül pont a matek volt a másik olyan tárgyam, aminél a felvételikor az érettségi százalékom számított)


Ilyen esetben csinálnál valamit? Fel akarnád venni a kapcsolatot a tanárral, kérnél időpontot fogadóórára? Esetleg szankcionálnád azt, hogy a gyerekeknek kvázi a viselkedése miatt van az, hogy a krétaában szereplő matematika jegyeinek a fele egyes, miközben a teljesítménére kapott jegyei színötösek?(nagy szankciókat nem tudsz beiktatni, lévén, hogy a koli miatt csak hétvégén van otthon)

Egyáltalán foglalkoznál-e ezzel? Végülis a jegyei átlaga több, mint két teljes jegyet javult, amióta ez az új tanár van - legalábbis ha eltekintünk a magatartási okok miatt beírt egyesektől. Tehát fejlődött annyit ennél a tanárnál felzárkóztató nélkül, hogy az alulról hármas teljesítménye ötös legyen. Egyáltalán kezdenétek valamit ezzel a helyzettel szülőként?


márc. 27. 18:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
17%

21.

Jól van, de te nem tudod milyen volt a komcsik alatt és most sem fáztál még rá a pofázásra.

Nem tudom milyen a társadalmi státuszod, hogy olyan körökben mozogsz te meg a gyereked, hogy kritizálhatsz, de a lakosság 99%-a jobb ha kussol, vagy odébb áll, ha nem akar éhen dögleni, vagy "csak" ellehetetlenülni.

márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
11%

Persze, nyilván MINDIG a tanár a hülye, hogyne.


Nem a gyereked, aki nem tanul.


Érdekes, engem sosem szórtak meg egyesekkel, mert készültem az órákra.

márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

#20:

Ti ennyire tényleg képtelenek vagytok felfogni, hogy az iskola nem Pilvax kávéház, ahol tanárellenes forradalmat kell kirobbantani?

márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Mit csinálnék? Örökbe adnám. Nekem olyan gyerek nem kell, akinek a közoktatásbeli matek sem megy. Nem hülyét szültem, nem akarok hülyét nevelni.
márc. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
"11. osztályban a kollégiumi felzárkóztatón tanulta meg" felénk én tartottam már 9. osztályban is a 11. osztályosoknak a kollégiumi felzárkóztatót a kolis matektanár helyett. azt meg hadd ne higgyem el, hogy azért kap a gyerek egyest, mert palástnak hívja a palástot, nem "négy háromszögnek". hazudj szebbet. :D
márc. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%

#22 A kérdésben az áll, hogy dolgozatok felelések ötösek, az egyesek meg órai munka címszóval vannak beírva. Az tulajdonképp bármi lehet, ami nem dolgozat, felelés, házifeladat.

Nekem azért erősen ellentmondásos lenne, hogy dolgozatok, stb sorra ötösek, de ott a sok egyes. Mateknál nem tudsz olyat, hogy nem készülsz, benyelsz egyeseket, majd dolgozat előtt közvetlenül felkészülsz ötösre. Ha nem készülsz, akkor vagy olyan a képességed, hogy mission impossible csak egyeseket kapni, ha csak az órán figyelsz, amúgy meg ötösöket, vagy ha bejelentett doga előtti délután készülsz, akkor abból nem leszel színötös. Pláne, ha mondjuk a vannak olyan dolgozatok, felelések, amik nincsenek bejelentve.


#25 Jelenleg a szövegértés felzárkóztatódat meg gondolom egy hét éves elsős tartja, mert nagyon nem sikerült felfognod a kérdés szövegét. A kérdésben világosan le van írva, hogy nem azért kap egyest, mert palástnak hívja a palástot, hanem az van odaírva, hogy "A gyereked egyébként azért van tele egyesekkel, mert "visszaszól" a tanárnak, ha az beleköt az egyébként jó megoldásba".



Komolyan, aki hülye(egész nyugodtan ne csak azok vegyék magukra, akikre reagáltam), nem tud szöveget értelmezni, legyen szíves nem okoskodni.

márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
13%
"Mateknál nem tudsz olyat, hogy nem készülsz, benyelsz egyeseket, majd dolgozat előtt közvetlenül felkészülsz ötösre" de, tudsz ilyet. Ha igazi lázadó tiniként egy dilettáns vagy, aki néha odateszi magát, máskor meg szándékosan megtagadja a munkát. Órai munka. Érted azt, hogy órai munka? Anyuci nyilván nem akarja elhinni hogy a pici-cuki gyereke az iskolában nem úgy viselkedik, mint otthon. Pedig azért kapja az órai munka egyeseket, mert nem úgy viselkedik, mint otthon. :)
márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt kemény, mikor iskolai szünet van, és a sok unatkozó gyerek jön kommentelni.😂

Másrészt ha tudnád milyen jó embernek írtad, hogy nem tudok semmit a kommunizmusról, meg milyen, amikor megtorolják, ha kinyitod a szádat - akkor pláne velem együtt fetrengenél a nevetéstől.

márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
68%

#27 Csak egy részét ragadod ki a mondanivalómnak, hogy más értelme legyen, mint a kontextusában. Szánalmas.

Én ereditleg egy olyan felvetésre reagáltam, miszerint az egyeseknek az az oka, hogy az adott tanuló nem készül az órára, te meg erre visszadobod a munka megtagadását, miközben arról az idézett válaszomban nem volt szó.

A #22-ben, amit nem tudom, hogy te írtál-e, az merült fel, hogy az adott tanuló a tanárt állítja be rossznak, ami már több sebből vérzik. Alapból azt írta, hogy a dolgozatokon sokkal jobb eredményeket kap a tanuló, mint az előző tanáránál, tehát ha feltételezzük, hogy nem osztályozza aránytalanul pozitívan -márpedig a sok random egyes mellett tuti nem adna két három jeggyel jobbat egy rosszul megírt dogára egy ilyen tanár sem- akkor javult a teljesítménye. Másrészt tárgyilagosan le van írva, hogy azért kap egyest, mert visszadumál a tanárnak (tekintsünk el, hogy objektíven igaza van-e), nem pedig azt állítja, hogy hát a tanárnő pikkel rá, azt se tudja milyen apropóból van ott az az egyes, csak úgy random bekerül.


Egyébként meg ne tegyünk már úgy, mintha az "órai munka" című jegyek csak a teljesítmény értékelésére lennének. Én középiskolásan csomó dologra kaptam jegyet órai munkának lett beírva. Csak hogy pár példát soroljak:

-Tesin egyszer futás közben megálltam cipőt kötni, amikor kikötődött fűzőm. Nem tartott indokolatlanul sokáig, első alkalom volt, normális ember rá nem fogja, hogy a futás bliccelése lett volna a cél.

-Vizet ittam egy szünet nélkül egybe tartott dupla órán(tehát 90 perces) a tanév vége felé a legmelegebb, hűtetlen, két irányból full ablakos tetőtéri tanteremben. Az órán való ivás a házirend szerint szabályos, csak a tanárnak volt perverziója felülírni.

-Kimentem a mosdóba tizenkettedikesen, miután az engedélykérésre nemleges választ kaptam. Ez is egy olyan ominózus duplaórán történt amúgy. A házirendben az volt a mosdóba kimenetelről, hogy a tanár köteles kiengedni, ha más az osztályból nincs kint, de engem nem engedett ki a tanár annak ellenére, hogy senki nem volt tőlünk mosdóba, hanem cinikusan közölte, hogy tartsam vissza a pisilést. Hát én nem pisilni szerettem volna, hanem a menstruációm jött meg a vártnál másfél héttel hamarabb és nem kívántam várni még 45 percet(ugye a szünet nélkül egybe tartott 90 perc átka...) arra, hogy berakjak egy betétet.

-Miután elvégeztem az önálló feladatot, megböktem tollal a saját radíromat.

-Meg voltam fázva és orrfújás után köhögtem. A tanár meg azt hitte, hogy nevetés volt.

-Összegyűlt X pontom, és arra kaptam valami 1-5-ig bármilyen jegyet.

-Ötöst lehetett kapni egy feladatra, vagy egy kérdés elsőkénti helyes megválaszolására

-Csoportmunka értékelése.

-Feltesz egy kérdést, ha nem tudod, akkor instant egyes


Na mármost az utolsó négyet leszámítva a legtöbb "órai munka" jegynek tökéletesen köze nincs, nemhogy a tárgyi tudásomhoz, de még az órai munkához se. Ez maximum magatartás, amire külön ott a magatartás jegy, magatartásra nem adhat a tanár úgy jegyet, hogy beír egy egyest mondjuk fizikából. Adhat szaktanárit, és akkor az majd félévkor csinál valamit a magatartás jeggyel az adott tanulónál. Csak ugye a tanár se hülye, mindenki tudja, hogy a szaktanári, meg a magatartás szorgalom jegy sehová se számít, ezért arra fixen tojik a tanuló, ezért próbálkoznak azzal, hogy beírnak egy tantárgyi jegyet, és akkor a krétában úgy tüntetik fel, hogy az ne legyen kifogásolható.

Nyilván senki nem fogja odaírni, hogy amúgy a magatartás miatt írt be tantárgyi egyest, mert ez nem szabályos, akkor sem, ha tényleg gond volt a tanuló magatartásával. Sőt, ha valaki kicsit "tisztább", és nem "órai munka" állnéven írja be azt, amivel baja van, hanem szaktanáriként, akkor ha mondjuk az volt a baja, hogy vizet ittál, ami ráadásul szabályos, akkor nem azt írja be, hogy "Xy vizet ivott az órán, ezért szaktanári figyelmeztetésben részesítem", hame azt, hogy "Xy tiszteletlenül viselkedett órán....", ahogy az egyes osztó se azt írja a krétába az egyes mellé, hogy "vízivás", hanem azt, hogy "órai munka". Máris nem tudod utólag bizonyítani az igazadat tanulóként, mert az órai munka nem egy dolgozat, amit tudsz lobogtatni más tanár előtt, a tiszteletlen viselkedésnek sincs nyoma. A szavad van a tanár szava ellen, más tanuló meg nem fog melléd állni, mert nem akarja megütni a bokáját.

(Mellesleg nem, nem "tanárellenes hülyegyerek" vagyok, még mielőtt érv híján ezzel vagdalkozna bárki is. Jelenleg egyetemre járok, jómagam is tanári pályára készülök.)

márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
tldr
ápr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!