Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam betöltötte a 18.kat-vis...

A fiam betöltötte a 18.kat-viselkedèse velem szemben türhetetlen,bèreltlakásban élek vele.Napi szintén degradál a nem szól hozzám pazarol stb.Megkèrtem menjen el,mert nem tudok már többet dolgozni napi 13 óránál,feljelentèssel fenyeget mit tegyek?

Figyelt kérdés
márc. 29. 15:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
28%

Jelemtsd ki arról.a lakcímről.(Gondolom a te neveden fut az albérleti szerződés),aztán mehet amerre lát.

Sosem értettem meg azokat a szülőket,akik a saját gyereküknek megalázkodnak. Most őszintén:azért nevelted fel,hogy kihasználjon,meg megalázzon?

márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
41%

[link]


"El kell tartanom nagykorú gyermekemet? (Nagykorú gyermek tartása)


Nagykorú gyermek tartását megalapozhatja munkaképtelensége, betegsége, illetve az életpályára való felkészülést szolgáló tanulmányok folytatása. A gyermek az utóbbi esetben azért szorul rá a tartásra, mert szükséges tanulmányait végzi, azaz szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanfolyamot, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányokat folytat. Ha a gyermek a középiskola befejezése után a választott életpályára előkészítő tanfolyamra, főiskola, vagy egyetem nappali tagozatára felvették, a tartásra kötelezett s arra képes szülő nem hivatkozhat arra, hogy a nagykorúságát elért gyermek munkaviszonyt létesítsen és tanulmányai költségéről, valamint megélhetéséről maga gondoskodjon."

márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
27%
Talán azért viselkedik így mert valaki ilyennek nevelte (pl te) , nem magától ilyen, elhiheted.
márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%
13as, van sok magától bunkó gyerek is, elhiheted
márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
54%

14

Nem, a bunkóságot minden esetben eltanulja valakitől.

Tetszik nem tetszik, van erre egy tűpontos mondás: Az alma nem esik messze a fájától.

Ha a gyerek rosszul viselkedik, azt minden esetben le lehet vezetni a környezetre illetve az emberekre akik szocializálták.


De nyilván könnyebb kidobni, mint helyrehozni azt a kudarcot, amit a szülő elkövetett.


Hajrá.

márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

ÉN költöznék el. Egyedül, aztán ő megoldja.


De ez csak egy újabb hergelős kérdés.

márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%
Hivatalosan kitagadod és uj albérletbe költözöl.
márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

Lehet éppen mentálisan sérült gyerek is, aki eleve így született.

Mindamellett én csak linkeltem valamit, mint információtartalmat, semmi véleményt nem fűztem hozzá, nem ismerjük a kérdező kontextusát sem, helyesírása nem okos.

Amúgy sem érdekel, ha leminősítenek, főleg amikor rosszindulatú, nem komolyan vehető társaságba szólok bele, itt a gyakorin.

De azért az előző beírásom leminősítése is kicsit sérüléses alakzatra vall. Csak bemásoltam valamit hűha.

márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%

Az a kérdés, hogy a 18 éves felnőtt ember folytat-e tanulmányokat és munkaképes-e?

Ha folytat tanulmányokat, akkor eltartásra kötelezett. Ha nem folytat és munkaképes, akkor mehet dolgozni és nem kell eltartani.

Ilyen egyszerű.

márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%
Azért a gyerek verzióját is meghallgatnám. . .
márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!