Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tamogatja az anyukam...

Miert nem tamogatja az anyukam a donteseimet?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok es nem reg kezdtem el realizalni hogy az anyam nem tamogat semmiben. Pl: miota betoltottem a 14et mindig azt mondta hogy mostmar kene haza hoznom valami fiut es be mutatni neki,majd 15 evesen lett egy baratom bemutattam neki de azt mondta hogy nem illik hozzam mert tul jo hozzam,es hat ez elegge rosszul esett foleg hogy ezt a sajat anyam mondta:/ multkor pedig szoba jott hogy minek szeretnek tovabb tanulni a gimi utan es mondtam hogy orvos,de azt mondta hogy jo szakma de nekem az ugy sem menne (hozza tennem hogy 5os vagyok bioszbol es matekbol is) regebben pedig szinesz szerettem volna lenni de sajnos hamar lemondtam rola mivel kicsit sem tamogatta a dontesemet,es azt mondta hogyha nekem majd kenyerre se telik akkor en ne jojjek hozza. Tegnap felhoztam neki,hogy be szeretnem nyaron festetni a hajamat feketere,es egybol mondta hogy jaj inkabb ne igy se vagy valami szep na de ugy.. nagyon rosszul esnek az ilyen szolasai mivel en sosem mondok a kinezeterol semmi rosszat:( nektek is ilyen az anyukatok vagy csak az enyem?

márc. 29. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Ez nem támogatás kérdése.


Ne legyen veled őszinte, vagy most akkor mit akarsz?

márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális ez, te is tudod, különben nem írtad volna ki a kérdést. Tudom, nehéz ignorálni a megjegyzéseit, de ne hagyd, hogy elvegye az önbizalmad. Vannak terveid, pontos jövőképed már ilyen fiatalon, ez jó - próbálj meg ezekre koncentrálni, és dolgozz azon, hogy megvalósulhassanak. A többivel ne törődj.
márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Anyád egy megkeseredett nő, ha tényleg így történt ahogy írtad. De ha csak te èlted meg így, akkor te vagy egy kicsit túl érzékeny, ami a te életkorodban elég gyakori. Valószínűbb, hogy csak jót akar neked. Ezt igazság szerint olyan valaki tudná eldönteni aki mindkettőtöknek ismer, egy rokon esetleg.
márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Saját gyerekünket nem értékeljük le, nem húzzuk le a lelkesedését, nem törjük le az önbizalmát.

Ilyet csak az a szülő csinál, aki amúgy nincs rendben magával és az önutálatát projektálja a gyerekére.

A mentálisan rendben lévő szülő büszke a gyerekére és buzdítja.

márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

De tényleg egy retekronda a gyereked, még a te szemeddel is, akkor mit mondjál rá?

Nem rosszból kérdezem.


Sajnos nem minden szülőnek a saját gyereke a legszebb.

márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek retekronda gyerekek. A sajátját egy épeszű szülő nem tartja rondának, ezért érthetetlen, ha a kérdésben szereplő anyuka ezt mondta a gyerekének. Csak akkor mondunk ilyet a másiknak, hogy nem vagy valami szép, ha meg akarjuk bántani. Mondhatta volna szimplán azt, hogy nem állna jól a fekete hajszín, próbálj valami vilagosabb színt elsőre.
márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!