Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ideje lenne már végleg megszak...

Ideje lenne már végleg megszakítani velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A fiam és a menyem folyamatosan azt éreztetik, hogy nem kívánatos személy vagyok a számukra, különösen mióta a menyem terhes lett és megszületett a gyerekük. Azóta bármit mondtam vagy csináltam mindenbe a rosszat látták bele. Megkérdeztem, hogy milyen babaruhákat vásárolt - bele akarok szólni, hogy milyen ruhákba öltöztessék a gyereküket. Megkérdeztem, hogy elvigyem-e ultrahangra (mivel egy autójuk van amivel a fiam dolgozni járt, és gondoltam ha én is ráérek neki is jobb ha nem kell tömegközlekedni) - irányítani akarom az életüket.

Mondta, hogy milyen terhesvitamint szed - még ki sem nyitottam a számat, de már mondták, hogy ez az ő döntésük,nem szeretnék ha beleszólna bárki.


Aztán elköltöztek 200 km-el messzebb, és mindenhonnan azt hallottam, hogy azért, hogy ne tudjak mindennap átjárni ha megszületik a gyerek.

Mikor megszületett, előre írták mindketten, hogy ha hazaviszik a kicsit nekik kell összekovácsolódni és megszokni az új helyzetet, nem lenne jó ha odamennék segíteni - pedig nem is mondtam vagy céloztam ilyesmire.

Amíg a kórházban voltak addig bementem a kórházba, vittem pár dolgot a kicsinek, de csak messziről néztem és a kórházból egyenesen hazamentem.

Utána 8 hónapig úgy volt,néha írtak hogy mi van a kicsivel, de mindig előre hozzátették hol burkoltan hol nyíltabban, hogy ne szóljak bele semmibe, és ne menjek oda- pedig nem is állt szándékomban.

8 hónap után írták, hogy keresztelője lesz a kisfiuknak, minden rokon van hívva, a meghívást elintézték egy fél mondattal, de hosszú percekig ecsetelték, hogy nem lesz ott aludni és pihennie kelk a kicsinek stb.

Nem nagy kedvvel de elmentem a templomba, odaadtam a fiamnak az ajándékot amit a kicsinek szántam, végigültem a szertartást, de végig az volt az érzésem,hogy mit kerrsek én itt, mikor idegenként kezelnek. Majd a templomból kijövet azonnal autóba ültem és hazaindultam.


Ezután továbbra is ezek az egyre fárasztóbb, kioktató üzenetek voltak jellemzőek, majd mivel most lesz 1 éves a kicsi, szintén nem túl szívélyesen meghívtak, ismét egy félmondatban és ismét oldalakon keresztül ecsetelték,hogy nem vihetek, mire nincs szüksége a gyereknek és mibe nem kell beleszólni, nem kell sokáig maradni stb.


Szóval semmi kedvem már ezt csinálni,és mindenkinek jobb lenne ha egyáltalán el sem mennék, és nem is válaszolnék az üzeneteikre. Nekem már nincs motivációm a kapcsolattartásra, nekik pedig szem látomást teher vagyok. Az unoka pedig úgysem fog megismerni ha évente 2-szer találkozunk 20 percre.



ápr. 2. 09:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Hát akkor sajnos meg kell szakítani velük a kapcsolatot.
ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

De nen értem, 1,5 év alatt miért nem kérdezted meg a fiadat, miért viselkednek így veled?


Mert ez nekem így kamunak tűnik, hogy te elvileg nen szólsz bele semmibe, ők mégis minden alkalommal elmondják, hogy nw magyarázz, és neked eszedbe sem jut a fiadat megkérdezni, mi bajuk van, inkább a kapcsolatot szakítod meg.

ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Ezt akár az én anyósom is mondhatta volna. Tessék magába nézni, milyen volt velük előtte?
ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%
2, én pont ezt látom sajnos ismerősök, rokonok, barátok közt, ma ez a menő, mindenkinek pofa be. Annyit nem mondhat a nagymama vagy bárki, hogy milyen jól áll a kicsinek a világoskék, mert az a válasz, hogy nem, nem fogok mindig ezt adni rá, holott ezt senki nem kérte. Esély nincs arra, hogy neadjisten tanácsot adhasson, mert már előre leugatják. És nem mindenki megy bele a háborúba, inkább nyel és hallgat.
ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Nekem ez hihetetlen.

Olyan nincs, hogy egy korrekt, a fiatalabb rokonait egyenrangúként kezelő emberrel szemben, minden ok nélkül így viselkedjenek.

Ha igaz, hogy így elzárkóznak tőled, sajnos be kell látnod, hogy megis benned lehet a hiba, mert ki olyan ostoba, hogy 200 km-re elköltözzön, egy édes, kedves, szeretetre méltó rokontól?

ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez egyéni döntés, nem racionális kikérni vadidegenek véleményét arról, hogy megszakítsd-e a kapcsolatot. Ha te úgy érzed jobbnak, akkor tedd azt, ha nem, akkor meg ne tedd.

Én a helyedben mindenképp elgondolkoznék, hogy miért viselkednek így. Mondjuk én vagyok olyan normális viszonyban a családommal, hogy meg lehet kérdezni, hogy "ne haragudj, megbántottalak valamivel? Nem értem, miért gondolod, hogy beleszólok dolgokba, nem ez volt a szándékom, beszéljük meg."

Ha ez nem megy, akkor eleve olyan szakadék van köztetek, hogy ezek a találkozások már csak "pofavizitek", semmi egyéb. Így valóban nincs értelme fenntartani a kapcsolatot, de ez nem csak a gyerekeden meg a menyeden múlott.

ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

4.

Hát persze.

Az a sok ártatlan venasszony, venember, akiket kiközösítenek a fiatalok. :D

Ugyan már!

1. Rengetegnek 0 a belátási képessege, nem is túl okos, csak "pofázik" mert neki is pofáztak, ő úgyis jobban tudja, ez a dolgok rendje stb.

2. Nem vagy ott 0-24-ben, nem tudod milyen alattomos, rafkós játszmáik vannak ezeknek, csak annyit látsz, amit kívülre híresztelnek magukról.

Miszerint ők a jóakaró szentek, a fiatalok meg a hálátlan kirekesztők.

ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem érdemes olyan szekér után futni ami nem akar felvenni. A helyedben nem keresném a társaságukat. De ha hívnak akkor segítenék.
ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%
Mese. A szokásos történet kifordítása, mikor a fiatalok panaszkodnak a mindenbe beleszóló anyósra.
ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%
A kérdező összegyűjtötte az anyósra panaszkodó kérdésekből a tipikus problémákat, és szerkesztett egy kérdést az anyós szemszögéből. Egy mondattal se utal rá, hogy jutottak el idáig, mert azt a részt nem dolgozta ki.
ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!