Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haldokló embernek, édesanyának...

Haldokló embernek, édesanyának mit érdemes mondani?

Figyelt kérdés
Nem mondták neki, hogy halálán van, de sejti, mert nagyon rosszul van , kórházban. Látogatáskor mit lehet mondani, ami segít neki? Miről beszéljek neki? Lehet még hetekig így lesz, csak fekszik és szenved.

ápr. 2. 10:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem bármiről beszélhetsz neki, amiről látod, hogy ő is szívesen beszél. De nagy, lélekmentő beszélgetésre nincs szükség, szerintem ilyenkor nem tudsz olyat mondani, ami segítene. Esetleg, hogy szereted és jössz majd még.
ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Arról beszéljetek, amiről ő szeretne, az a legegyszerűbb és a legjobb. Mi próbáltuk eleinte még biztatni, hogy minden rendben lesz, stb, pedig mi már tudtuk, hogy nem fog hazajönni.😭

Nem hazugságból, csak az kicsit megnyugtatta. Aztán mikor már nem nagyon volt magánál, akkor csak azt mondogattuk neki, hogy szeretjük, stb, mikor jövünk legközelebb (naponta kétszer mentünk be), meg fogtuk a kezét.

ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg, mire van szüksége, kér-e egy pohár vizet, kényelmesen fekszik-e, kell-e valamit változtatni a párnáján, kér-e nagyobb, vagy még1 párnát (ha kér, lehet szólni a nővérnek, ha tud, ad még 1-et), ilyeneket mondanék és beszélnék a gyerekéről, unokájáról, hogy milyen nagy/okos/ stb, hogy büszke lehet rá, megkérdezném, hogy üzen-e valamit valakinek, ilyeneket...
ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha tud beszélni, akkor hallgassátok meg. A család tapintatból nem mer a halálról beszélni, a haldokló magára marad a félelmeivel, nem mondhatja ki őket, mert a család akkor is biztatja, amikor már ő is tudja, hogy nem lesz gyógyulás. A családi eseményekről be lehet számolni, de lehet, hogy már nem fogja érdekelni, mert ő már gondolatban máshol jár.
ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
17%
ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
63%
Ne gyere már itt a vallási propagandával, 5-ös, ez nem az a fórum.
ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Értem az aggályaidat, és bocsánatot kérek, ha félreértés volt. Szándékom nem az volt, hogy vallási propagandát közöljek, csupán egy reményt sugárzó cikket szerettem volna megosztani, amelyet érdekesnek találtam. Megértve, hogy nem mindenki osztja az érdeklődésemet a témában, igyekszem majd figyelni a jövőben, hogy ne okozzak hasonló félreértéseket. Köszönöm, hogy megosztottad a véleményedet velem.
ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%

Azt, amit szeretnéd, hogy magával vigyen a nagy útra.

Azt amit nem volt eddig lehetôseg megtargyalni, kimondani

ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

6. Sehol nincs tiltva, hogy bárki a saját meggyőződése szerint válaszoljon, ha az releváns!

Ez nem egy ateista fórum!

ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
10%
Igen, a haldokló találkozik hamarosan a Sátánnal, vagy Jézus Krisztussal!
ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!